Archiv autora: Daniel Maka

Přesná muška je pořádná fuška 2018

Opět po roce jsme uspořádali již tradiční akci „Přesná muška je pořádná fuška“.  Ve středu 19.9.2018 se na nové střelnici v areálu Hraběnka sešlo velké množství zájemců o střelbu ze špičkových biatlonových zbraní Steyer. Za slunečného počasí se v deseti kategoriích soutěžilo, kdo sestřelí víc terčů, maximum bylo deset.  Střílelo se ze vzduchové pušky na mechanické terče o průměru 35 mm a to na vzdálenost 10m. V případě shodného výkonu byl prováděn rozstřel tzv. „náhlá smrt“ (v případě zásahu jednoho, musel další sestřelit, pokud terč další zájemce nesestřelil, umístil se za prvním). Výsledky si můžete stáhnout níže.  Závodníků oproti loňskému roku opět trochu přibylo a jsme za to rádi. Věříme, že příští rok se opět sejdeme v hojném počtu. Děkujeme všem za účast a také  děkujeme všem našim příznivcům a sponzorům. 🙂

muskaVysledky

„Přesná muška je pořádná fuška“ již 19. září

19. září od 15.00 hodin se v Areálu Hraběnka v Jilemnici bude pořádat akce s názvem„Přesná muška je pořádná fuška“ – více informací níže

Chceš si vyzkoušet jak máš přesnou mušku?

Tak přijď dne 19. září 2017 v 15.00 hodin na novou střelnici v areálu Hraběnka, kde budeme soutěžit ve střelbě ze špičkových závodních biatlonových vzduchových pušek Steyer.

7-8/ Muži a ženy : od 18 let

První tři soutěžící v každé kategorii budou odměněni diplomem a drobnými cenami. Soutěžit se bude i v případě deštivého počasí. Aktuální informace najdete na www.kbjilemnice.cz.

Těšíme se na Vaši účast.

V JILEMNICI SE USKUTEČNILO III. KOLO ČESKÉHO POHÁRU V LETNÍM BIATLONU

V areálu Hraběnka o víkendu 8.-9.9.2018 uspořádal náš klub 3. kolo Českého poháru v letním biatlonu. Celý víkend panovalo nádherné počasí a díky tomu i hojná účast závodníků i fanoušků.  V sobotu čekal na žáky, dorost i dospělé vytrvalostní závod a v neděli sprint. V sobotu startovalo 474 závodníků ve všech věkových kategoriích. V neděli se na start postavilo 452 sportovců. Ve 12 kategoriích dorostu a dospělých závodilo po oba dny 415 biatlonistů, v šesti žákovských kategoriích se představilo celkem 511 startujících!

Moc děkujeme všem partnerům a dobrovoníkům za pomoc.

MČR V BIATLONU NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH

Poslední prázdninový víkend jsme vyrazili s dorostenci a juniory na MČR  na kolečkových lyžích do Letohradu. Počasí se především na sobotní sprint a večerní supersprint nevydařilo,  ale v neděli vysvitlo slunko a podmínky pro stíhací závod byli na výbornou. Závodů se účastnilo mnoho zahraničních závodníků a tím byla konkurence velice velká.  Při sobotním sprintu se v dorostenkách A umístila Nella Benešová na třetím místě a získala první cenný kov pro Jilemnici. V dorostencích A se umístil na čtvrtém místě Petr Hák. Tím, že závod vyhrál polský závodník, tak Petr získal bronzovou medaili v rámci MČR. V dorostenkách B se do první desítky dostala Nina Rambová na 7. místě. V dorostencích B na 6. místě Miloš Pokorný a 10. Marek Grusz.  V juniorkách zaostala o 5 sekund za vítězkou Tereza Voborníková a získala stříbrnou medaili. Mezi Juniory se do Top10 dostal pouze Víťa Hornig na 6. místě.  Do večerního supersprintu se  do finálových rozjížděk dostali pouze Tereza Voborníková a Vítězslav Hornig. Terka bohužel nedostřelila a skončila za osmičkou nejlepších. Víťa  rychlou a přesnou střelbou skončil na 7. místě.

V nedělním stíhacím závodě se v dorostenkách A na čtvrtém místě  umístila Nella Benešová a na pátem Monika Martinková. V dorostencích A stejně jako v sobotním sprintu obhájil mistrovský bronz Petr Hák.  V dorostenkách B se nejvíce dařilo Magdaleně Bergerové, která skončila šestá. V dorostencích B se podařilo Miloši Pokornému získat bronz, Grusz Marek skončil na sedmém místě.  Mezi Juniorkama se tentokrát se střelbou nevypořádala Tereza Voborníková a skončila čtvrtém místě. Naopak Víťa Hornig rychlým během a přesnou muškou až na poslední položku získal stříbro.

Další víkend se těšíme na Jilemnické tratě. Čeká nás III. kolo českého poháru v letním biatlonu, tak věříme v silnou domácí podporu fanoušků. Přijďte nás povzbudit 🙂

SCM soustředění Letohrad

Závěrečné soustředění těchto prázdnin se uskutečnilo 16-23.8. v Letohradu. Soustředění zaměřené především na kvalitu střelby a techniku lyžování. Nechyběli ani těžké tréninky v běhu a na kolečkových lyžích.  Právě v Letohradu se o víkendu 1.-2.9. pojede MČR na kolečkových lyžích a jsme rádi, že místní tratě máme najeté. Držte nám palce 🙂

Dorostenci SCM na soustředění v NMNM

V termínu 3.-10.8.  v Novém Městě na Moravě proběhlo soustředění SCM skupiny dorostenců.  Velká vedra panovala po celou dobu, ale všichni to zvládli na výbornou.  Většina tréninků proběhla ve Vysočina aréně a to na kolečkových lyžích i v běhu. V areálu jsou nově vybudované asfaltové tratě pro nadcházející Mistrovství světa na kolečkových lyžích,  které se zde koná koncem srpna.  Nezaháleli jsme ani střelecky.  Na střelnici dosahovali dorostenci každým dnem lepších a lepších výsledků.  Na závěr soustředění proběhl kontrolní závod,  kde bylo vidět postupné zlepšování výkonnosti. Trenéři jsou s prozatímní přípravou spokojeni.  Nadcházející soustředění  proběhne 16.-24.8. v Letohradu, kde se koná ve dnech  1.-2.9.  i MČR na kolečkových lyžích. I zde je třeba se více seznámit s místními nástrahami, věříme, že se nám odvedenou tréninkovou práci povede zúročit.