Archiv autora: Jan Sucharda

Prázdniny se chýlí ke konci…co dál?

Prázdniny se chýlí ke konci…tím pádem i první část přípravného období – a co odpovíme, až se zima zeptá? 

Samozřejmě určitě dobře víte, že můžete denně sledovat naše aktivity na instagramu (https://www.instagram.com/p/CgzfLr5IqiB/?utm_source=ig_web_copy_link) i facebooku (https://www.facebook.com/KlubBiatlonuJilemnice), takže zde jenom krátké shrnutí první půlky letní sezóny . 😉

Dorostenecké skupiny absolvovaly soustředění v Děčíně, Lomnici n.P., v Jilemnici a v Novém Městě n.M., část dorostenců zvládla celorepublikové testy v Jablonci n. N. Zde dosáhl nejlepších výsledků Petr Hák – celkově mezi všemi muži 2.místo, na 12.místě skončil Ferdinand Jansa. Z děvčat byla nejlepší Lucie Paulusová na 6.místě, hned za ní na místě 7. Valerie Křížová a na místě 12. Anna Kulhánková. Druhá část sportovců se zúčastnila letního závodu ČP v Bystřici p. H., kde nejlepšího výsledku dosáhla Terezie Dlabová, bylo to druhé místo ve sprintu a desátá byla ve sprintu se skupinovým startem. 4. a 5. místo vybojovala Denisa Brunátová (sprint se sk. startem a sprint). Monika Martinková obsadila 2 x 7.místo a 11. + 14.m. Tereza Novotná. 

Dále, do biatlonové juniorské reprezentace byli pro letošní zimní sezónu zařazeni naši sportovci: Petr Hák, Anna Kulhánková a „pomaturitní“ Jakub Kudrnáč, ve sledování je Matěj Kunčík – více se dočtete na webu ČSB.

I.ČP D+D Bystřice p.H. Terka Dlabová 2.místo
Radost po střeleckých soubojích byla sladká 😉
Střelecké souboje v našem podání 😉
Příprava dorostu v NMnM

 

Žáci se zúčastnili I. ČP ve Starém Městě pod Landštejnem, kde získali několik medailí. V závodě s hromadným startem zvítězil Matěj Tauchman, 3. místo bral Mikuláš Shorný a sprint vyhrál Šimon Malínský. Co se soustředění týká, tak v červnu absolvovali „Čundr“ (začátek Malá Skála na kánoích do Dolánek, z Turnova vlakem do Turnova a potom už pěšky Českým Rájem až do Jičína. 2x spali na louce nedaleko skal). Následovalo červencové soustředko v Jilemnici, kde nechyběl noční závod a jeden den měli děti snídani v lese na Benecku, potom pokračovali do Špindlu, kde byly na bobovce a v aquaparku. No a v srpnu si žákovská skupina dala  ochutnávku zahraničního areálu Duszniky s tréninky v okolí Machova, ve skalách Broumovska. 

I.ČP žactva Staré Město p.L. – vítěz Matěj Tauchman a třetí Miky Shorný
Narozeninový trénink trenéra 😉

 

No a co nás čeká?

Dorostenci už příští týden v rámci soustředění v Letohradě začnou závodit na prvním SCM CUPu a přejdou do „kontrolně – závodního“ září, kdy je čeká MČR na kolečkových lyžích v Letohradě, pak domácí 2.ČP v letním biatlonu a následovat bude MČR v letním krosovém biatlonu. Do prvního sněhu ještě stihnou opět domácí mezinárodní závod pod hlavičkou IBU – 2. SPORT & FREIZEIT SCM Cup KL. 

Žáci koncem prázdnin si splní závodní ambice na 2.ČP v letním biatlonu ve Vrchlabí, pak je čeká MČR v letním biatlonu, které se bude tentokrát konat v Praze na Barandově. 

Všem přejeme pevné zdraví během zbytku letní sezóny a těšíme se, že nás přijdete povzbudit alespoň na námi pořádané akce ve zdejším areálu na Hraběnce 😉

Za kolektiv trenérů a pořadatelů Honza Sucharda.

Konečně jsme letos závodili a byla to paráda…

Tradiční veselé „Poslední mazání“ ukončilo letošní biatlonovou závodní sezónu. A bylo proč se veselit. Náš klub získal v celkovém celorepublikovém žebříčku v kategorii juniorů a dospělých 2.místo, v kategorii dorostu jsme dokonce zvítězili před SKP Jablonex a žáci se umístili na pěkném 5.místě. 

Samozřejmě k tomuto velkému úspěchu přispěli svými výkony na republikových i mezinárodních soutěžích jednotlivci za podpory svých trenérů a celého realizačního týmu, včetně klubového zázemí. V jednotlivcích patří mezi nejúspěšnější žákovské sportovce Matěj Tauchman, Mikuláš Shorný, Lukáš Kroupa, Vojtěch Tenzing Ciler a Matěj Volech. Nejúspěšnějšími sportovci dorostu jsou – Petr Hák, který nás reprezentoval na EYOF (European Youth Olympics Festival) ve Vuokatti (FIN), kde získal 1. místo ve sprintu a 2.m ve štafetě a na MSD Soldier Hollow (USA) obsadil 16.m ve sprintu a 13.m ve stíhačce, celkově zvítězil v rep.žebříčku a na MČR vyhrál vytrvalostní závod. Další výraznou medailistkou je Ilona Plecháčová, která zvítězila v rep. žebříčku a na MČR získala 1.a 2.m. ve sprintu a ve stíhacím závodu. Antonín Hron vybojoval v rep.žebříčku 2.m. a na MČR ve stíhacím závodu 3.m.. Valerie Křížová získala 2.m. v žebříčku a na MČR ve stíhacím závodu 3.m. Jakub Kocián skončil na MS juniorů na 26.m. ve vytrvalostní závodu, Jakub Kudrnáč byl na MČR 2. ve sprintu a 3. ve stíhacím závodu. 3.místo ve sprintu na MČR získal i Tomáš Sucharda a Lukáš Paulus, který skončil v žebříčku juniorů na 2.m.. Magdaléna Bergrová obsadila v žebříčku juniorek 3. místo. Mezi muži kraloval Václav Hrouda. Získal 1. místo v žebříčku eránu v Kontiolahti (FIN) nás reprezentoval Petr Čech. Stříbro vybojoval ve sprintu, 4.m. ve vytrvalostním závodu a ve štafetě. Celkové 3. místo v rep. žebříčku potvrzuje jeho kvality v dané kategorii.

Radost nám samozřejmě udělali i naši odchovanci, kteří v současnosti startují za SKP Jablonex a to především trojnásobná medailistka z juniorského mistrovství světa, které se konalo v Soldier Hollow (USA) Tereza Voborníková. Ta zde získala zlato ve sprintu, zlato ve stíhačce a bronz ve vytrvalostním závodu, navíc je také nejvýše postavenou juniorkou v rámci SP a při premiéře na OH vybojovala 34. místo. Také kvalitní výkon na ME v Arberu (GER) předvedl Víťa Hornig získal dvě 13. místa (vytrvalostní závod a stíhačka).

Všem moc gratulujeme a věříme, že ta další sezóna bude stejně povedená jako ta letošní.

Dále si Vás dovolujeme pozvat fandit našim sportovcům na tyto letošní akce:

  • II. ČP žáků v letním biatlonu, spolupořádáme s KB Krkonoše ve Vrchlabí 26.-28.8.22

  • II. ČP Dorostu a dospělých v letním biatlonu 9.-11.9.2022

  • Přesná muška je pořádná fuška“ 14.09.2022

  • SCM OPEN (závody tal. mládeže na kol.lyžích) – termín září/říjen 2022

Jak jistě víte, průběžně Vás informujeme nejen na našem webu, ale i Instagramu a FB.

Děkujeme všem našim trenérům, rozhodčím, sponzorům a podporovatelům, kteří se zasloužili o náš úspěch jak na poli sportovním, tak pořadatelském.

Společné foto
Společné foto na Posledním mazání – Mikuláš Shorný 😉

Za trenéry Mgr. Jan Sucharda

Petr Hák se pochlubil cennými kovy z EYOFu 2022 (Vuokatti)

Petr Hák ukázal medaile, a to nejen tu zlatou ze sprintu, ale i stříbrnou ze štafet, který vybojoval ve smíšené štafetě společně s Kateřinou Pavlů, Kateřinou Gotvaldovou a Danielem Maluškem. Více o závodě smíšených štafet na mezinárodním dorosteneckém klání ve Vuokati se dočtete zde.

Petr Hák a jeho medaile (Zlato ze sprintu a stříbro ze smíšených štafet)
Petr Hák a jeho medaile (Zlato ze sprintu a stříbro ze smíšených štafet)

Tímto úspěšným závodem také definitivně skončila letošní sezóna. Vedli jsme si skvěle, družstvo dorostu KB Jilemnice v celorepublikovém žebříčku zvítězilo před kluby z Jablonce, Letohradu i Nového Města n.M.. Družstvo dospělých a juniorů skončilo na místě druhém za Jabloncem a žáci na místě pátém. Všem sportovcům, co se o to přičinili, gratulujeme a přejeme jim rychlé zotavení do další sezóny, která nám bude startovat začátkem května. Také bychom zde chtěli poděkovat trenérům, pomocníkům, rodičům, učitelům, sponzorům a podporovatelům, kteří přispěli k tomuto vítězství. Díky. Těšíme se na 9.4., kdy proběhne hodnocení letošní sezóny, viz. příspěvek z 18.3. 😉

Za trenéry Jan Sucharda.

Naše Terka Voborníková je dvojnásobnou mistriní světa

 

 

Tereza Voborníková
Tereza Voborníková

Tereza Voborníková se přes tento víkend stala další hvězdou, na kterou můžeme být právem hrdí a pyšní. Její úspěšné tažení letošní sezónou má hned několik milníků. Zúčastnila se jako nejmladší biatlonový reprezentant (věkem ještě juniorka) ZOH v Pekingu. Zde nejlépe obsadila 34. místo v individuálním závodu – více si přečtěte zde.

Jejím dalším závodem hned po ZOH bylo Juniorské mistrovství světa na opačné polokouli – v americkém Soldier Hollow.  Tady vybojovala hned tři medaile a z toho se dvakrát blýskla zlatou a je z ní dvojnásobná juniorská mistryně světa (ve sprintu a stíhacím závodu). Idnes napsalo o Terce zde a tady najdete ucelený přehled článků. Na webu ČSB najdete samozřejmě podrobnosti – zde.

foto: IBU

Naše biatlonové naděje na MSJ ještě čekají štafety, tak jim držme palce.

V biatlonovém světě, stejně tak jako všude kolem nás, rezonuje současné dění – čtěte zde a prosím, podpořme mírové smýšlení 21. století. Díky všem.

J.S.

Každoroční anketa o nejlepší sportovce okresu za sezónu 2020

Dobrý den,

vyhlášení každoroční ankety o nejlepší sportovce okresu za sezónu 2020 bylo díky epidemiologické situaci odloženo.

Nový termín je stanoven na zítra 20.4.2021 od 18 hod., živý přenos z vyhlášení budete moci sledovat na tomto odkazu: https://youtu.be/Du2NYzscB1Q

Za KB Jilemnice jsme nominovali 5 sportovců. Patří mezi ně: Vítězslav Hornig, Jakub Kudrnáč, Petr Hák, Petr Čech a Tereza Voborníková.

www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

Všem sportovcům gratulujeme.

KB Jilemnice

 

Zima ještě není u konce a už plánujeme letní sezónu ;-)

Areál Jilemnice
Letní biatlon v Jilemnici

Kalendář letního biatlonu na sezónu 2021 v KB Jilemnice (zatím bez regionálních závodů a SCM OPEN):

21.4.2021                Staň se mladým biatlonistou (Jilemnice – nábor dětí r.2009 a 2010)

11.-13. 6. 2021        I. ČP žákovských kategorií  Staré Město p. L.

19. 6. 2021               M ČR horská kola Jablonec n. N.  Jablonec n. N.

25.-27. 6. 2021        I. ČP D+D  Bystřice pod Hostýnem

29. 7.-1. 8. 2021      Mistrovství světa v orientačním biatlonu – Jilemnice

20.-22. 8. 2021        II. ČP žákovských kategorií Vrchlabí

23.-29. 8. 2021        MS kolečkové lyže  Nové Město na Moravě

3.-5. 9. 2021             M ČR kolečkové lyže Letohrad

10.-12. 9. 2021        II.ČP D+D  Jilemnice

15. 9. 2021               Přesná muška je pořádná fuška – Jilemnice akce pro veřejnost

17.-19. 9. 2021        M ČR žákovských kategorií  Bystřice p.H.

24.-26. 9. 2021        M ČR D+D  Nové Město na Moravě

Postupy na soutěže:

Regionální soutěže-bez omezení všechny kategorie.

I. ČP žákovských kategorií a D+D bez omezení, ale s účastí na dvou regionálních závodech.

II. ČP žákovských kategorií a D+D bez omezení, ale s účastí na třech regionálních závodech.

M ČR žákovských kategorií a D+D-I. VT v biatlonu a letním biatlonu, II. a III. VT získaná v dané sezóně v celostátním ČP.

Letní, Covidem poznamenaná, sezóna je za námi…hodnocení

Už jarní rozjezd sezóny, kdy náš klub pořádá nábor nováčků, byl ovlivněn přijatými opatřeními. Letošní nábor dětí ve věku 10let proběhl „distančně“ po telefonu, a fyzicky jsme se sešli až na prvním tréninku, až když to situace dovolila. Další akcí, kterou jsme byli nuceni zrušit/přesunout, bylo plánované MS v orientačním biatlonu, které se mělo konat 30. 7. – 2. 8., společně s OK Jilemnice jsme rozhodli, že MS přesuneme na termín 29.7.-1.8.2021, kdy věříme, že už bude lépe 😉  Za zvýšených hygienických opatření se nám podařilo úspěšně zrealizovat II.ČP v letním biatlonu, který se konal 21.-23.8. , tradiční akci pro veřejnost „Přesná muška je pořádná fuška“ a těsně před opětovným zavedením omezujících opatření i regionální závod žáků v obratnostním biatlonu (10.10.). Všechny akce byly po pořadatelské i sportovní stránce vydařené.

Co se přípravy týká, tak koncem května jsme se dočkali, mohli jsme vyrazit nejen do tréninkové dřiny, ale i vstříc dalším společným zážitkům. Žáčci začali minisoustředěním na Hraběnce, kde proběhly tréninky střelby, využívali koloběžek, kolečkových lyží, posilování, her a běhu na dráze i v terénu, výlet na lodích ze Spálova na Malou Skálu byl třešničkou. V konkurenci Vrchlabských a Harrachovských biatloňáků proběhl obratnostní závod. Pod dohledem Kateřiny Emmons nejen stříleli, ale i snídali, celé skupině k snídani připravila míchaná vajíčka 😉 Příprava pokračovala i přes prázdniny, kde opět dominovala pestrost tréninků, krom běžného tréninku jsme zařadili bobovou dráhu, lanový park, plavení na lodích, koupačku, cyklovýlety, kurz potápění, opékání buřtů či spaní pod širákem. Soustředění v Kamenické Šenově bylo především „veselé“… Celkově byl žákovský plán splněn, zážitků máme víc jak mnoho. Po „rozvolnění“ jsme začali také závodit. Regionální závod v Harrachově byl deštivý, výsledky byly super, Kamča Klouzová a Miki Shorný vyhráli, Matěj Tauchman a Patrik Plecháč byli 2., Lukáš Kroupa a Tomáš Svatý na 3.m. Týden poté proběhl I. ČP ve St.Městě p.L.. Skvělý výkon podal Miki Shorný, byl 2., Matěj Tauchman a Niki Plecháčová skončili 3.. Na domácím II.ČP potvrdil skvělou formu Miki Shorný, zvítězil, Lukáš Kroupa a Matěj Tauchman byli 3., Pepa Havel a Natka Dlabová skončili na 4.m. Na MČR v Kosmonosech získal dvojnásobný titul Miki Shorný, Matěj Tauchman mu kryl záda na 2.m. a Pepa Havel skončil 4.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedl a zvítězil Miki S. a Matěj T. byl 3., v klubech jsme mezi žáky skončili na pěkném 5.místě. V rámci domácího ČP proběhlo i emocemi nabité loučení Veroniky Vítkové s její bohatou sportovní kariérou, za klub jsme jí poděkovali kyticí a popřáli jí hodně štěstí a zdraví v další životní etapě.

Na domácí půdě se začali připravovat i obě (mladší/starší) dorostenecké skupiny. Tréninky probíhaly velmi tradičně na kolečkových lyžích, běžecky nebo na kolech. Začátkem srpna obě skupiny odjely na první soustředění této sezóny. Skupina mladších absolvovala prvních 5 dnů v Jilemnici a poté se vydala do N.Města n.M. Na Vysočině si sportovci měli možnost vyzkoušet nástrahy místní střelnice a asfaltové dráhy a poté se přesunuli do Letohradu, kde je na tréninky přijela omrknout a poradit jim Kateřina Emmons. Skupina starších dorostenců se začátkem srpna přesunula na 14 dnů do Jablonce n.N.. Program byl stejný jako u mladšího dorostu, tedy tréninky na kolečkových lyžích, na kole, běžecké tréninky a posilovna. Poté se rovněž v rámci přípravy zúčastnili ČP na domácí půdě. Nejlépe si vedla Majda Bergerová, která získala stříbrnou medaili a v neděli dokázala zvítězit. Zvítězil i Tonda Hron, Marek Grusz 2.m., Dája Tomášková a Eliška Zástavová 4.místo. Soutěžení pokračovalo MČR na kol. lyžích v letohradském areálu. Mistrovský dabl vybojovala Tereza Voborníková a Tonda Hron, další titul a 3. místo získal Kuba Kudrnáč, vicemistryní se stala Denisa Brunátová, 3. a 4.m. získal Víťa Hornig, Petr Hák byl 3. a na čtvrtém Mára Hasman. Týden poté se v témž areálu konalo MČR dorostu a dospělých v letním krosovém biatlonu. Opět jsme se neztratili, Anička Kulhánková dokázala získat skvělé 3. místo, 2. a 4. byl Ferda Jansa, roli favoritky v kategorii juniorek potvrdila Majda Bergerová a získala titul mistryně republiky a 2.m, Marek Grusz místo 2. a 3., Vašek Hrouda skončil na místě 3.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedla Majda Bergerová – zvítězila a na 3. místo dosáhl Marek Grusz, pěkných výsledků v celkovém hodnocení dosáhli čtvrtá Dája Tomášková a Tonda Hron. V soutěži družstev dorostu a juniorů získal jilemnický klub skvělé 3. místo. Na další sezónu se pečlivě připravují i naši veteráni, kterým v březnu Covid zrušil cíl jejich loňské přípravy – MS Masters v Kontiolahti.

Ale nejen tréninkem a závody jsme byli živi, v průběhu léta se nám podařilo v areálu na Hraběnce vybudovat volejbalové hřiště a přístřešek pro posilovací stroj, obě sportoviště jsou volně přístupná veřejnosti, půjčení volejbalové sítě a kůlů je po dohodě možné.

Doufáme, že v blížící se zimní sezóně budeme moci předvést vše, co jsme přes léto natrénovali, proto všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na pokud možno „normální“ začátek zimní sezony.

V závěru moc děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům:

Krajský úřad Liberec, Město Jilemnice, Sportovní centrum s.r.o., Salience a.s., Autocamp Špindl, Nářadí Hornig s.r.o., DELFI spol. s r.o., Hendrych & synové s. r. o., DELTA PLECHÁČ, s.r.o., KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o., To pravé ořechové – manželé Havlovi, LENTUS, spol. s r.o., Auto doplňky TOMA AUTO, Kablo Vrchlabí s.r.o., KOBRA HB s.r.o., NETAIR, s.r.o., InfoStřechy.cz, Stavební firma Hanuš s.r.o., Royal Bay Studenec, Tauchman SWS, s.r.o., Vinárna „Pod Věží“, Kuželna – Josef Král, Věra Havlová & Vítězslav Ulman, Hotel Žalý, Horský hotel Kubát.

2. KOLO ČESKÉHO POHÁRU V LETNÍM BIATLONU – JILEMNICE AREÁL HRABĚNKA

Klub biatlonu Jilemnice byl pověřen uspořádáním druhého Českého poháru v letním biatlonu. V termínu 22.-23.8.2020 se v Areálu Hraběnka uskuteční biatlonová klání ve sprintu a sprintu se štafetovou střelbou, srdečně Vás zveme ke sledování špičkových výkonů sportovců z celé republiky a i sousedního Německa. Občerstvení bude zajištěno.

Program závodních dnů (časový program závodu se může změnit dle počtu přihlášených nebo epidemiologické situace!!!):

Sobota 22.8.2020 – Sprint se štafetovou střelbou
8:00 – 9:20              nástřel pro závod – žactvo
9:30                             start závodu – žactvo 
cca 12:30                 vyhlášení výsledků – žactvo
13:30 – 14:20       nástřel pro závod – D+D
14:30                         start závodu – D+D
cca 17:30                 vyhlášení výsledků – D+D

Neděle 23.8.2020 – Sprint
8:00 – 9:20             nástřel pro závod – žactvo
9:30                            start závodu – žactvo 
cca 11:30                 vyhlášení výsledků – žactvo
12:30 – 13:20       nástřel pro závod – D+D
13:30                         start závodu – D+D
cca 16:30                 vyhlášení výsledků – D+D

Děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům a to konkrétně:

Krajský úřad Liberec – grantový program
Město Jilemnice – grantový program
Sportovní centrum s.r.o.– Ing. Jaroslav Hornig
To pravé ořechové – manželé Havlovi
Nářadí Hornig s.r.o. – Vítězslav Hornig
DELFI spol. s r.o. – Ing. Václav Mečíř
KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o.
Vinárna „Pod Věží“ – Jan Lukeš
Kuželna – Josef Král
DELTA PLECHÁČ, s.r.o.,
Salience a.s., Autocamp Špindl
Hendrych & synové s. r. o.,
Apartmány Šnek,
LENTUS, spol. s r.o.
Auto doplňky TOMA AUTO
Kablo Vrchlabí
Kobra Horní Branná
Netair Jablonec n.J.
Infostřechy – p.Jindřišek
Stavební firma Hanuš s.r.o.
Royal Bay Studenec
Tauchman SWS, s.r.o.
Mehler Engineered Products s.r.o.
Vítězslav Ulman
Hotel Žalý
Horský hotel Kubát