Archiv autora: Ladislav Stránský

Dorost trénuje v Norsku

Dorostenci posílají pozdravy z norského Beitostølenu. 🇳🇴

Sněhu mají spoustu, stejně tak kvalitních tréninků a dobré nálady. Pro život sportovce je důležitý také jídelníček a s tím pomohla firma Bonduelle a jejich Good Lunch, díky za tuto podporu!

Přesná muška je pořádná fuška

Vyzkoušet střelbu z biatlonové vzduchovky, ti větší z malorážky – to se jen tak nepoštěstí. A protože chceme dětem a široké veřejnosti ukázat, jak je biatlon zajímavý sport, připravili jsme si na středeční odpoledne tradiční akci „Přesná muška je pořádná fuška.“ Bylo to fajn odpoledne a věříme, že vás bavilo! A děkujeme našim sporťákům za vzornou pomoc.

Akce probíhala v rámci Evropského týdne mobility a byla podpořena GP Města Jilemnice. Děkujeme všem za účast a podporu.

Petr Hák bere zlato!

Hned v úvodní den biatlonových soutěžích na Evropském festivalu mládeže ve finském Vuokatti se český tým raduje ze zlaté medaile. Zasloužil se o ní odchovanec jilemnického (a vrchlabského) biatlonu Petr Hák, který vyhrál sprint na 7,5 km. V neděli byl Petr společně s krasobruslařkou Michaelou Vrašťákovou vlajkonošem české výpravy, a to se dnes ukázalo, jako skvělá volba! Petr svým výkonem navázal na Vítězslava Horniga, nyní již českého reprezentanta, jenž se stal víťezem EYOF v roce 2017 v tureckém Erzurumu.

Dorostenci jsou ve finiši

Za velmi větrného a přesto slunečného počasí se v NMNM konal poslední český pohár v biatlonu. Závodilo se již od čtvrtka, kdy byly na programu smíšené dvoučlenné štafety. V tomto závodu se nám extrémně dařilo, v kategorii staršího dorostu zvítězila štafeta ve složení Dája Tomášková a Tonda Hron (startovalo 52 dvojic), v kategorii MW16 zvítězila štafeta ve složení Valerie Křížová a Maty Menoušek, druhá byla štafeta ve složení Illona Plecháčová a Patrik Plecháč. V kategorii juniorů brali stříbro Majda Bergerová a Mára Hasman.
V pátek byl na programu supersprint. V kvalifikaci, ze které postupovalo 30 žen napříč kategoriemi (W16-JW) uspěly: Anna Kulhánková (2m.), Lucie Paulusová (10m.), Rozálie Šulcová (14.m), Daniela Tomášková (17.m), Denisa Brunátová (23.) a Valerie Křížová. Ve finále pak bylo pořadí následující: 4.m Lucie Paulusová, 6.m Denisa Brunátová, 7.m Valerie Křížová, 17.m Daniela Tomášková, 26.m Anna Kulhánková a 30.m Rozálie Šulcová.
V kvalifikaci mužů (M16-JM) do třicítky nejlepších postoupili: Antonín Hron (16.m), Matěj Kunčík (26.m) a Tomáš Sucharda (28.m). Ve finále pak bylo pořadí následující: 1.m Matěj Kunčík, 4.m Antonín Hron a 7.m Tomáš Sucharda.
V neděli se jel poslední závod sezóny a to sprint. Ve své kategorii zlato získala Valerie Křížová, stříbro Marek Hasman, bronz získali Denisa Brunátová, Matyáš Menoušek a Antonín Hron, 4.místo Anna Kulhánková, Kateřina Mečířová, Patrik Plecháč a Tomáš Sucharda v top 10 byli Daniela Tomášková (7.m), Kunčík Matěj (10.m).
V celostátním žebříčku dorosteneckých kategorií stále vedeme, ale ještě do finálního umístění mohou zasáhnout výsledky z mezinárodních závodů EYOF, které se konají příští týden ve Vuokatti (FIN), kde také máme želízko v ohni a to Petra Háka.
V republikových žebříčcích jednotlivců se nejlépe umístili:
M16 Patrik Plecháč (5.m) a Matyáš Menoušek (7.m)
W16 Illona Plecháčová (1.m), Valerie Křížová (2.m), Kateřina Mečířová (8.m), Natálie Martinková (9.m)
M17 Antonín Hron (2.m), Tomáš Sucharda (6.m)
W17 Daniela Tomášková (5.m)
M19 Petr Hák (1.m) a Matěj Kunčík (10.m)
JM Lukáš Paulus (2.m), Jakub Kudrnáč (8.m) a Marek Hasman (10.m)
JW Magdaléna Bergrová (3.m)
M Václav Hrouda (1.m)
M46 Petr Čech (3.m)
Biatlonisté však s tréninkem úplně nekončí, využijeme parádních sněhových podmínek na H.Mísečkách a 26.3.2022 a na apríla si ještě zazávodíme s kolegy běžci.
Všichni zaznamenáváme posun k lepšímu, alespoň v covidové oblasti, kde už pořadatelé mohli ohodnotit výkony nejlepších a vyhlašovali je před zraky diváků i závodníků
V závěru díky všem závodníkům za předvedené výkony, trenérům a učitelům za jejich podporu a práci. Sezónu definitivně uzavřeme 9.4. „Posledním mazáním“ a poté se budeme těšit na sezónu novou, pod číslem 2022/23. 😉
Za trenéry Jan Sucharda
 
foto: marekambrozcom, Tomáš Hermann | Český biatlon

Dorostenci v akci

Ohlédnutí za výsledky III. kola ČP v Jablonci (29.-30.1.) a MČR dorostu a juniorů, IV. kola ČP dospělých v Letohradě (5.6..2.). Po těchto dvou akcích držíme první místo v čele tabulky této sezony v kategorii dorost, mezi juniory a dospělými místo druhé 🏆Ilča Plecháčová s Valčou Křížovou se perou o žlutý dres vedoucí závodnice sezony (1. a 2. místo). Petr Hák je vedoucím dorostencem M19, Váša Hrouda mezi muži. Lukáš Paulus druhý v juniorech, Tonda Hron drží místo třetí (M17), Majda Bergrová rovněž třetí místo mezi juniorkami a stejný flek patří Petru Čechovi v kategorii M46. Dobrá práce!
Letohrad
1. Ilona Plecháčová – W16 – MČR stíhačka
1. Václav Hrouda – muži – IV. kolo ČP dospělých sprint
1. Václav Hrouda – muži – IV. kolo ČP dospělých stíhačka
2. Petr Hák – M19 – MČR sprint
2. Jakub Kudrnáč – junioři – MČR sprint
2. Ilona Plecháčová – W16 – MČR sprint
2. Petr Hák – M19 – MČR stíhačka
3. Matěj Kunčík – M19 – MČR sprint
3. Lukáš Paulus – junioři – MČR sprint
3. Tomáš Sucharda – M17 – MČR sprint
3. Petr Čech – M46 – IV. kolo ČP dospělých
3. Antonín Hron – M17 – MČR stíhačka
3. Jakub Kudrnáč – junioři – MČR stíhačka
3. Valerie Křížová – W16 – MČR stíhačka
Jablonec nad Nisou
1. Ilona Plecháčová – W16- vytrvalostní závod
1. Valerie Křížová – W16 – štafetový závod jednotlivců
1. Václav Hrouda – muži – vytrvalostní závod
1. Petr Čech – M46 – vytrvalostní závod
2. Lukáš Paulus – junioři – vytrvalostní závod
2. Patrik Plecháč – M16 – vytrvalostní závod
2. Patrik Plecháč – M16 – štafetový závod jednotlivců
2. Antonín Hron – M17 – štafetový závod jednotlivců
3. Magdaléna Bergerová – juniorky – vytrvalostní závod
3. Antonín Hron – M17 – vytrvalostní závod
3. Valerie Křížová – W16- vytrvalostní závod
3. Lukáš Paulus – junioři – štafetový závod jednotlivců
3. Daniela Tomášková – W17 – štafetový závod jednotlivců
3. Tomáš Sucharda – M17 – štafetový závod jednotlivců
3. Petr Čech – M46 – štafetový závod jednotlivců

foto @marekambrozcom

foto @prochygrapher

Žáci a jejich první Český pohár

🥈 Matěj Tauchman – M14 – sprint
🥈 Karolína Špicarová – W14 – sprint se sk. s.
🥈 Nikola Plecháčová – W13 – sprint se sk. s.
„Po skoro dvou letech jsme se vydali na závody. Tam kde jsme skončili, jsme zase začali, ano v Letohradě. Pro mnoho dětí první návštěva v tomto městě biatlonu a pro mnoho dětí první zimní závody. Nervozita byla vidět na všech(i trenéři měli předzávodní stres). Program byl nastaven tak, aby se dodrželo vše dle aktuálních opatření. Už jsme zažili hodně, ale tři nástřely v jednom dni ještě ne. Organizátoři měli napilno a musíme smeknout, že to zvládli bravůrně. Zkušenosti jsou znát. Při pohledu na krajinu, kde nebyla ani vločka, byl malý zázrak, že v areálu bylo na tratích přes půl metru sněhu a perfektní podmínky pro závody. Celý víkend byly závody klasickou technikou, “máza” byla tedy na našem týmu a jsme moc vděční, že s námi odjeli profíci ve složení Béďa, Kolda a mladej Kolda.
V sobotu byl na programu sprint, kde jsme bojovali o super umístění. Nejlépe se umístil Matěj Tauchman na druhém místě s bezchybnou střelbou a Karolína Špicarová, taky s bezchybnou střelbou. Ostatním se většinou dařilo střelecky a ve výsledcích byli hodně vysoko.
V neděli byl na programu sprint se skupinovým startem. Startovalo se po 9 sportovcích a závod proběhl na stejných tratích jako v sobotu. V sobotu jsme asi přechválili a v neděli se už střelba tak moc nepodařila. Skupinový start tedy měl jistý vliv na koncentraci závodníků, tedy to je jediná omluva nedělních závodů. Skvělý výsledek udělala Nikola Plecháčová, na střelnici jedno zaváhání, byl to boj do posledních metrů, ale vybojovala 2. místo. Karolína Špicarová měla zase bezchybnou střelbu a doběhla na druhém místě.
Z Letohradu odvážíme cenné zkušenosti, pár super výsledků a těšíme se na další závod následující víkend. Pořadatelům velké díky za super závody.
Petr & Kája”

Jedeme dál, další ČP úspěšně za námi!

Jak se nám dařilo v Jablonci při druhém kole II. ČP dorostu a dospělých? Bereme opět 2. místo v počtu medailí (5-4-2), celkově v žebříčku stále první.
🥇 Petr Hák – M19 – sprint
🥇 Marek Hasman – junioři – stíhačka
🥇 Václav Hrouda – muži – sprint
🥇 Ilona Plecháčová – W16 – sprint
🥇 Petr Hák – M19 – stíhačka
🥈 Marek Hasman – junioři – sprint
🥈 Lukáš Paulus – junioři – stíhačka
🥈 Václav Hrouda – muži – stíhačka
🥈 Ilona Plecháčová – W16 – stíhačka
🥉 Kateřina Mečířová – W16 – sprint
🥉 Valerie Křížová – W16 – stíhačka

I. ČP dorostu a dospělých v NMNM

Po 682 dnech se uskutečnil Český pohár v biatlonu D+D
Nové Město na Moravě 29. – 30.12.2021
Jilemnickým barvám se opravdu dařilo, v dorostenecké tabulce letošní sezony po prvním kole kralujeme, v medailovém pořadí jsme ve Vysočina aréně brali 2. místo se ziskem (7-4-4)
🥇 Petr Hák – M19 – sprint
🥇 Antonín Hron – M17 – sprint
🥇 Valérie Křížová – W16 – sprint
🥇 Václav Hrouda – muži – sprint
🥇 Anna Kulhánková – W19 – sprint
🥇 Petr Hák – M19 – zk. vytrvalostní závod
🥇 Václav Hrouda – muži – zk. vytrvalostní závod
🥈 Ilona Plecháčová – W16 – sprint
🥈 Jakub Kocián – junioři – zk. vytrvalostní závod
🥈 Matyáš Menoušek – M16 – zk. vytrvalostní závod
🥈 Ilona Plecháčová – W16 – zk. vytrvalostní závod
🥉Jakub Kudrnáč – junioři – sprint
🥉 Tomáš Sucharda – M17 – sprint
🥉 Petr Čech – M46 – sprint
🥉 Valerie Křížová – W16 – zk. vytrvalostní závod
Spoustu dalších závodníků těsně za bednou, DÍKY!
A bereme i akademické tituly
🥇 Václav Hrouda – muži – zk. vytrvalostní závod
🥇 Jakub Kocián – junioři – zk. vytrvalostní závod
🥈 Václav Hrouda – muži – sprint
🥉 Magdaléna Bergerová – juniorky – zk. vytrvalostní závod
🥉 Magdaléna Bergerová – juniorky – sprint

foto Tomáš Hermann | Český biatlon