Archiv autora: Jakub Havel

MČR v biatlonu dorostu a dospělých NMNM 2019

O uplynulém víkendu 22.-24.2.2019 jsme se zúčastnili MČR dorostu a dospělých v biatlonu, které se konalo v Novém Měste na Moravě.

V pátek se uskutečnil závod smíšených štafet, ve kterém náš klub získal 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili. Zlato vybojovali v nejmladší kategorii Petr Hák společně s Veronikou Bergerouvou a stříbrnou medaili získali Vítězslav Hornig s Renátou Trejbalovou v kategorii juniorů.

Sobota s sebou přinesla výrazné ochlazení a díky tomu tratě vydržely po celý víkend ve výborné kondici. 

V rychlostním závodě si naši závodníci dojeli pro 2 zlaté medaile díky Petru Hákovi v kategorii M16  a Vítězslavu Hornigovi v kategorii juniorů . A jednu stříbrnou medaily přidala Renáta Trejbalová v kategorii dorostenek W19. 

V neděli byl na programu stíhací závod, ve kterém zacinkaly opět 3 medaile. Zlatá pro lídra dorostenců M16 Petra Háka!!! A dvě stříbrné medaile pro dorostenku W19 Renátu Trejbalovou a juniora Vávlava Hroudu.

Ani ostatní naši závodnici nezůstali pozadu a vybojovali několik pěkných umístění. Vysledky si můžete prohlédnou zde v odkaze : 

https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti/20190/17

Jakub Havel

trenér SG a KB Jilemnice

II.ČP v biatlonu D+D Jablonec nad Nisou 2018/2019

II. Český pohár v biatlonu D+D a nominační závody na MSJaD a EYOF

Dne 12. 1. – 13. 1. 2019 pokračoval seriál Českého poháru závody v Jablonci nad Nisou.

V sobotu se konal sprint. V dorostenkách W16 vybojovala Veronika Bergrová 10. místo, Eliška Zástavová 11. místo a Monika Martínková 14. místo. V dorostencích W16 stanul na třetím místě Petr Hák. V dorostenkách W19 na nejvyšší stupeň s bezchybnou střelbou vystoupila Renata Trejbalová. Majda Bergerová obsadila 10. místo, Michaela Petříková 24. místo, Nina Rambová 25. místo a Zuzana Paulů 30. místo. V dorostencích W19 druhé místo s bezchybnou střelbou získal Jakub Kocián. Neztatili se ani další dorostenci Ondřej Soukup vybojoval 6. místo, Jakub Kudrnáč 10. místo a Miloš Pokorný 11. místo. Dále se na 13. místě umístil Marek Hasman, 22. místě Matěj Mikšíka, na 26. místě Marek Grusz a na 28. místě Lukáš Paulus. V juniorské kategorii vybojoval třetí místo Václav Hrouda a 5. místo Lukáš Pajer. V mužích M46 zvítězil Petr Čech a Petr Janda obsadil 11. místo.

V neděli se jel stíhací závod s 5s intervaly. Z důvodu hrozby pádu stromů byl závodní okruh mírně upraven. Všichni naši závodníci se s touto změnou poprali velmi dobře. V kategorii dorostenek W16 skončila Eliška Zástavová na 8. místě, Veronika Bergrová na 12. místě, Martínková Monika na 14. místě a Michaela Durdová na 15 .místě. V dorostencích W16 vystoupil tentorkát na nejvyšší stupeň Petr Hák. V dorostenkách W19 obhájila prvenství Renata Trejbalová a Majda Bergrová skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě, Nina Rambová na 21. místo a Míša Petříková na 28. místě. V dorostencích W19 se v první desítce objevili hned dva jilemničtí závodníci Jakub Kocián na 5. místě, a Ondřej Soukup na místě 9. . Dále na 12. místě Miloš Pokorný, Matěj Mikšík na 13. místě Jakub Kudrnáč na 16. místě, Marek Hasman na 17. místě, Jirka Chmelík na 24. místě, Lukáš Paulus na 28. místě a Marek Grusz na 30. místě. V juniorské kategorii zvítězil Václav Hrouda a Lukáš Pajer bral opět 5. místo. Petr Čech obhájil prvenství v kategorii M46.

Závody v NMNM a teď v Jablonci byli nominační na MSJ, MEJ a EYOF. Z těchto závodů se naši závodníci nominovali na juniorské a dorostenecké mistrovství světa, které se koná ve slovenském Osrblie, na mistrovství evropy konané v norském Sjusjøenu a na EYOF konaný v Sarajevu, hlavním městě Bosny a Hercegoviny.

Jmenovitě jsou to Vítězslav Hornig, Jakub Kocián a Tereza Voborníková, kteří si vyjeli MSJ a MEJ.

Na EYOF se nominovala Renáta Trejbalová.

Shrnutí:

9. medailistů – 6x 1. místo, 1x 2. místo, 2x 3. místo

9x umístění v první desítce

Všem medailistům gratulujeme a všem závodníkům přejeme do dalších závodů hodně úspěchů J

Za trenéry dorostu: Tomáš Korbelář

I.ČP dorostu a dospělých 2018/2019 NMNM

I. ČP v biatlonu v Novém Městě na Moravě v sezóně 2018/2019

V Novém Městě na Moravě se ve dnech 29. – 30. prosince konalo I. kolo ČP v biatlonu. V sobotu byl na programu sprint a v neděli závod s hromadných startem. Naši závodníci vybojovali 8 medailí a řadu dalších cenných umístění v první desítce. Za čtrnáct dní pokračujeme dál, tentokrát v Jablonci nad Nisou. 

Výsledky:

Tereza Voborníková 2x 1. místo

Petr Hák                   2x 1. místo

Petr Čech                 2x 1. místo

Vítězslav Hornig       2x 2. místo

Renata Trejbalová    9. místo, 5. místo

Jakub Kocián           8. místo, 8. místo

Jakub Kudrnáč        9. místo, 7. místo

Jiří Chmelík            10. místo

Nella Benešová      4. místo, 8. místo

Eliška Zástavová    9. místo

Za trenéry: Tomáš Korbelář

Jilemničtí biatlonisté se připravovali v italském lyžařském středisku Livigno

 Zatímco v Česku panuje podzimní počasí. V Livignu na plno vypukla zima. V celém údolí je upraveno na 30 km tratí, včetně střelnice. Zkrátka ideální podmínky pro trénink a najíždění prvních kilometrů.  Doufáme, že najeté kilometry a získané zkušenosti sportovci zúročí hned v prvním kole Českého poháru, který nás čeká mezi Vánoci v Novém Městě na Moravě. Přejeme hodně úspěchů.

Za trenéry Tomáš Korbelář

MČR Nové město na Moravě 2018

MČR v biatlonu dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě
KB Jilemnice celkem získal 9 medailí a z toho 5 mistrovských titulů!
 
Ve Vysočina aréně se ve dnech 9. – 11. března 2018 konal poslední závod ČP a zároveň MČR.
V pátek byly na programu smíšené štafety dvojic.Náš klub měl zastoupení jen v dorostenecké kategorii, celkem jsme do závodu nasadili sedm dvojic.Nejúspěšnější dvojicí byli Tereza Voborníková a Jakub Kocián, kteří v této disciplíně získaly mistrovský titul pro KB Jilemnice.
V sobotu se jely sprinty.V kategorii dorostenců A vyhrál Jakub Kudrnáč, na čtvrtém místě byl Miloš Pokorný a hned za ním na pátém místě Hasman Marek.
V dorostenkách A přidala další výborné umístění Nina Rambová, která si vyjela stříbro.
V kategorii dorostenek B slavila suverénní vítězství Tereza Voborníková, devátá skončila Renata Trejbalová.
V kategorii dorostenců B skončil Jakub Kocián na třetím místě, pouhých dvanáct vteřin od zlata.
V kategorii juniorů obsadil Václav Hrouda osmé a hned za ním Lukáš Pajer deváté místo.
V mužích C slavil mistrovský titul Petr Čech.
 
V nedělním stíhacím závodu (sportovci startují v pořadí výsledků sobotního sprintu, ale s pětivteřinovým intervalem).
V dorostencích A na druhém místě doběhl Miloš Pokorný, šestý skončil Marek Hasman a desátý Marek Mikšík.
V dorostenkách A  skončila sedmá Nina Rambová, desátá Zuzana Paulů.
Třetí vítězství přidala v kategorii dorostenek B Tereza Voborníková, na šestém místě Renata Trejbalová.
V dorostencích B doběhl na šestém místě Jakub Kocián.
Junioři Václav Hrouda a Lukáš Pajer doběhli na šestém a osmém místě.
V mužích C utrpěl letošní první porážku Petr Čech, skončil na druhém místě.
 
Všem sportovcům děkujeme za letošní sezónu.V kategorii dorostu jsme se celkově umístili na čtvrtém místě, 32 bodů za vítězným SKP Kornspitz, loni to bylo 102 bodů!Ve společné soutěži (s žákovskými kategoriemi) jsme se umístili na druhém místě za vítězným
Letohradem.
 


Tomáš 

III.ČP dorostu a dopělých Harrachov 4.-5.2.2017

První únorový víkend se konal již III.český pohár v biatlonu dorostu a dospělých a to v Harrachově.

Před víkendem se oteplilo, a tak jsme byli zvědaví jaké počasí nám  Krakonoš připraví na víkend.

V sobotu byl na programu vytrvalostní závod. Počasí nám docela přálo, i tratě byly dobře připraveny. Výsledkově to pro naše řady nebylo zlé. V dorostenkách A se nejvýše umístila Renáta Trejbalová, která obsadila 2.místo. Další z našich závodnic byla Zuzana Zálabská na 8.místě, Magdaléna Bergerová 9., Emma Pokorná 10. a Michaela Petříková skončila 22. Dalšími bojovníky na trati byli dorostenci B. A naši borci brali výborné výsledky, závod ovládl Vítek Hornig, další skvělé výsledky brali Jakub Kocián 4.místo a Lukáš Pajer 6.místo, 9.byl Václav Hrouda, 10.Ondřej Soukup a 13.Jirka Chmelík. Tereza Voborníková byla 10. v dorostekách B a Eliška Votočková vyhrála kategorii juniorek. V mužské kategorii A opět závodil postaršený Štěpán Ševčík, který skončil 6. A Petr Čech ovládl svoji kategorii mužů C.

Neděle už tak pěkné počasí nepřinesla. Od rána poprchávalo a vydrželo to až do závodu. Po výsledkově vydařené sobotě přišla ještě lepší neděle! A to v podání dorostenců B, kteří skončili na 2.-5.místě, a to jmenovitě Jakub Kocián, Vítězslav Hornig, Václav Hrouda a Lukáš Pajer. Ondřej Soukup skončil na 11.místě a Jíří Chmelík na 18.místě. Dorostenky A předvedli opět pěkné výkony, tentokrát 3. skončila Magda Bergerová, na 6.místě Renča Trejbalová, 7.skončila Emma Pokorná, 11. Zuzka Zálabská a Míša Petříková byla 14. Kategorii juniorek opět vyhrála Eliška Votočková. Terka Voborníková brala 6.místo v dorostenkách B. Petr Čech znovu pokořil všechny soupeře v mužích C a Štěpán Ševčík si o jedno místo pohoršil a skončil 7.

III.ČP se vydařil na výbornou a doufáme že nám forma vydrží až do mistrovtví republiky, které se koná v březnu v NMNM.

Jakub Havel, trenér SCM.

II.ČP Jablonec nad Nisou 14.-15.1.2017

O víkendu 14.-15.1.2017 jsme se zúčastnili II. ČP dorostu a dospělých v Jablonci. Byl to zároveň druhý nominační víkend pro dorost na EYOF a Olympijské naděje. Sobota byl sprint a neděle stíhací závod.

Se sobotními závody jsme byli takřka spokojeni, i když nějaké chyby a trestná kola byla. V dorostenkách A nejlépe skončila Renáta Trejbalová, která obsadila 2.místo, Magda Bergerová brala po nemoci 6.místo, Emma Pokorná 14.místo, hned za ní na 15.místě skončila Míša Petříková. Terka Voborníková obsadila v dorostenkách B 10.místo. Dorostenci B a naše nejsilněji obsazená kategorie se umístila také v popředí. Víťa Hornig si vyjel po nemoci 2.místo za jeho největším soupeřem Mikulášem Karlíkem z Letohradu, Lukáš Pajer bral 5.místo, Kuba Kocián 6.místo, Váša Hrouda 10., 12.Jirka Chmelík a na 15.místě skončil Ondra Soukup. Juniorka Eliška Votočková skončila na 6.místě. Mezi muži A skončil Štěpán Ševčík na 6.místě a Petr Čech mezi muži C opět zvítězil.

Neděle dopadla pro naše mladé dorostenky o něco hůř, protože se jim úplně nepovedla střelba. Nejlépe dopadly Magda Bergerová a Renáta Trejbalová, které skončily na 8. a 9.místě. Emma Pokorná skončila 15. a Míša Petříková 19. V dorostenkách B máme Terku Voborníkovou, která skončila na 10.místě. V dorostencích B skončil na 3.místě Kuba Kocián a hned za ním na 4.místě Víťa Hornig a tím se oba dva nominovali na únorový festival mládeže EYOF, který se koná v Tureckém Erzurumu. Ostatní se seřadili za sebou od 14. do 19. místa. A to Váša Hrouda, Ondra Soukup, Lukáš Pajer a Jirka Chmelík. V juniorkách Eliška Votočková vybojovala 3.místo. V mužích A se Štěpán Ševčík posunul na 4.místo a Petr Čech opět ovládl kategorii muži C.

Jakub Havel

VT Livigno 2016

Na první sníh jsme se rozhodli vyrazit do italského Livigna (1816mnm), stejně jako loni. Čekalo na nás kolo nastříkaného sněhu asi 3km dlouhé, které místní borci každý den prodlužovali. Až na konečných 5,5-6km. Přálo nám slunečné počasí, které vydrželo celý náš pobyt! Takže tréninkové podmínky byly skvělé, ikdyž bez přírodního sněhu. Ten byl jen na vrcholkách místních hor. V sobotu 3.12. se konal závod Ski classics LaSgambeda, na který navazoval nedělní závod pro mládež MiniSgambeda, které se někteří naši závodníci úspěšně zúčastnili. Emma Pokorná ukořistila vítězství ve své kategorii. Kuba Kocián byl 2. a Václav Hrouda 3. v nejstarší kategorii (99-2000). Odtrénovali jsme vše co jsme si naplánovali bez nemocí nebo jakýchkoli problémů, takže opět s italským Livignem spokojenost.