Archiv autora: Jakub Havel

MČR Nové město na Moravě 2018

MČR v biatlonu dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě
KB Jilemnice celkem získal 9 medailí a z toho 5 mistrovských titulů!
 
Ve Vysočina aréně se ve dnech 9. – 11. března 2018 konal poslední závod ČP a zároveň MČR.
V pátek byly na programu smíšené štafety dvojic.Náš klub měl zastoupení jen v dorostenecké kategorii, celkem jsme do závodu nasadili sedm dvojic.Nejúspěšnější dvojicí byli Tereza Voborníková a Jakub Kocián, kteří v této disciplíně získaly mistrovský titul pro KB Jilemnice.
V sobotu se jely sprinty.V kategorii dorostenců A vyhrál Jakub Kudrnáč, na čtvrtém místě byl Miloš Pokorný a hned za ním na pátém místě Hasman Marek.
V dorostenkách A přidala další výborné umístění Nina Rambová, která si vyjela stříbro.
V kategorii dorostenek B slavila suverénní vítězství Tereza Voborníková, devátá skončila Renata Trejbalová.
V kategorii dorostenců B skončil Jakub Kocián na třetím místě, pouhých dvanáct vteřin od zlata.
V kategorii juniorů obsadil Václav Hrouda osmé a hned za ním Lukáš Pajer deváté místo.
V mužích C slavil mistrovský titul Petr Čech.
 
V nedělním stíhacím závodu (sportovci startují v pořadí výsledků sobotního sprintu, ale s pětivteřinovým intervalem).
V dorostencích A na druhém místě doběhl Miloš Pokorný, šestý skončil Marek Hasman a desátý Marek Mikšík.
V dorostenkách A  skončila sedmá Nina Rambová, desátá Zuzana Paulů.
Třetí vítězství přidala v kategorii dorostenek B Tereza Voborníková, na šestém místě Renata Trejbalová.
V dorostencích B doběhl na šestém místě Jakub Kocián.
Junioři Václav Hrouda a Lukáš Pajer doběhli na šestém a osmém místě.
V mužích C utrpěl letošní první porážku Petr Čech, skončil na druhém místě.
 
Všem sportovcům děkujeme za letošní sezónu.V kategorii dorostu jsme se celkově umístili na čtvrtém místě, 32 bodů za vítězným SKP Kornspitz, loni to bylo 102 bodů!Ve společné soutěži (s žákovskými kategoriemi) jsme se umístili na druhém místě za vítězným
Letohradem.
 


Tomáš 

III.ČP dorostu a dopělých Harrachov 4.-5.2.2017

První únorový víkend se konal již III.český pohár v biatlonu dorostu a dospělých a to v Harrachově.

Před víkendem se oteplilo, a tak jsme byli zvědaví jaké počasí nám  Krakonoš připraví na víkend.

V sobotu byl na programu vytrvalostní závod. Počasí nám docela přálo, i tratě byly dobře připraveny. Výsledkově to pro naše řady nebylo zlé. V dorostenkách A se nejvýše umístila Renáta Trejbalová, která obsadila 2.místo. Další z našich závodnic byla Zuzana Zálabská na 8.místě, Magdaléna Bergerová 9., Emma Pokorná 10. a Michaela Petříková skončila 22. Dalšími bojovníky na trati byli dorostenci B. A naši borci brali výborné výsledky, závod ovládl Vítek Hornig, další skvělé výsledky brali Jakub Kocián 4.místo a Lukáš Pajer 6.místo, 9.byl Václav Hrouda, 10.Ondřej Soukup a 13.Jirka Chmelík. Tereza Voborníková byla 10. v dorostekách B a Eliška Votočková vyhrála kategorii juniorek. V mužské kategorii A opět závodil postaršený Štěpán Ševčík, který skončil 6. A Petr Čech ovládl svoji kategorii mužů C.

Neděle už tak pěkné počasí nepřinesla. Od rána poprchávalo a vydrželo to až do závodu. Po výsledkově vydařené sobotě přišla ještě lepší neděle! A to v podání dorostenců B, kteří skončili na 2.-5.místě, a to jmenovitě Jakub Kocián, Vítězslav Hornig, Václav Hrouda a Lukáš Pajer. Ondřej Soukup skončil na 11.místě a Jíří Chmelík na 18.místě. Dorostenky A předvedli opět pěkné výkony, tentokrát 3. skončila Magda Bergerová, na 6.místě Renča Trejbalová, 7.skončila Emma Pokorná, 11. Zuzka Zálabská a Míša Petříková byla 14. Kategorii juniorek opět vyhrála Eliška Votočková. Terka Voborníková brala 6.místo v dorostenkách B. Petr Čech znovu pokořil všechny soupeře v mužích C a Štěpán Ševčík si o jedno místo pohoršil a skončil 7.

III.ČP se vydařil na výbornou a doufáme že nám forma vydrží až do mistrovtví republiky, které se koná v březnu v NMNM.

Jakub Havel, trenér SCM.

II.ČP Jablonec nad Nisou 14.-15.1.2017

O víkendu 14.-15.1.2017 jsme se zúčastnili II. ČP dorostu a dospělých v Jablonci. Byl to zároveň druhý nominační víkend pro dorost na EYOF a Olympijské naděje. Sobota byl sprint a neděle stíhací závod.

Se sobotními závody jsme byli takřka spokojeni, i když nějaké chyby a trestná kola byla. V dorostenkách A nejlépe skončila Renáta Trejbalová, která obsadila 2.místo, Magda Bergerová brala po nemoci 6.místo, Emma Pokorná 14.místo, hned za ní na 15.místě skončila Míša Petříková. Terka Voborníková obsadila v dorostenkách B 10.místo. Dorostenci B a naše nejsilněji obsazená kategorie se umístila také v popředí. Víťa Hornig si vyjel po nemoci 2.místo za jeho největším soupeřem Mikulášem Karlíkem z Letohradu, Lukáš Pajer bral 5.místo, Kuba Kocián 6.místo, Váša Hrouda 10., 12.Jirka Chmelík a na 15.místě skončil Ondra Soukup. Juniorka Eliška Votočková skončila na 6.místě. Mezi muži A skončil Štěpán Ševčík na 6.místě a Petr Čech mezi muži C opět zvítězil.

Neděle dopadla pro naše mladé dorostenky o něco hůř, protože se jim úplně nepovedla střelba. Nejlépe dopadly Magda Bergerová a Renáta Trejbalová, které skončily na 8. a 9.místě. Emma Pokorná skončila 15. a Míša Petříková 19. V dorostenkách B máme Terku Voborníkovou, která skončila na 10.místě. V dorostencích B skončil na 3.místě Kuba Kocián a hned za ním na 4.místě Víťa Hornig a tím se oba dva nominovali na únorový festival mládeže EYOF, který se koná v Tureckém Erzurumu. Ostatní se seřadili za sebou od 14. do 19. místa. A to Váša Hrouda, Ondra Soukup, Lukáš Pajer a Jirka Chmelík. V juniorkách Eliška Votočková vybojovala 3.místo. V mužích A se Štěpán Ševčík posunul na 4.místo a Petr Čech opět ovládl kategorii muži C.

Jakub Havel

VT Livigno 2016

Na první sníh jsme se rozhodli vyrazit do italského Livigna (1816mnm), stejně jako loni. Čekalo na nás kolo nastříkaného sněhu asi 3km dlouhé, které místní borci každý den prodlužovali. Až na konečných 5,5-6km. Přálo nám slunečné počasí, které vydrželo celý náš pobyt! Takže tréninkové podmínky byly skvělé, ikdyž bez přírodního sněhu. Ten byl jen na vrcholkách místních hor. V sobotu 3.12. se konal závod Ski classics LaSgambeda, na který navazoval nedělní závod pro mládež MiniSgambeda, které se někteří naši závodníci úspěšně zúčastnili. Emma Pokorná ukořistila vítězství ve své kategorii. Kuba Kocián byl 2. a Václav Hrouda 3. v nejstarší kategorii (99-2000). Odtrénovali jsme vše co jsme si naplánovali bez nemocí nebo jakýchkoli problémů, takže opět s italským Livignem spokojenost.