Archiv autora: Admin

MČR v biatlonu dorostu a dospělých NMNM 2019

O uplynulém víkendu 22.-24.2.2019 jsme se zúčastnili MČR dorostu a dospělých v biatlonu, které se konalo v Novém Měste na Moravě.

V pátek se uskutečnil závod smíšených štafet, ve kterém náš klub získal 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili. Zlato vybojovali v nejmladší kategorii Petr Hák společně s Veronikou Bergerouvou a stříbrnou medaili získali Vítězslav Hornig s Renátou Trejbalovou v kategorii juniorů.

Sobota s sebou přinesla výrazné ochlazení a díky tomu tratě vydržely po celý víkend ve výborné kondici. 

V rychlostním závodě si naši závodníci dojeli pro 2 zlaté medaile díky Petru Hákovi v kategorii M16  a Vítězslavu Hornigovi v kategorii juniorů . A jednu stříbrnou medaily přidala Renáta Trejbalová v kategorii dorostenek W19. 

V neděli byl na programu stíhací závod, ve kterém zacinkaly opět 3 medaile. Zlatá pro lídra dorostenců M16 Petra Háka!!! A dvě stříbrné medaile pro dorostenku W19 Renátu Trejbalovou a juniora Vávlava Hroudu.

Ani ostatní naši závodnici nezůstali pozadu a vybojovali několik pěkných umístění. Vysledky si můžete prohlédnou zde v odkaze : 

https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti/20190/17

Jakub Havel

trenér SG a KB Jilemnice

SCM OPEN Jilemnice, první zimní závod na domácí půdě

Tento víkend bylo svěřeno našemu klubu pořádání závodu pro talentovanou mládež z celého Česka. Díky dostatečné sněhové pokrývce, kterou zde máme již od poloviny ledna, můžeme naplno trénovat v místním Všesportovním areálu Hraběnka a tedy uspořádání takto velké soutěže doma bylo velmi vítáno mezi trenéry i sportovci našeho klubu.

V sobotu se na standardním okruhu pro kolečkové lyže uskutečnil sprint. Bohužel se nedařilo střelecky a z toho plynulo pouze několik umístění v první desítce – Petr Hák 4. místo, Verča Bergerová 6. místo, Nina Rambová 4. místo. Jediným vítězem s bezchybnou střelbou byl junior Václav Hrouda.

Druhý den přichystala obleva organizátorům závodu nelehký úkol. Kolečková dráha se proměnila během dne v rybník a večerní mráz vytvořil z tratě ledovou dráhu vhodnou spíš pro rychlobruslaře, a tak bylo nutné přeznačit veškeré okruhu a zavést je na přilehlé pole. Naši závodníci se  s touto změnou poprali velmi dobře. Petr Hák skončil na 3 .místě, Jakub Kudrnáč na 2 .místě, Verča Bergerová na 5. místě, Eliška Zástavová na 6. místě, Majda Bergerová na 4 .místě, Nina Rambová na 8. místě, Václav Hrouda na 4. místě a Lukáš Pajer na 5. místě.

V následujících dvou týdnech máme prostor pro vyladění a 22.-24. února hurá na MČR do Nového Města na Moravě na předposlední závod sezony. Zatím držíme první místo v hodnocení klubových soutěží a doufáme, že prvenství udržíme až do konce.

Děkujeme organizátorům a rozhodčím, bez kterých bychom takto velký závod nedokázali uspořádat. patří Vám velký DÍK.

Děkujeme také fanouškům, kteří zavítali do areálu

.

!!!Dvakrát druhé a jednou třetí místo pro naše svěřence na MSJ&D Osrblie (SVK)!!!

Dnes skončilo pro náš klub velmi úspěšné MSJ&D. Z našeho klubu reprezentovali Česko tři závodníci.

Jakub Kocián (3. místo, 15. místo, 11. místo)

Tereza Voborníková (2. místo, 11. místo, 2. místo)

Vítězslav Hornig (14. místo, 38. místo, 27. místo)

Hned první den se podařilo dvěma našim sportovcům obsadit medailové pozice. Nejprve si při vytrvalostním závodě dojel pro třetí příčku Jakub Kocián a hned v následujícm závodě vybojovala druhé místo Tereza Voborníková. Ta přidala ještě v posledním závodě (stíhací závod) šampionátu jednu stříbrnou medaili.

Děkujeme za úžasnou reprezentaci našeho klubu, jsme na vás hrdí

Trenéři KB JIlemnice

III.kolo ČP D+D Letohrad

Po krásném slunečném a mrazivém týdnu nás v Letohradu přivítala zamračená obloha s teplotou kolem 0 °C.

V sobotu byl na programu jediný vytrvalostní závod této sezony. Bohužel se nám nedařilo střelecky a posbírali jsme hodně trestných minut. Ovšem to se netýkalo Jiřího Chmelíka, který jako jediný sestřelil všech 20 terčů a utvrdil své vedení v soutěži o  nejlepšího střelce. Taktéž zvítězil v kategorii M19. Dalším skvělým výsledek  se mohl pochlubil Ondra Soukup (2 místo M19) a Václav Hrouda (2. místo Junioři). Další cenná umístění v první desítce dosáhli Jakub Kudrnáč (7 místo M19), Paulus Lukáš (9. místo M19), Lukáš Pajer (4. místo Junioři), Majda Bergerová (5. místo W19) Bergerová Veronika (8. místo W16) a Petr Hák (6. místo M16).

Druhý den následoval sprint. Pro náš tým to byl jeden z nejlepších závodů této sezony. Díky němu jsme se vyhoupli na druhou příčku v celkovém pořadí družstev. Získali jsme také mnoho cenných kovů. První místo vybojoval Kudrnáč Jakub, Marie Bergerová, Václav Hrouda a Petr Čech. Druhé místo získal Ondřej Soukup, Marek Hasman a třetí místo Petr Hák. V první desítce dojela ještě Martínková Monika, Pokorný Miloš a Lukáš Paulus.

 Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony 

II.ČP v biatlonu D+D Jablonec nad Nisou 2018/2019

II. Český pohár v biatlonu D+D a nominační závody na MSJaD a EYOF

Dne 12. 1. – 13. 1. 2019 pokračoval seriál Českého poháru závody v Jablonci nad Nisou.

V sobotu se konal sprint. V dorostenkách W16 vybojovala Veronika Bergrová 10. místo, Eliška Zástavová 11. místo a Monika Martínková 14. místo. V dorostencích W16 stanul na třetím místě Petr Hák. V dorostenkách W19 na nejvyšší stupeň s bezchybnou střelbou vystoupila Renata Trejbalová. Majda Bergerová obsadila 10. místo, Michaela Petříková 24. místo, Nina Rambová 25. místo a Zuzana Paulů 30. místo. V dorostencích W19 druhé místo s bezchybnou střelbou získal Jakub Kocián. Neztatili se ani další dorostenci Ondřej Soukup vybojoval 6. místo, Jakub Kudrnáč 10. místo a Miloš Pokorný 11. místo. Dále se na 13. místě umístil Marek Hasman, 22. místě Matěj Mikšíka, na 26. místě Marek Grusz a na 28. místě Lukáš Paulus. V juniorské kategorii vybojoval třetí místo Václav Hrouda a 5. místo Lukáš Pajer. V mužích M46 zvítězil Petr Čech a Petr Janda obsadil 11. místo.

V neděli se jel stíhací závod s 5s intervaly. Z důvodu hrozby pádu stromů byl závodní okruh mírně upraven. Všichni naši závodníci se s touto změnou poprali velmi dobře. V kategorii dorostenek W16 skončila Eliška Zástavová na 8. místě, Veronika Bergrová na 12. místě, Martínková Monika na 14. místě a Michaela Durdová na 15 .místě. V dorostencích W16 vystoupil tentorkát na nejvyšší stupeň Petr Hák. V dorostenkách W19 obhájila prvenství Renata Trejbalová a Majda Bergrová skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě, Nina Rambová na 21. místo a Míša Petříková na 28. místě. V dorostencích W19 se v první desítce objevili hned dva jilemničtí závodníci Jakub Kocián na 5. místě, a Ondřej Soukup na místě 9. . Dále na 12. místě Miloš Pokorný, Matěj Mikšík na 13. místě Jakub Kudrnáč na 16. místě, Marek Hasman na 17. místě, Jirka Chmelík na 24. místě, Lukáš Paulus na 28. místě a Marek Grusz na 30. místě. V juniorské kategorii zvítězil Václav Hrouda a Lukáš Pajer bral opět 5. místo. Petr Čech obhájil prvenství v kategorii M46.

Závody v NMNM a teď v Jablonci byli nominační na MSJ, MEJ a EYOF. Z těchto závodů se naši závodníci nominovali na juniorské a dorostenecké mistrovství světa, které se koná ve slovenském Osrblie, na mistrovství evropy konané v norském Sjusjøenu a na EYOF konaný v Sarajevu, hlavním městě Bosny a Hercegoviny.

Jmenovitě jsou to Vítězslav Hornig, Jakub Kocián a Tereza Voborníková, kteří si vyjeli MSJ a MEJ.

Na EYOF se nominovala Renáta Trejbalová.

Shrnutí:

9. medailistů – 6x 1. místo, 1x 2. místo, 2x 3. místo

9x umístění v první desítce

Všem medailistům gratulujeme a všem závodníkům přejeme do dalších závodů hodně úspěchů J

Za trenéry dorostu: Tomáš Korbelář

I.ČP dorostu a dospělých 2018/2019 NMNM

I. ČP v biatlonu v Novém Městě na Moravě v sezóně 2018/2019

V Novém Městě na Moravě se ve dnech 29. – 30. prosince konalo I. kolo ČP v biatlonu. V sobotu byl na programu sprint a v neděli závod s hromadných startem. Naši závodníci vybojovali 8 medailí a řadu dalších cenných umístění v první desítce. Za čtrnáct dní pokračujeme dál, tentokrát v Jablonci nad Nisou. 

Výsledky:

Tereza Voborníková 2x 1. místo

Petr Hák                   2x 1. místo

Petr Čech                 2x 1. místo

Vítězslav Hornig       2x 2. místo

Renata Trejbalová    9. místo, 5. místo

Jakub Kocián           8. místo, 8. místo

Jakub Kudrnáč        9. místo, 7. místo

Jiří Chmelík            10. místo

Nella Benešová      4. místo, 8. místo

Eliška Zástavová    9. místo

Za trenéry: Tomáš Korbelář

Jilemničtí biatlonisté se připravovali v italském lyžařském středisku Livigno

 Zatímco v Česku panuje podzimní počasí. V Livignu na plno vypukla zima. V celém údolí je upraveno na 30 km tratí, včetně střelnice. Zkrátka ideální podmínky pro trénink a najíždění prvních kilometrů.  Doufáme, že najeté kilometry a získané zkušenosti sportovci zúročí hned v prvním kole Českého poháru, který nás čeká mezi Vánoci v Novém Městě na Moravě. Přejeme hodně úspěchů.

Za trenéry Tomáš Korbelář

Přesná muška je pořádná fuška 2018

Opět po roce jsme uspořádali již tradiční akci „Přesná muška je pořádná fuška“.  Ve středu 19.9.2018 se na nové střelnici v areálu Hraběnka sešlo velké množství zájemců o střelbu ze špičkových biatlonových zbraní Steyer. Za slunečného počasí se v deseti kategoriích soutěžilo, kdo sestřelí víc terčů, maximum bylo deset.  Střílelo se ze vzduchové pušky na mechanické terče o průměru 35 mm a to na vzdálenost 10m. V případě shodného výkonu byl prováděn rozstřel tzv. „náhlá smrt“ (v případě zásahu jednoho, musel další sestřelit, pokud terč další zájemce nesestřelil, umístil se za prvním). Výsledky si můžete stáhnout níže.  Závodníků oproti loňskému roku opět trochu přibylo a jsme za to rádi. Věříme, že příští rok se opět sejdeme v hojném počtu. Děkujeme všem za účast a také  děkujeme všem našim příznivcům a sponzorům. 🙂

muskaVysledky

 

„Přesná muška je pořádná fuška“ již 19. září

19. září od 15.00 hodin se v Areálu Hraběnka v Jilemnici bude pořádat akce s názvem„Přesná muška je pořádná fuška“ – více informací níže

Chceš si vyzkoušet jak máš přesnou mušku?

Tak přijď dne 19. září 2017 v 15.00 hodin na novou střelnici v areálu Hraběnka, kde budeme soutěžit ve střelbě ze špičkových závodních biatlonových vzduchových pušek Steyer. 

Program:
15.00 – 15.20 přihlášky
15.30 – začátek soutěží
cca v 17.30 – vyhlášení výsledků

Soutěžit se bude v těchto kategoriích:
1-2/ Kluci a holky : do 10 let
3-4/ Hoši a dívky : 11 – 13 let
5-6/ Chlapci a děvčata : 14 – 17 let
7-8/ Muži a ženy : od 18 let

První tři soutěžící v každé kategorii budou odměněni diplomem a drobnými cenami. Soutěžit se bude i v případě deštivého počasí. Aktuální informace najdete na www.kbjilemnice.cz.

Těšíme se na Vaši účast.