Archiv autora: Tomáš Korbelář

SCM OPEN Jilemnice, první zimní závod na domácí půdě

Tento víkend bylo svěřeno našemu klubu pořádání závodu pro talentovanou mládež z celého Česka. Díky dostatečné sněhové pokrývce, kterou zde máme již od poloviny ledna, můžeme naplno trénovat v místním Všesportovním areálu Hraběnka a tedy uspořádání takto velké soutěže doma bylo velmi vítáno mezi trenéry i sportovci našeho klubu.

V sobotu se na standardním okruhu pro kolečkové lyže uskutečnil sprint. Bohužel se nedařilo střelecky a z toho plynulo pouze několik umístění v první desítce – Petr Hák 4. místo, Verča Bergerová 6. místo, Nina Rambová 4. místo. Jediným vítězem s bezchybnou střelbou byl junior Václav Hrouda.

Druhý den přichystala obleva organizátorům závodu nelehký úkol. Kolečková dráha se proměnila během dne v rybník a večerní mráz vytvořil z tratě ledovou dráhu vhodnou spíš pro rychlobruslaře, a tak bylo nutné přeznačit veškeré okruhu a zavést je na přilehlé pole. Naši závodníci se  s touto změnou poprali velmi dobře. Petr Hák skončil na 3 .místě, Jakub Kudrnáč na 2 .místě, Verča Bergerová na 5. místě, Eliška Zástavová na 6. místě, Majda Bergerová na 4 .místě, Nina Rambová na 8. místě, Václav Hrouda na 4. místě a Lukáš Pajer na 5. místě.

V následujících dvou týdnech máme prostor pro vyladění a 22.-24. února hurá na MČR do Nového Města na Moravě na předposlední závod sezony. Zatím držíme první místo v hodnocení klubových soutěží a doufáme, že prvenství udržíme až do konce.

Děkujeme organizátorům a rozhodčím, bez kterých bychom takto velký závod nedokázali uspořádat. patří Vám velký DÍK.

Děkujeme také fanouškům, kteří zavítali do areálu

.

!!!Dvakrát druhé a jednou třetí místo pro naše svěřence na MSJ&D Osrblie (SVK)!!!

Dnes skončilo pro náš klub velmi úspěšné MSJ&D. Z našeho klubu reprezentovali Česko tři závodníci.

Jakub Kocián (3. místo, 15. místo, 11. místo)

Tereza Voborníková (2. místo, 11. místo, 2. místo)

Vítězslav Hornig (14. místo, 38. místo, 27. místo)

Hned první den se podařilo dvěma našim sportovcům obsadit medailové pozice. Nejprve si při vytrvalostním závodě dojel pro třetí příčku Jakub Kocián a hned v následujícm závodě vybojovala druhé místo Tereza Voborníková. Ta přidala ještě v posledním závodě (stíhací závod) šampionátu jednu stříbrnou medaili.

Děkujeme za úžasnou reprezentaci našeho klubu, jsme na vás hrdí

Trenéři KB JIlemnice

III.kolo ČP D+D Letohrad

Po krásném slunečném a mrazivém týdnu nás v Letohradu přivítala zamračená obloha s teplotou kolem 0 °C.

V sobotu byl na programu jediný vytrvalostní závod této sezony. Bohužel se nám nedařilo střelecky a posbírali jsme hodně trestných minut. Ovšem to se netýkalo Jiřího Chmelíka, který jako jediný sestřelil všech 20 terčů a utvrdil své vedení v soutěži o  nejlepšího střelce. Taktéž zvítězil v kategorii M19. Dalším skvělým výsledek  se mohl pochlubil Ondra Soukup (2 místo M19) a Václav Hrouda (2. místo Junioři). Další cenná umístění v první desítce dosáhli Jakub Kudrnáč (7 místo M19), Paulus Lukáš (9. místo M19), Lukáš Pajer (4. místo Junioři), Majda Bergerová (5. místo W19) Bergerová Veronika (8. místo W16) a Petr Hák (6. místo M16).

Druhý den následoval sprint. Pro náš tým to byl jeden z nejlepších závodů této sezony. Díky němu jsme se vyhoupli na druhou příčku v celkovém pořadí družstev. Získali jsme také mnoho cenných kovů. První místo vybojoval Kudrnáč Jakub, Marie Bergerová, Václav Hrouda a Petr Čech. Druhé místo získal Ondřej Soukup, Marek Hasman a třetí místo Petr Hák. V první desítce dojela ještě Martínková Monika, Pokorný Miloš a Lukáš Paulus.