Archiv rubriky: AKTUALITY

Zima ještě není u konce a už plánujeme letní sezónu ;-)

Areál Jilemnice
Letní biatlon v Jilemnici

Kalendář letního biatlonu na sezónu 2021 v KB Jilemnice (zatím bez regionálních závodů a SCM OPEN):

21.4.2021                Staň se mladým biatlonistou (Jilemnice – nábor dětí r.2009 a 2010)

11.-13. 6. 2021        I. ČP žákovských kategorií  Staré Město p. L.

19. 6. 2021               M ČR horská kola Jablonec n. N.  Jablonec n. N.

25.-27. 6. 2021        I. ČP D+D  Bystřice pod Hostýnem

29. 7.-1. 8. 2021      Mistrovství světa v orientačním biatlonu – Jilemnice

20.-22. 8. 2021        II. ČP žákovských kategorií Vrchlabí

23.-29. 8. 2021        MS kolečkové lyže  Nové Město na Moravě

3.-5. 9. 2021             M ČR kolečkové lyže Letohrad

10.-12. 9. 2021        II.ČP D+D  Jilemnice

15. 9. 2021               Přesná muška je pořádná fuška – Jilemnice akce pro veřejnost

17.-19. 9. 2021        M ČR žákovských kategorií  Bystřice p.H.

24.-26. 9. 2021        M ČR D+D  Nové Město na Moravě

Postupy na soutěže:

Regionální soutěže-bez omezení všechny kategorie.

I. ČP žákovských kategorií a D+D bez omezení, ale s účastí na dvou regionálních závodech.

II. ČP žákovských kategorií a D+D bez omezení, ale s účastí na třech regionálních závodech.

M ČR žákovských kategorií a D+D-I. VT v biatlonu a letním biatlonu, II. a III. VT získaná v dané sezóně v celostátním ČP.

Jedna skvělá příležitost si zazávodit v dorosteneckých kategoriích!

V době koronavirové se podařilo získat výjimku pro uspořádání MČR v klasickém lyžování v Novém Městě na Moravě.Ve dnech 22. – 24.1. 2021 jsme proto využili možnosti si zazávodit  a porovnat formu s lyžaři klasiky.

Naši sportovci závodí v klasických závodech za své mateřské kluby, kde začínali s lyžováním. 

V pátek 22.1. byly na programu sprinty klasickou technikou. Matěj Kunčík se umístil na 18. místě.

V sobotu 23.1. proběhl intervalový závod klasickou technikou. V dorostenkách mladších se na 21. místě umístila Daniela Tomášková a 31. místě Tereza Novotná. V dorostencích mladších se na 14. místě umístil Antonín Hron, na 18. místě Tomáš Sucharda. V kategorii dorostenek starších se na 9. místě umístila Anna Kulhánková, na 18. místě Lucie Paulusová, 34. Tereza Buďárková a 36. Denisa Brunátová.

V kategorii dorostenců starších vybojoval výborné 6. místo Matěj Kunčík. V kategorii juniorek získala 11. místo Nina Rambová. V kategorii juniorů se umístil Lukáš Paulus na 17. místě, Marek Hasman 22. a Matěj Mikšík byl 24.

 

V neděli se konal hromadný závod volnou technikou. Daniela Tomášková doběhla  18., Tereza Novotná 32., Antonín Hron 5., Tomáš Sucharda 11., Anna Kulhánková 7., Lucie Paulusová 12., Terezie Dlabová 23., Denisa Brunátová 26., Ondřej Berger 34., Lukáš Paulus 11., Marek Hasman 18., Matěj Mikšík 24. a Nina Rambová vybojovala krásné 2. místo.

 

Všem naším sportovcům gratulujeme k úspěšné reprezentaci, snad to nebyl první a poslední závod sezony.

T. Holubec

Dorost na severu – Idre – Švédsko

V prosinci odcestoval výběr jilemnických dorostenců pod vedením Jindřicha Šikoly trénovat do švédského střediska Idre. Výběr zde absolvoval první zimní přípravu na nadcházející sezonu, která je prozatím přerušena kvůli covidu.

Mladí sportovci (9 dívek a 9 chlapců) odtrénovali 14 dní v kvalitních podmínkách na přírodním sněhu. Tratě byli upravené na standartní 3km trati. Díky padajícímu sněhu bylo možné i později jezdit na okolních cestách. Kvůli menší návštěvnosti, které tvořilo výrazně české zastoupení ostatních SCM týmů z Jablonce, Letohradu a Nového Města, bylo možné využít více střeleckých stavů na střelnici. Přípravu doprovázelo hezké ubytování a výborná strava.

Tom V. + Jindra Š. 

Žákovské léto 4/4 – Odměna za trénink nebo trénink za odměnu?

V prvé řadě chceme, aby měli děti všeobecně pozitivní přístup ke sportu, hezké vzpomínky a aby neuměli „jen lyžovat“…

Dlouho jsme plánovali překvapení, bylo mnoho variant jak tento den ztrávit. Nakonec jsme měli prostor pouze po ČP v Jilemnici. Neváhali jsme a naplánovali jsme trénink na kole s tím, že kdo má neoprén, brýle na potápění a šnorchl, ať si to vezme s sebou. Tím jsme děcka trochu „nahlodali“ a během jízdy na kole už šla diskuze, že se budeme rochnit v nějakém rybníku, že to bude nechutný, že stejně nic neuvidíme a kdo vlastně takovou blbost vymyslel?

Na kole jsme směřovali směr Nová Paka a nikdo netušil co bude. Při příjezdu k zatopenému lomu v Kumburském újezdu byli všichni v úžasu z krásného místa, azurové vody a z toho co všechny čeká. Byli na nás připraveni tři instruktoři z potápěčského centra Rumchalpa. Nejdříve byla zásadní teorie o potápění. Probrali jsem opravudu vše od bezpečnosti, až po nácvik gest, při potápění s přístroji. Instruktoři nás vybavili výstrojí pro šnorchlování a šlo se dovody. Všichni si zkusili zanořování a pár základních dorozumívacích gest pod vodou. Odvážlivci zkusili i nasazování „strhnuté“ masky apod. Následně mohli 4 účastníci zkusit ponor s přístroji a ostatní „jeli“ vysledovat sumce. Sumce jsme našli velmi rychle, z některých ponořených převážně holek se staly pištějící holky nad vodou a zbytek mohl žasnout nad několika sumci, odhadem 1,5m dlouhých. Zážitek úžasný, mnoho z nás si sumce pohladilo nebo s ním pár metrů plavalo… Skoro jako s delfínem, jako v americkém filmu.

Všichni nadšení, trochu zmrzlí a s varhánkama jsme museli sednout na kolo a došlápnout domů, ale to už za odměnu moc nebylo 🙂

Moc děkujeme instruktorům za mnoho informací o potápění a za obrovský zážitek! Kdo by měl zájem, neváhejte se vypravit sem: www.rumchalpa.cz

 

 

 

 

Žákovské léto 3/4 – II. ČP Jilemnice a poslední týden dlouhých prázdnin

Ve dnech 22.-23.8. jsme jako klub biatlonu KB Jilemnice pořádali II. kolo ČP v letním biatlonu. Přípravy byly náročné, ale po loňské zkušenosti jsme už věděli do čeho jdeme a zládli jsme to celkem v poklidu. V pátek 21.8. bylo přípraveno na oficiální tréninky a druhý den se začlo na ostro startovat. Během víkendu nás čekal první den sprint se štafetovou střelbou, druhý den čistý sprint. Mimo závodního programu jsme také zorganizovali skromné a velmi dojemné poděkování Verče Vítkové, za její dlouholetou reprezentaci nejen české republiky, i našeho klubu. 

Výsledky sobotního závodu najdete zde: 
www.evidence.biatlon.cz

Nejvíce se závod povedl závod Mikimu Shornému, ten vyhrál. Lukáš Kroupa si doběhl pro 3. místo a ostatní sbírali zkušenosti.

Druhý den byl na programu sprint, tedy stejná trať, jen bez dobíjení a možnosti využít tři náhradní „náboje“.

Výsledky tohoto závodu najdete zde:
www.evidence.biatlon.cz

Tentokrát si pro medaili zaslouženě doběhl Matěj Tauchman, byl třetí a hned za ním Josef Havel, který předvedl skvělý výkon!Lukáš Kroupa obhájil 3.místo a Natka Dlabová těsně nedosáhla na bednu a byla čtvrtá. Ostatní si odnáší velké zkušenosti, které můžou využít na dalších závodech.

Za rok, tedy snad zase naviděnou v Jilemnici.

Letní, Covidem poznamenaná, sezóna je za námi…hodnocení

Už jarní rozjezd sezóny, kdy náš klub pořádá nábor nováčků, byl ovlivněn přijatými opatřeními. Letošní nábor dětí ve věku 10let proběhl „distančně“ po telefonu, a fyzicky jsme se sešli až na prvním tréninku, až když to situace dovolila. Další akcí, kterou jsme byli nuceni zrušit/přesunout, bylo plánované MS v orientačním biatlonu, které se mělo konat 30. 7. – 2. 8., společně s OK Jilemnice jsme rozhodli, že MS přesuneme na termín 29.7.-1.8.2021, kdy věříme, že už bude lépe 😉  Za zvýšených hygienických opatření se nám podařilo úspěšně zrealizovat II.ČP v letním biatlonu, který se konal 21.-23.8. , tradiční akci pro veřejnost „Přesná muška je pořádná fuška“ a těsně před opětovným zavedením omezujících opatření i regionální závod žáků v obratnostním biatlonu (10.10.). Všechny akce byly po pořadatelské i sportovní stránce vydařené.

Co se přípravy týká, tak koncem května jsme se dočkali, mohli jsme vyrazit nejen do tréninkové dřiny, ale i vstříc dalším společným zážitkům. Žáčci začali minisoustředěním na Hraběnce, kde proběhly tréninky střelby, využívali koloběžek, kolečkových lyží, posilování, her a běhu na dráze i v terénu, výlet na lodích ze Spálova na Malou Skálu byl třešničkou. V konkurenci Vrchlabských a Harrachovských biatloňáků proběhl obratnostní závod. Pod dohledem Kateřiny Emmons nejen stříleli, ale i snídali, celé skupině k snídani připravila míchaná vajíčka 😉 Příprava pokračovala i přes prázdniny, kde opět dominovala pestrost tréninků, krom běžného tréninku jsme zařadili bobovou dráhu, lanový park, plavení na lodích, koupačku, cyklovýlety, kurz potápění, opékání buřtů či spaní pod širákem. Soustředění v Kamenické Šenově bylo především „veselé“… Celkově byl žákovský plán splněn, zážitků máme víc jak mnoho. Po „rozvolnění“ jsme začali také závodit. Regionální závod v Harrachově byl deštivý, výsledky byly super, Kamča Klouzová a Miki Shorný vyhráli, Matěj Tauchman a Patrik Plecháč byli 2., Lukáš Kroupa a Tomáš Svatý na 3.m. Týden poté proběhl I. ČP ve St.Městě p.L.. Skvělý výkon podal Miki Shorný, byl 2., Matěj Tauchman a Niki Plecháčová skončili 3.. Na domácím II.ČP potvrdil skvělou formu Miki Shorný, zvítězil, Lukáš Kroupa a Matěj Tauchman byli 3., Pepa Havel a Natka Dlabová skončili na 4.m. Na MČR v Kosmonosech získal dvojnásobný titul Miki Shorný, Matěj Tauchman mu kryl záda na 2.m. a Pepa Havel skončil 4.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedl a zvítězil Miki S. a Matěj T. byl 3., v klubech jsme mezi žáky skončili na pěkném 5.místě. V rámci domácího ČP proběhlo i emocemi nabité loučení Veroniky Vítkové s její bohatou sportovní kariérou, za klub jsme jí poděkovali kyticí a popřáli jí hodně štěstí a zdraví v další životní etapě.

Na domácí půdě se začali připravovat i obě (mladší/starší) dorostenecké skupiny. Tréninky probíhaly velmi tradičně na kolečkových lyžích, běžecky nebo na kolech. Začátkem srpna obě skupiny odjely na první soustředění této sezóny. Skupina mladších absolvovala prvních 5 dnů v Jilemnici a poté se vydala do N.Města n.M. Na Vysočině si sportovci měli možnost vyzkoušet nástrahy místní střelnice a asfaltové dráhy a poté se přesunuli do Letohradu, kde je na tréninky přijela omrknout a poradit jim Kateřina Emmons. Skupina starších dorostenců se začátkem srpna přesunula na 14 dnů do Jablonce n.N.. Program byl stejný jako u mladšího dorostu, tedy tréninky na kolečkových lyžích, na kole, běžecké tréninky a posilovna. Poté se rovněž v rámci přípravy zúčastnili ČP na domácí půdě. Nejlépe si vedla Majda Bergerová, která získala stříbrnou medaili a v neděli dokázala zvítězit. Zvítězil i Tonda Hron, Marek Grusz 2.m., Dája Tomášková a Eliška Zástavová 4.místo. Soutěžení pokračovalo MČR na kol. lyžích v letohradském areálu. Mistrovský dabl vybojovala Tereza Voborníková a Tonda Hron, další titul a 3. místo získal Kuba Kudrnáč, vicemistryní se stala Denisa Brunátová, 3. a 4.m. získal Víťa Hornig, Petr Hák byl 3. a na čtvrtém Mára Hasman. Týden poté se v témž areálu konalo MČR dorostu a dospělých v letním krosovém biatlonu. Opět jsme se neztratili, Anička Kulhánková dokázala získat skvělé 3. místo, 2. a 4. byl Ferda Jansa, roli favoritky v kategorii juniorek potvrdila Majda Bergerová a získala titul mistryně republiky a 2.m, Marek Grusz místo 2. a 3., Vašek Hrouda skončil na místě 3.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedla Majda Bergerová – zvítězila a na 3. místo dosáhl Marek Grusz, pěkných výsledků v celkovém hodnocení dosáhli čtvrtá Dája Tomášková a Tonda Hron. V soutěži družstev dorostu a juniorů získal jilemnický klub skvělé 3. místo. Na další sezónu se pečlivě připravují i naši veteráni, kterým v březnu Covid zrušil cíl jejich loňské přípravy – MS Masters v Kontiolahti.

Ale nejen tréninkem a závody jsme byli živi, v průběhu léta se nám podařilo v areálu na Hraběnce vybudovat volejbalové hřiště a přístřešek pro posilovací stroj, obě sportoviště jsou volně přístupná veřejnosti, půjčení volejbalové sítě a kůlů je po dohodě možné.

Doufáme, že v blížící se zimní sezóně budeme moci předvést vše, co jsme přes léto natrénovali, proto všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na pokud možno „normální“ začátek zimní sezony.

V závěru moc děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům:

Krajský úřad Liberec, Město Jilemnice, Sportovní centrum s.r.o., Salience a.s., Autocamp Špindl, Nářadí Hornig s.r.o., DELFI spol. s r.o., Hendrych & synové s. r. o., DELTA PLECHÁČ, s.r.o., KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o., To pravé ořechové – manželé Havlovi, LENTUS, spol. s r.o., Auto doplňky TOMA AUTO, Kablo Vrchlabí s.r.o., KOBRA HB s.r.o., NETAIR, s.r.o., InfoStřechy.cz, Stavební firma Hanuš s.r.o., Royal Bay Studenec, Tauchman SWS, s.r.o., Vinárna „Pod Věží“, Kuželna – Josef Král, Věra Havlová & Vítězslav Ulman, Hotel Žalý, Horský hotel Kubát.

Deštivý, ale vydařený víkend dorostu a juniorů

Poslední zářijový víkend čekala skupinu dorostenců a juniorů poslední velká letní akce. V letohradském Šedivském lomu se konalo MČR dorostu a dospělých v letním biatlonu a jilemničtí sportovci se mezi elitou letních biatlonistů rozhodně neztratili. V sobotu byly na programu vytrvalostní závody, kdy dopolední silný déšť proměnil místní běžecké tratě na kluzké a bořivé bahno. I přes tyto podmínky a především díky téměř excelentní střelbě (2-0-0-0) dokázala Anička Kulhánková, po dlouhé tréninkové pauze, získat skvělé 3. místo. Na další pěkná umístění dosáhli mezi dorostenci ještě 5. Dája Tomášková, 5. Tom Sucharda, 4. Ferda Jansa a 6. Monika Martinková. Sobotní odpoledne bylo v režii juniorů, kdy roli favoritky v kategorii juniorek potvrdila Majda Bergerová a získala tak titul mistryně republiky. Jilemničtí sportovci však byli vidět i mezi juniory, kde obsadil Marek Grusz místo 2. a Vašek Hrouda ho doplnil na stupních vítězů na místě 3.

V neděli se počasí umoudřilo a na sportovce čekaly sprinty. Dopoledne se o medaile opět prali dorostenci, mezi kterými dosáhl nejlepších výsledků Ferda Jansa, který obsadil 2. místo. Další sportovci se na nejvyšší příčky nedokázali probojovat především díky chybám na střelnici. Odpoledne mezi juniorkami opět zářila Majda Bergerová, která i přes 3 chyby na stojce obsadila 2. místo. Mezi juniory přidal další cenný kov Marek Grusz, který byl 3. a Vašek Hrouda ho doplnil pěkným 5. místem.

Po vyhlášení všech medailistů z nedělního závodu bylo na programu ještě vyhodnocení a ocenění nejlepších sportovců z celé letní sezóny, kde byla nejvýše oceněnou v kategorii juniorek Majda Bergerová. V kategorii juniorů dosáhl na 3. místo Marek Grusz a 5. byl ve stejné kategorii Vašek Hrouda. Dalších pěkných výsledků v celkovém hodnocení dosáhli čtvrtá Dája Tomášková a na stejném místě Tonda Hron. V soutěži družstev dorostu a juniorů získal jilemnický klub skvělé 3. místo.

Všem sportovcům moc gratulujeme a přejeme, ať jim zdraví a nasazení vydrží i celou zimní sezónu.

Žákovské léto 2/4 – Soustředění v Jilemnici a Kamenickým Šenově(Manušice)

Po „závodním“ červnu jsme si dali chvilku pauzu, všichni si naplánovali dovolenou dle svého a takové odloučení zase dodalo chuť naplno makat.

Poslední týden v červenci jsme se sešli na soustředění v Jilemnici. Zaměřili jsme se na střelbu a jak jinak než na pestrost tréninků i celého programu. Trénovali jsme rovnováhu, na koloběžkách, zařadili jsme už kolečkové lyže a nechyběly oblíbené hry. Jako velké překvapení byla po doběhu do Špindlerova Mlýna jízda na bové dráze. Sjezdy a rychlost z kopce mnoha sportovcům dělá problém, proto jsme zvolili tuto adrenalinovou disciplínu jako ideální variantu tréninku a tuto dovednost tak zlepšit… Pro někoho první zkušenost s bobovou dráhou, první jízdy nejisté, ale potom se to rozjelo a trhaly se rekordy.  Hned vedle na děcka čekalo druhé překvapení a druhá výzva v podobě lanového parku. Některým se klepala kolena, mysleli si, že to nezvládnou levou zadní. Byla to fuška, ikdyž se zdá lanový park jako nenáročná porcházka, fyzický to dalo zabrat i těm starším! Všichni se vyblbli a přežili ve zdraví. Na soustředění nesmělo chybět ani plavení na lodích, koupačka, cyklo výlet, opékání buřtů nebo spaní pod širákem. Vše v dobré náladě s podporou krásného počasí.

Po soustředění v Jilemnici jsme měli jeden volnější tréninkový týden a po něm jsme vyrazili na další kemp. Vydali jsme se „novým“ směrem na místo, kde jsme na soustředění ještě nebyli. To byl náš záměr, protože ve starších kategoriích jsou biatlonisté omezeni areály, kde lze střílet z malorážky. V Kamenickém Šenově  nás velmi zaujala místní cyklostezka, která byla vybudovaná místo bývalé železnice, Panská skála i zdejší příroda. Na soustředění jsme neměli zbraně a v tréninku jsme využili především koloběžky, kolečkové lyže a běhali jsme s holemi. Stihly jsme vše co bylo v plánu, zážitků mnoho… Třeba i to, že se některých blonďáku stali černovlasí frajeři apod. 🙂 

Žákovské léto 1/4

Byla by škoda, kdyby jsme vám něco „zatajili“, postupně tedy odprezntujeme celé léto, tak jak jsme si ho užili!

Po rozvolnění jsme mohli konečně oficiálně závodit. Už i s nováčky, které biatlon v našem kraji oslovil jsme vyrazili na regionální vytrvalostní závod do Harrachova. Závod byl „holinkový“, byl to takový ten nekonečný jarní déšť, pršelo i ze stran, voda všude… Počasí ničemu nezabránilo a všichni do závodu šli na 100%. Výsledky jsme neočekávali, ale za každý úspěch jsme samozřejmě moc rádi. Na bednu hned na svém prvním závodě doběhla Kamča Klouzová, která vyhrála. 5. místo obsadila Niki Plecháčová. Miki Shorný vyhrál ve své kategorii, hned za ním byl jeho tréninkový rival Matěj Tauchman. Jíťa Erlebachová si vezla domů bramboru, Lukáš Kroupa byl na 3. místě a na bednu vyskočil i 3. Tomáš Svatý a 2. Patrik Plecháč. Z našeho pohledu super výsledky!

Podrobné výsledky můžete prostudovat zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/11/61

Už týden po regionálním závodě byl v kalendáři další závod a to o něco vyšší kategorie, I. Český pohár ve Starém městě pod Lanštejnem. Na tomto závodě mohli závodit všichni, odjeli jsme v plném počtu, až dolu na jih. V plnánu byl vytrvalostní závod a sprint. V pátek jsme se rozkoukali, potrénovali a v sobotu hurá do závodu. Skvělý výkon podal Matěj Tauchman, který skončil třetí. Ostatní si závod tzv. „odstřelili“ a na bednu nedosáhli. Asi vítr?  Druhý den to bylo o dost lepší, skvělý výkon předvedla Kamča Klouzová, na střelnici neminula jediný terč a dosprintovala na 4. místě! Stejně super závod si zaběhla Niki Plecháčová, ta netrefila pouze jeden terč a doběhla třetí. Miki Shorný si opravil sobotu, minul pouze jednou a byl druhý. Bezchybný byl na střelnici taky Petrik Plecháč a ve velké konkurenci doběhl na perfektním 5. místě.  

Během víkendu jsme viděli velké výkony našich sportovcu, i tech, které konkrétně nezmiňujeme. Celý víkden bylo slunečné počasí, občas až nadměrné horko, ale závody jsme si užili a děkujeme pořadatelům za perfektně odvedenou práci, tak jako vždy. 😉

Výsledky ze sobotního závodu najdete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/22/3

Výsledky z nedělního závodu najdete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/22/4

P & H & L

Léto našich dorostenců

Letní prázdniny obou dorosteneckých skupin začaly na domácí půdě v Jilemnici. Tréninky probíhaly velmi tradičně na kolečkových lyžích, běžecky nebo na kolech. Na Hraběnce sportovci strávili necelé tři týdny a pak je čekala zasloužená dovolená.

Začátkem srpna obě skupiny odjely na první soustředění této sezóny. Skupina mladších dorostenců absolvovala prvních 5 dnů v Jilemnici a poté se vydala do Nového Města na Moravě. Na Vysočině si sportovci měli možnost vyzkoušet nástrahy místní střelnice a asfaltové dráhy, kde absolvovali tréninky na kolečkových lyžích, tréninky běžecké a v posilovně. Ve Vysočina aréně tito sportovci strávili 5 dní a poté se přesunuli do Letohradu. Skvělé podmínky v letohradském areálu, kde celý tým bydlel přímo na stadionu, umožnil plné nasazení, jak na místní kolečkové dráze, střelnici, běžeckých tratích nebo posilovně. Na kontrolní závod a další tréninky přijela omrknout střeleckou formu Kateřina Emmons a poskytla sportovcům cenné rady. Ve středu se přesunuli zpět do Jilemnice, kde byl nadch

ázející víkend na programu II. Český pohár v letním biatlonu.

Skupina starších dorostenců se se svými trenéry začátkem srpna přesunula do Jablonce nad Nisou. Program byl stejný jako u mladšího dorostu, tedy tréninky na kolečkových lyžích, na kole, běžecké tréninky a posilovna. Na jabloneckém Kolečku sportovci trénovali celých 14 dnů a poté se rovněž zúčastnili Českého poháru na domácí půdě.

Český pohár v letním biatlonu

V Jilemnici byly na programu dva závody, v sobotu se běžel sprint se štafetovou střelbou a v neděli klasický sprint. Z jilemnických sportovců si nejlépe

vedla Majda Bergerová, která získala ze sobotního závodu stříbrnou medaili a v neděli dokázala zvítězit. Dalšího pěkného umístění dosáhl Tonda Hron, který v sobotu obsadil solidní pátou příčku a v neděli získal nejcennější kov. V sobotu se vedlo také Dáje Tomáškové, kterou dělily od třetího místa tři desetiny sekundy a brala tak čtvrté místo. Druhý cenný kov v tento den přidal Marek Grusz, který obsadil v kategorii juniorů druhé místo a na šesté příčce ho doplnil Vašek Hrouda. Pěkné čtvrté místo brala v nedělním závodu Eliška Zástavová.

Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích

Poslední víkend v srpnu tradičně hostil biatlonové mistrovství České republiky na kolečkových lyžích letohradský areál. Sportovci v jilemnických barvách si na místních tratích a střelnici vedli velmi obstojně. V sobotu byl na programu sprint, kde si nejlépe vedl Tonda Hron a získal tak mistrovský titul. S bezchybnou střelbou se vicemistryní ČR stala Denisa Brunátová, která obhajovala titul z minulého roku a v téže kategorii se na pěkném pátém místě umístila Lucie Paulusová. Třetí místo na mistrovství ČR vybojoval v sobotním závodu Kuba Kudrnáč a za ním ho doplnili na čtvrtém místě Marek Hasman a pá

tý Petr Hák. V kategorii juniorek získala titul mistryně ČR Tereza Voborníková a třetí místo v kategorii juniorů získal Víťa Hornig.

Neděle se nesla ve znamení stíhacích závodů. Tonda Hron dokázal obhájit vítězství ze sobotního závodu a z Letohradu si tak odvezl mistrovský dabl. Díky fantastickému finiši přidal další mistrovský titul Kuba Kudrnáč a na stupních vítězů ho doplnil ještě třetí Petr Hák. Naopak Denisa Brunátová nedokázala udržet medailové pozice a z nedělní stíhačky brala pěkné páté místo. Velký posun zaznamenala Nina Rambová, která se dokázala z šestnáctého místa posunout na pěknou sedm

ou pozici. Stejně tak Víťa Hornig se posunul o jednu pozici a bral nepopulární čtvrtou příčku. Tereza Voborníková dokázala udržet první pozici ze sobotního sprintu a stala se dvojnásobnou mistryní ČR.

Všem sportovcům gratulujeme a doufáme, že jim zdraví a nasazení vydrží celou sezónu.