Archiv rubriky: Zima

Medaile z Mistroství světa juniorů a dorostenců v estonském Otepaa

Letošní mistrovství světa juniorů a dorostenců v biatlonu se uskutečnilo v estonském Otepaa ve dnech 26.2 – 2.3. 2018. Z našeho klubu se nominovali: dorostenci –  Tereza Voborníková, Vítězslav Hornig a Jakub Kocián. Všichni tři se ve světové konkurenci neztratili!
V mrazivém a větrném počasí, kdy teplota klesala k hranici regulérnosti (-16 °C), si Víťa přiváží dva cenné kovy v podobě jedné stříbrné medaile ze štafety a jedné bronzové medaile ze sprintu. Bohužel, skvělou startovní pozici do stíhačky mu překazila nemoc :-(.
Tereza Voborníková si výborně vedla ve sprinterském závodě, kde obsadila páté místo, pouhých 10 vteřin od medaile. Další páté místo si odváží ze štafetových závodů, kde pěkným výkonem štafetu vytáhla v posledním úseku na tuto pozici. V dalších závodech obsadila 20. místo – stíhací závod. Ve vytrvalostním závodě obsadila 29. místo.
Jakub Kocián si odvezl krásné 19. místo z vytrvalostního závodu, 11. místo ze štafety (juniorské), 44. místo ze sprintu a 35. místo ze stíhacího závodu.
 
Všem třem nadějným dorostencům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve sportovní kariéře.

Slavnostní přivítání jilemnických olympioniků

Slavnostní přivítání jilemnických olympioniků z XXIII. Zimních olympijských her v Pchjongčchangu se uskutečnilo v mrazivém počasí ve čtvrtek 1. března. Akci pořádalo Město Jilemnice a mimo početné divácké základny se ho zúčastnili především sportovci – odchovanci jilemnického klubu biatlonu. Hlavní hvězdou byla Verča Vítková, která získala svoji první individuální olympijskou medaili za třetí místo ve sprintu. Dále na pódium vystoupili závodník Adam Václavík, trenér ženského biatlonového týmu Zdenda Vítek a servisman biatlonového týmu Petr Plecháč.  Součástí slavnostního přivítání bylo i ocenění mladých sportovců, kteří se zúčastnili VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018, kterou pořádal Pardubický kraj  28.01.2018 – 02.02.2018 a ve které  měl také náš klub medailové zastoupení, postarala se o něj Linda Buštová. Věříme, že naše mládí půjde ve stopách svých olympijských vzorů 😉 

MČR žactva a závěr žákovské sezóny

O víkendu 23.-25.2. jsme absolvovali závěr letošní sezóny – MČR v Novém Městě na Moravě. Postup si vybojovalo patnáct sportovců, díky nemoci bohužel neodjela Sára. Závodní víkend začal závodem štafet dvojic, jelo se volnou technikou.  První medailovou pozici vybojovaly Linda a Nela, o dvě sekundy byly druhé. Jedenácté (z dvaceti štafet) byly Natka s Bárou. V mladších klucích bronz vybojovali Patrik a Tomáš.  Necelých 12 sekund chybělo Róze a Lucce P. k bronzové a zbyla na ně „pouze“ medaile bramborová. Verča s Terkou B. byly sedmé, jedenácté z dvaadvaceti štafet skončily Terka D. s Eliškou. Ondra a Lucka B. nestartovali.

V sobotu se jelo opět volně, na pořadu byl závod s hromadným startem.  První se na zmrzlou trať vydal Patrik, ač třikrát minul, tak díky rychlému běhu dosáhl na bronz, na zlato mu chybělo pouhých 10s. Tomík se tentokrát běžecky trošku trápil a navíc musel  po střelnici na dvě trestná kola, skončil na dvanáctém místě. Natálka také  se dvěma koly byla šestá, Nela dokonce s pěti koly osmá. Lindě se také střelecky nedařilo, s pěti koly byla také osmá, ač běžela jako o život.  Bára se čtyřmi koly byla 21..  Kategorie starších střílela tři položky. Ondrovi se po nemoci neběželo úplně nejlépe, na střelnici nechal pět terčů a skončil patnáctý. Vítězství a mistrovský titul získala po bezchybné střelbě a bezvadném běhu Lucka Paulusová. Parádní výsledek si se třemi chybami na střelnici vybojovala Terka D., když se umístila na 5. místě. Róza sice střílela pouze dvakrát mimo terč, ale hledání zbraně na střelnici ji připravilo o pěkný výsledek a skončila na místě 13., hned za ní se umístila Lucka B. se čtyřmi chybami a opět hned za  ní na místě patnáctém se stejným střeleckým výsledkem byla Terka B.. O překvapení dne se postarala Verča, která svojí bezchybnou střelbou a rychlým během vybojovala krásné třetí místo.  Eliška se čtyřmi koly skončila na sedmnáctém místě.

V neděli, opět za mrazivého počasí, přišla na řadu klasická technika.  Patrik se pro změnu nevyhnul dvěma trestným kolům, ale opět rychle běžel a doběhl si pro stříbrnou medaili.  Tom si dlouho hlídal první rány, ale vyplatilo se mu to, vyhnul se trestným kolům a také bral stříbro.  Jako Ester v cíli vypadala Natálka, když se dozvěděla, že si díky bezchybné střelbě doběhla pro zlatou medaili. Nela se na střelnici sice zlepšila, ale na její, většinou bezchybný, výkon ještě nedosáhla a skončila se dvěma trestnými koly na pěkném šestém místě.  Linda si stále ještě nezvykla ověřovat střeleckou polohu a nejspíš proto opět musela na pět trestných kol a skončila na 15.místě. Bára se čtyřmi koly na místě 23..  Ondra se konečně „trefil“ a s nulou obsadil 11.místo. V kategorii starších žákyň svým jak běžeckým, tak střeleckým, výkonem opět nedala nikomu šanci Lucka P., ke svým dvěma mistrovským titulům z „hladkého“ lyžování, jednomu biatlonovému přidala další a je v letošní sezóně čtyřnásobnou mistryní republiky. Lucka B. si také spravila chuť a s jedním trestným kolem se umístila na pěkném  sedmém místě. Róza se čtyřmi koly byla devátá a Terka B. také se čtyřmi jedenáctá.  Terka D. byla také se čtyřmi koly devatenáctá. Verča se opět trefila a byla sedmá, Eliška se třemi koly osmnáctá.

Víkend byl úspěšný, stejně tak jako celá sezóna, mezi kluby jsme v žákovských kategoriích vybojovali třetí místo, za Vrchlabím a Letohradem. Dík patří jak našim stálicím a medailistům, tak i těm, co s biatlonem začali teprve na jaře a dokázali se ukázat mezi biatlonovou elitou na MČR. Všem, co se svými výsledky letos nebyli spokojeni, poradím větší trpělivost, více koncentrace a píle, výsledek se určitě dostaví, nespěchejte, medaile jsou důležité až v juniorech 😉 Na závěr poděkování všem trenérům, kteří s úspěchem pomáhali – Petr Čech, Honza Zelinka, Tomáš Korbelář, Maruška Bergerová, Béďa Bedrník…Díkes všem Jan Hanis Sucharda 

III.ČP žactva Jablonec nad Nisou 9.-11.2.2018

O víkendu 9.-11.2.2018 se v Jablonci uskutečnil další z pohárových závodů. První den se závodilo ve sprintu volnou technikou. V žácích B1 zabojoval Patrik a se dvěma koly skončil na nepopulárním 4.místě, Nela s jedním kolem byla druhá, Natálka se díky „bídné“ střelbě umístila „až“ na desátém místě. Linda pěkně běžela, ale se dvěma koly skončila osmá, Sára měla kola tři a byla 18náctá, Síma se čtyřmi koly získala celkové 34.místo.  Ondra se také střelecky trápil a čtyři chyby ho odsunuly na 13.místo. Další stříbrnou medaili získala Lucka P., která s jednou chybou zůstala pouhých 5s za vítězkou. Róza se trefila, střílela bezchybně a skončila na pěkném sedmém místě a na místě devátém s také bezchybnou střelbou skončila Terka B.. Terka D. střílela za 4 trestná kola a společně s Anetou, která se lepší a střílela za 3, utvořily dvojici na 23. a 24. místě. Verča a Eliška Z. střílely shodně, ale v nejstarší kategorii už dvě chyby znamenají ústup z pěkných pozic, Verča skončila patnáctá a Eliška na 18. místě, Hanka se třemi trestnými koly skončila na 32.místě.

Druhý den se závodilo v biatloncrossu a  střelecky se nám dařilo už lépe.  Nela vyhrála, ač jela dvě kola, Natálka skončila s bezchybnou střelbou na šestém místě. Linda se dvěma koly urvala bronzovou medaili, Síma se šesti koly skončila na 37.místě.  Patrik se dvěma koly získal další bronz, Lucka P. s bezchybnou střelbou vyhrála, Terka B. také bezchybně a umístila se na pěkném 5.místě. Róza si tentokráte střihla dvě kola a byla osmá.  Lucka B. se po nemoci s jednou chybou umístila na 15.místě. Terka D. se třemi koly skončila na 18.místě, Aneta se čtyřmi koly na 24.místě.  Verče se opět střelecky moc nedařilo a skončila na 13. místě těsně před Eliškou Z., která střílela bezchybně. Hanka se dvěma koly skončila na 33.místě.  Za předvedené výkony všem gratuluji 😉

I přes marodku se nám podařilo udržet pěkné výsledky, věřím, že se dáme zdravotně dohromady a příští týden se v NMNM dokážeme poprat s těmi nejlepšími o letošní poslední sady medailí, tentokráte budou mít punc medailí mistrovských.  😉

JS

VELIKÁ GRATULACE VERUNKO!!! DÍKY!!!

Děti mají další vzor…… Verča ukázala svou sílu, sílu celého realizačního týmu a získala svou třicátou devátou světovou medaili, druhou individuální olympijskou medaili pro jilemnický biatlon.  Jsme na Tebe hrdí, jen tak dál…

FANDÍMEEEEEE 😉

 

P.S.: GRATULUJEME samozřejmě k pěkným výsledkům Markétě a Jassice a všem dalším z realizačního týmu…jen tak dál!!!

 

Na ZODM 2018 i naši borci

V pátek oficiálně skončila Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou tentokráte pořádal Pardubický kraj. Mezi sportovci hájícími barvy Libereckého kraje byli i čtyři z našeho klubu a mezi národní elitou se neztratili.  Závodilo se v letohradském biatlonovém areálu společně s lyžaři běžci a lyžařskými orientačními běžci na umělém sněhu, všude mimo tratě bylo krásně jarně a zeleno. 

V pondělí se nejprve závodilo volně ve sprintu, v mladších dívkách Linda Buštová skončila na 8.místě, Patrik Plecháč v kategorii mladších chlapců na místě šestém, Tomáš Sucharda na místě devátém a v kategorii starších děvčat skončila Lucka Paulusová na místě šestnáctém. 

V úterý se běžel klasicky závod s hromadným startem, kde Linda vybojovala bronzovou medaili, Tomáš medaili bramborovou a Patrik se umístil hned za ním na místě pátém. Lucka si polepšila na místo páté.

Středa byla volná a ve čtvrtek se jely závody štafet, kde jsme měli dvojité zastoupení v chlapecké štafetě (Šimon Machač, Tomáš a Patrik), která, ač byla složena převážně z našich „mladíků“ předvedla slušný výkon a umístila se na pátém místě. Lucka  jim nemusela závidět , společně s Eliškou Saidlovou a Klárou Vitvarovou vybojovala také páté místo. 

Díky pořadatelskému úsilí se závody povedly, naši borci si vyzkoušeli, co znamená mediální tlak televizních kamer a posbírali další cenné zkušenosti do své budoucí kariéry. Gratulujeme.

Vyhlášení sportovce okresu Semily

Vyhlášení ankety nejúspěšnějších sportovců okresu Semily za rok  2017 proběhlo 30.1. 2018 v kulturním centru Střelnice v Turnově.  Náš Klub nominoval tři sportovce – za mládež Vítězslav Hornig (1. a 7. místo EYOF Turecko), Tereza Voborníková (3x 1. místo na MČR), v kategorii masters Petr Čech (5. a 8. místo na MS Finsko, vítěz ČP).  Prosadit se v této anketě není vůbec jednoduché, mezi  nominovanými se objevují i mistři světa  a vyhlašují se dohromady všechny letní i zimní sporty, přes to jsme slavili úspěch.

Vítězslav Hornig vyhrál kategorii mládež – jednotlivci!

Tereza Voborníková se umístila na devátém místě.

a Petr Čech vyhrál kategorii masters.

Slavnostní vyhlášení anekty Nejúspěšnější sportovec  okresu  2017

Vítězslav Hornig navazuje na výborné výsledky z loňské sezóny a na právě probíhajícím MEJ ve slovinské Pokljuce vybojoval třetí místo ve vytrvalostním závodu, kdy jako jediný ze 118 závodníků zvládl čistě zastřílet čtyři položky. Velká gratulace, jen tak dál… 😉

Všem našim úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v této sezóně.

Výsledky – přehled:

Mládež – jednotlivci: 1. Hornig Vítězslav (KB Jilemnice, biatlon), 2. Zárybnická Lucie (TSC Turnov, judo), 3.  Zárybnická Julie (TSC Turnov, judo), 4.  Holík František (LSK Lomnice  nad Popelkou, skoky na lyžích, 5. Hanyk Michal (AC Turnov, atletika), 6. Matouš Adam (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 7. Rybov&aac ute; Ter eza (Powerlifting Semily, silový trojboj), 8. Chrástová Tereza (Sportovní klub Studenec, orientační běh a cyklistika), 9. Voborníková Tereza (KB Jilemnice, biatlon), 10. Tomáš Patrik (Powerlifting Semily, silový trojboj). 

Mládež – družstva: 1. TJ Jiskra Harrachov dorost (Skoky na lyžích – Petr Šablatura a Radek Rýdl), 2. ČKS SKI Jilemnice starší žákyně (běh na lyžích – štafeta ve složení Paulusová, Šulcová, Horáčková), 3. LSK Lomnice nad Popelkou žáci (Skoky na lyžích – David Rygl a Dominik Bl&aacut e;ha), 4 .  TSC Turnov starší žákyně a dorostenky (judo), 5. ČKS SKI Jilemnice starší dorostenky (běh na lyžích – štafeta ve složení Trojanová, Votočková). 

Dospělí – jednotlivci: 1. Hák Zdeněk (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou, alpinismus), 2.  Koudelka Roman (LSK Lomnice n. Pop., skoky na lyžích), 3. Portyk Tomáš (LSK Lomnice n. Pop., severská kombinace), 4. Jiroušová Šárka (OSH Semily, požární sport), 5.  Schützová Sandra (ČKS SKI Jilemnice, běh na ly ž&iacut e;ch), 6. Egrt Josef (AC Turnov, atletika), 7. Omová Michaela (TJ Turnov, radiový orientační běh), 8. Janatová Kateřina (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 9. Křepelková Marta (TJ Jiskra Harrachov, skoky na lyžích), 10. Navrátilová Veronika (TJ Turnov, mushing).  

Dospělí – kolektivy: 1. TJ Zikuda Turnov družstvo mužů (volejbal), 2. ČKS SKI Jilemnice ženy (běh na lyžích), 3. ŠK Zikuda Turnov družstvo mužů (šachy), 4. ČKS SKI Jilemnice dospělí (běh na lyžích), 5. HC Lomnice nad Lomnici družstvo mužů (lední hokej).

Hendikepovaný sportovec: 1. Ponocný Matěj (SKI klub Masters Rokytnice, AC Turnov – alpské lyžování a atletika).

Trenéři – profesionálové: 1. Portyk Tomáš st. (LSK Lomnice n.P. – skoky na lyžích), 2. Haman Václav (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích). Amatéři: 1. Reichl Miroslav (AC Turnov, atletika), 2. Berger Tomáš (LSK Lomnice nad Popelkou, běh na lyžích).      

Masters: 1. Čech Petr (KB Jilemnice, biatlon), 2. Hajský Stanislav (TJ Semily, rafty).

Tomáš Holubec

II.ČP dorostu a juniorů

Ve dnech 13. – 14. ledna 2018 proběhlo v Jablonci nad Nisou II. kolo ČP. Tyto závody původně byly  v závodním kalendáři jako MČR, ale z důvodu špatných sněhových podmínek proběhly jako klasický ČP a to pouze v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Po oba dny byl na programu sprint.
  
 V kategorii dorostenců A obsadil v sobotu Miloš Pokorný první a Jakub Kudrnáč druhé místo, na pěkném šestém místě doběhl Matěj Mikšík. Další vítězství přidala v kategorii dorostenek B Tereza Voborníková. Jakub Kocián v kategorii dorostenců B obsadil druhé místo o pouhé 2 vteřiny za prvním. Na devátém místě skončil Ondřej Soukup.  V juniorech se na druhé místo probojoval Víťa Hornig, na šestém místě skončil Václav Hrouda.
 
V neděli v kategorii dorostenci A zopakoval umístění na stupních vítězů třetím místem Jakub Kudrnáč, pátý skončil Miloš Pokorný, šestý Matěj Mikšík a osmý Marek Hasman. V dorostenkách A skončila Zuzana Paulů na čtvrtém místě, pouhých 8 vteřin od třetího místa. Nina Rambová se umístila na pěkném osmém místě.  V  kategorii dorostenek B získala také druhé medailové umístění za třetí místo. V dorostencích B doběhl na čtvrtém místě Jakub Kocián, pouhé 2 vteřiny od třetího místa, Ondřej Soukup na desátém místě.
V juniorech zopakoval stejné umístění jako předchozí den (2. místo) Víťa Hornig, Lukáš Pajer sedmý, Václav Hrouda osmý. 

První dva ČP byly nominační pro MEJ a z našeho klubu se nominovali Víťa Hornig, Jakub Kocián. V kategorii juniorek musí ještě zabojovat o postup Tereza Voborníková.

Tomáš Holubec

Hurá…areál Hraběnka v částečném provozu

Dobrý den vážení sportovní přátelé,

dnešní den 19.1.2018 podepsal Klub biatlonu Jilemnice, z.s. smlouvu s městem Jilemnice o pronájmu tří budov  okolo střelnice a vlastní střelnice v areálu Hraběnka. Areál ještě není plně dokončen, kolaudovány byly „pouze“ budovy, střelnice je v předčasném provozu, kolaudována bude na jaře (nebo až budou vhodné podmínky pro vykonání hlukové zkoušky), bez kolaudace není možné na střelnici střílet z malorážkové pušky (pouze ze zbraně vzduchové), asfaltová dráha je hotova pouze částečně, v jarních měsících bude položena finální vrstva asfaltu a dokončeny terénní práce, poté bude zkolaudován již celý areál. Termín kolaudace celého areálu je předběžně stanoven na 31.5.2018, věříme však, že se vše podaří dříve a 26.5.2018 Vás budeme moci pozvat na slavnostní otevření celého areálu. Nyní již druhým dnem můžete využívat lyžařských tras, které upravuje ČKS SKI Jilemnice, dokonce i do večerních hodin – konkrétně 20h. V minulém a tomto týdnu probíhalo stěhování klubových věcí do nových prostor, bohužel jsme museli několikrát přejet automobilem po upravených tratích, abychom materiál přestěhovali do výše zmíněných objektů. Za toto „omezení“ se omlouváme a věříme, že příští rok, až bude areál kompletně dobudovaný a bude možnost použít „středové“ cesty okolo střeleckého valu, která není ještě v současnosti hotova, tak již bude vše k naší všestranné spokojenosti. S případnými dotazy se obracejte na tel.: 777279389.

Děkujeme za pochopení.

Za KB Jilemnice  Mgr.Jan Sucharda, předseda

NMNM podruhé, tentokrát v žákovském podání

Za jarního počasí hostilo Nové Město na Moravě první ČP žáků. Tři sta závodníků soutěžilo v sobotu ve vytrvalostním závodu a v neděli ve sprintu, poprvé byly kategorie rozděleny po ročnících. Úvod sezóny se nám povedl. V sobotu se Patrikovi podařilo v kategorii B1 čtvrté místo, Tomovi v kategorii B2 obsazené 39 závodníky 11.místo. Nela měla bezchybnou střelbu a to jí mezi 39 závodnicemi v kategorii B1 vyneslo na stupínek nejvyšší, na místě třetím se s jednou chybou umístila Natálka. V kategorii B2 v konkurenci 45 závodnic se Linda dělila o páté místo, Sára s pěti nezásahy na místě 21., kousek za ní Bára se šesti nezásahy skončila na 23. místě a Simona se třemi na místě 25.  Mezi 32 závodníky kategorie C1 se díky třem čistým položkám Ondra Berger umístil na pěkném 5.místě. V konkurenci 43 závodnic kategorie C1 zazářila Lucka Paulusová, která i s jedním nezasaženým terčem vyhrála nejen ve své kategorii, ale na stejných tratích porazila i dalších 38 konkurentek v kategorii C2.  Lucka Bermannová si udělala radost bezchybnou střelbou a 7.místem, stejný parádní střelecký výkon předvedla Róza a také s bezchybnou střelbou skončila na místě 14.,  Terka Dlabová se zlepšuje v běhu, střelecky to umí líp a sbírá zkušenosti, skončila šestnáctá. Kousek za ní se umístila na 18 místě Terka Buďárková. Se šesti chybami se na 29.místě umístila Aneta, která také zkušenosti teprve sbírá.  V kategorii C2 se na místě šestnáctém umístila Verča se dvěma chybami, Eliška Zástavová kousek za ní s chybami třemi na místě dvacátém.

Nedělní závody se opět vydařily Nele, která opět střílela bezchybně a opět v konkurenci 39 závodnic kategorie B1 vyhrála, hned za ní se na druhém místě  s dvěma trestnými koly umístila Natálka.  Linda se v kategorii B2  umístila na pěkném 8. místě, Sára si v té samé kategorii dokázala, že umí dát nulu alespoň v jedné položce, tak už to snad bude jen a jen lepší, tentokrát to dalo na místo sedmnácté, Bára s pěti koly nemohla pomýšlet moc vysoko, ale díky pěknému běhu to dopadlo na 22. místo. Síma skončila na 25.místě a takřka dosáhla na postup na MČR. Tomáš se  kategorii chlapců B2 umístil díky dvěma chybám na druhé položce na 12. místě.  Ondra v C1 byl s nulou o 1,3s čtvrtý. Lucka Paulusová se tentokrát nevyhnula dvěma chybám a skončila pátá, kousek za ní na místě sedmém byla s nulou Lucka Bermannová, na místě desátém také s nulou Terka Buďárková, Róza se dvěma chybami byla šestnáctá a hned za ní Terka Dlabová se třemi chybami na místě sedmnáctém.  Aneta se také přiblížila postupovým osmdesáti bodům, snad to vyjde tento víkend. V žákyních C2 se nejlépe umístila Eliška Z., která střílela bezchybně a obsadila 10. místo.  Verča se tentokráte netrefila a se dvěma koly skončila na 18.místě. Podrobněji se můžete na výsledky podívat zde.

Tento víkend závodíme v Letohradu, doufejme, že se nám podaří navázat na tyto úspěchy.