Archiv rubriky: AKTUALITY

Žákovské léto 1/4

Byla by škoda, kdyby jsme vám něco „zatajili“, postupně tedy odprezntujeme celé léto, tak jak jsme si ho užili!

Po rozvolnění jsme mohli konečně oficiálně závodit. Už i s nováčky, které biatlon v našem kraji oslovil jsme vyrazili na regionální vytrvalostní závod do Harrachova. Závod byl „holinkový“, byl to takový ten nekonečný jarní déšť, pršelo i ze stran, voda všude… Což ničemu nezabránilo a všichni do závodu šli na 100%. Výsledky jsme neočekávali, ale za každý úspěch jsme samozřejmě moc rádi. Na bednu hned na svém prvním závodě doběhla Kamča Klouzová, která vyhrála. 5. místo obsadila Niki Plecháčová. Miki Shorný vyhrál ve své kategorii, hned za ním byl jeho tréninkový rival Matěj Tauchman. Jíťa Erlebachová si vezla domů bramboru, Lukáš Kroupa byl na 3. místě a na bednu vyskočil i 3. Tomáš Svatý a 2. Patrik Plecháč. Z našeho pohledu super výsledky!

Podrobné výsledky můžete prostudovat zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/11/61

Už týden po regionálním závodě byl v kalendáři další závod a to o něco vyšší kategire, I. Český pohár ve Starém městě pod Lanštejnem. Na tomto závodě mohli závodit všichni, odjeli jsme v plném počtu, až dolu na jih. V plnánu byl vytrvalostní závod a sprint. V pátek jsme se rozkoukali, potrénovali a v sobotu hurá do závodu. Skvělý výkon podal Matěj Tauchman a skončil třetí. Ostatní si závod tzv. „odstřelili“ a na bednu nedosáhli, asi vítr?  Druhý den to bylo o dost lepší, skvělý výkon předvedla Kamča Klouzová, na střelnici neminula žádný terč a dosprintovala na 4. místě!Stejně super závod si zaběhla Niki Plecháčová, ta netrefila pouze jeden terč a doběhla třetí. Miki Shorný si opravil sobotu, minul pouze jednou a byl druhý. Bezchybný byl na střelnici taky Petrik Plecháč a ve velké konkurenci doběhl na perfektním 5. místě.  

Během víkendu jsme viděli perfetkní výkony našich sportovcu, i tech, které konkrétně nezmiňujeme. Celý víkden bylo slunečné počasí, občas až nadměrné horko, ale závody jsme si užili a děkujeme pořadatelům za perfektně odvedenou práci, tak jako vždy. 😉

Výsledky ze sobotního závodu najdete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/22/3

Výsledky z nedělního závodu najdete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20201/22/4

P & H & L

Léto našich dorostenců

Letní prázdniny obou dorosteneckých skupin začaly na domácí půdě v Jilemnici. Tréninky probíhaly velmi tradičně na kolečkových lyžích, běžecky nebo na kolech. Na Hraběnce sportovci strávili necelé tři týdny a pak je čekala zasloužená dovolená.

Začátkem srpna obě skupiny odjely na první soustředění této sezóny. Skupina mladších dorostenců absolvovala prvních 5 dnů v Jilemnici a poté se vydala do Nového Města na Moravě. Na Vysočině si sportovci měli možnost vyzkoušet nástrahy místní střelnice a asfaltové dráhy, kde absolvovali tréninky na kolečkových lyžích, tréninky běžecké a v posilovně. Ve Vysočina aréně tito sportovci strávili 5 dní a poté se přesunuli do Letohradu. Skvělé podmínky v letohradském areálu, kde celý tým bydlel přímo na stadionu, umožnil plné nasazení, jak na místní kolečkové dráze, střelnici, běžeckých tratích nebo posilovně. Na kontrolní závod a další tréninky přijela omrknout střeleckou formu Kateřina Emmons a poskytla sportovcům cenné rady. Ve středu se přesunuli zpět do Jilemnice, kde byl nadch

ázející víkend na programu II. Český pohár v letním biatlonu.

Skupina starších dorostenců se se svými trenéry začátkem srpna přesunula do Jablonce nad Nisou. Program byl stejný jako u mladšího dorostu, tedy tréninky na kolečkových lyžích, na kole, běžecké tréninky a posilovna. Na jabloneckém Kolečku sportovci trénovali celých 14 dnů a poté se rovněž zúčastnili Českého poháru na domácí půdě.

Český pohár v letním biatlonu

V Jilemnici byly na programu dva závody, v sobotu se běžel sprint se štafetovou střelbou a v neděli klasický sprint. Z jilemnických sportovců si nejlépe

vedla Majda Bergerová, která získala ze sobotního závodu stříbrnou medaili a v neděli dokázala zvítězit. Dalšího pěkného umístění dosáhl Tonda Hron, který v sobotu obsadil solidní pátou příčku a v neděli získal nejcennější kov. V sobotu se vedlo také Dáje Tomáškové, kterou dělily od třetího místa tři desetiny sekundy a brala tak čtvrté místo. Druhý cenný kov v tento den přidal Marek Grusz, který obsadil v kategorii juniorů druhé místo a na šesté příčce ho doplnil Vašek Hrouda. Pěkné čtvrté místo brala v nedělním závodu Eliška Zástavová.

Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích

Poslední víkend v srpnu tradičně hostil biatlonové mistrovství České republiky na kolečkových lyžích letohradský areál. Sportovci v jilemnických barvách si na místních tratích a střelnici vedli velmi obstojně. V sobotu byl na programu sprint, kde si nejlépe vedl Tonda Hron a získal tak mistrovský titul. S bezchybnou střelbou se vicemistryní ČR stala Denisa Brunátová, která obhajovala titul z minulého roku a v téže kategorii se na pěkném pátém místě umístila Lucie Paulusová. Třetí místo na mistrovství ČR vybojoval v sobotním závodu Kuba Kudrnáč a za ním ho doplnili na čtvrtém místě Marek Hasman a pá

tý Petr Hák. V kategorii juniorek získala titul mistryně ČR Tereza Voborníková a třetí místo v kategorii juniorů získal Víťa Hornig.

Neděle se nesla ve znamení stíhacích závodů. Tonda Hron dokázal obhájit vítězství ze sobotního závodu a z Letohradu si tak odvezl mistrovský dabl. Díky fantastickému finiši přidal další mistrovský titul Kuba Kudrnáč a na stupních vítězů ho doplnil ještě třetí Petr Hák. Naopak Denisa Brunátová nedokázala udržet medailové pozice a z nedělní stíhačky brala pěkné páté místo. Velký posun zaznamenala Nina Rambová, která se dokázala z šestnáctého místa posunout na pěknou sedm

ou pozici. Stejně tak Víťa Hornig se posunul o jednu pozici a bral nepopulární čtvrtou příčku. Tereza Voborníková dokázala udržet první pozici ze sobotního sprintu a stala se dvojnásobnou mistryní ČR.

Všem sportovcům gratulujeme a doufáme, že jim zdraví a nasazení vydrží celou sezónu.

 

2. KOLO ČESKÉHO POHÁRU V LETNÍM BIATLONU – JILEMNICE AREÁL HRABĚNKA

Klub biatlonu Jilemnice byl pověřen uspořádáním druhého Českého poháru v letním biatlonu. V termínu 22.-23.8.2020 se v Areálu Hraběnka uskuteční biatlonová klání ve sprintu a sprintu se štafetovou střelbou, srdečně Vás zveme ke sledování špičkových výkonů sportovců z celé republiky a i sousedního Německa. Občerstvení bude zajištěno.

Program závodních dnů (časový program závodu se může změnit dle počtu přihlášených nebo epidemiologické situace!!!):

Sobota 22.8.2020 – Sprint se štafetovou střelbou
8:00 – 9:20              nástřel pro závod – žactvo
9:30                             start závodu – žactvo 
cca 12:30                 vyhlášení výsledků – žactvo
13:30 – 14:20       nástřel pro závod – D+D
14:30                         start závodu – D+D
cca 17:30                 vyhlášení výsledků – D+D

Neděle 23.8.2020 – Sprint
8:00 – 9:20             nástřel pro závod – žactvo
9:30                            start závodu – žactvo 
cca 11:30                 vyhlášení výsledků – žactvo
12:30 – 13:20       nástřel pro závod – D+D
13:30                         start závodu – D+D
cca 16:30                 vyhlášení výsledků – D+D

Děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům a to konkrétně:

Krajský úřad Liberec – grantový program
Město Jilemnice – grantový program
Sportovní centrum s.r.o.– Ing. Jaroslav Hornig
To pravé ořechové – manželé Havlovi
Nářadí Hornig s.r.o. – Vítězslav Hornig
DELFI spol. s r.o. – Ing. Václav Mečíř
KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o.
Vinárna „Pod Věží“ – Jan Lukeš
Kuželna – Josef Král
DELTA PLECHÁČ, s.r.o.,
Salience a.s., Autocamp Špindl
Hendrych & synové s. r. o.,
Apartmány Šnek,
LENTUS, spol. s r.o.
Auto doplňky TOMA AUTO
Kablo Vrchlabí
Kobra Horní Branná
Netair Jablonec n.J.
Infostřechy – p.Jindřišek
Stavební firma Hanuš s.r.o.
Royal Bay Studenec
Tauchman SWS, s.r.o.
Mehler Engineered Products s.r.o.
Vítězslav Ulman
Hotel Žalý
Horský hotel Kubát

 

První žákovské soustředění po všech omezeních!

Čekali jsme dlouho a dočkali jsme se. Se žáčkama jsme si dali pár pestrých dní v Areálu Hraběnka v Jilemnici. 

Všichni jsme se těšili, že zase společně něco prožijeme. Trochu jsme museli přihlížet ke školákům, kteří nastoupili po dlouhé době do škol, většinu střeleckých tréninků jsme tedy odsunuli na odpoledne.  Na soustředění se přidružilo i 5 dětí z Plzně s jejich fajn trenérem Vítkem Červeným. Bylo nás tedy víc než dost.

Každý den začínal rozcvičkou, aby jsme rozlepili oči a využili „navíc“ na rovnovážná cvičení, opakování střelecké metodiky nebo jen společnou hru.

Tréninky jsme už směřovali ke střelbě po zátěži, k tomu jsme využili koloběžky, kolečkové lyže i běh. To vše doplněno o nácvik techniky na kolečkových lyžích, lehké posilování, hry a běh v terénu. Největší úspěch měl opět výlet na lodích ze Spálova na Malou Skálu. Den začal dokonale. Kateřina Emmons se místo vydatného spánku rozhodla kuchtit a ze 60 vajec připravila ham and eggs pro celou naší skupinku. Hned lahodné snídani jsme vyrazili směr Semily s doběhnutím do Spálova. Vytvořili jsme  dvojice do lodí(někteří si nevybrali dobrého parťáka a bojovali s vodou, s pádlem, s lodí i spolu), rozdali pár dobrých rad a jelo se. Plavení proběhlo standartně, nikdo nedojel za sucha 🙂 Poslední den byl na programu obratnostní biatlonový závod. Pozvali jsme Vrchlabské, Harrachovské biatloňáky a hned z toho byl kvalitní závod s velkou konkurencí. Závod měl mnoho překážek, od kotoulu, slalomu, kladiny, přes různé přeskakování až po běh po čtyřech. 

Tím jsme soustředění ukončili a s únavou všichni opouštěli areál. Vše co bylo v plánu jsme zvládli, nikdo nepřišel k úrazu(silniční lišeje nepočítáme). Teď nás čeká pár závodů a potom už hurá prázdniny! 

Skol.

P & H & L

Nábor nováčků a další letní termíny….

Vlivem vládních opatření musíme s politováním oznámit, že plánovaný „Poslední výstřel“ plánovaný na 17.4. musíme zrušit. Nezoufejte, jakmile to bude možné, plánujeme místo něj brigádu sportovců, po které bude následovat setkání rodičů, trenérů, rozhodčích, sponzorů a dalších našich příznivců se zábavným programem 😉

Další akcí ovlivněnou opatřeními je nábor nováčků, který měl proběhnout 22.4.. V tomto bodě poprosím o šíření informace, že letos nábor proběhne pro děti ročníků 2009 a 2010 tak,  že se noví zájemci telefonicky přihlásí  do 30.4. na telefonickém čísle 777279389, kde si vezmeme kontakt (mail, telefon) a jakmile to opatření dovolí, uspořádáme první trénink pro případné zájemce (před tím jim zašleme  pozvánku). Děkuji, že dáte vědět okolí, že tato akce proběhne právě takto. 

 

 

Dalšími plánovanými akcemi jsou MS v orientačním biatlonu 30. 7. – 2. 8.  – o jeho konání rozhodneme na konci května. 
III.ČP v letním biatlonu 21.-23.8. 2020  a Přesná muška je pořádná fuška 16.09.2020 jsou zatím bez omezení.

ČSB také rozhodlo o dvou variantách průběhu letošní letní sezony a to takto:

LETNÍ BIATLON 2020 – Vážení sportovní přátelé, výbor Českého svazu biatlonu per rollam projednal prohlášení ke stávající nepříznivé situaci, která zasáhla celý sportovní život v ČR. Všichni známe nařízení vlády ČR. Zimní sezóna biatlonu byla ukončena předčasně. Nyní nás čeká sezóna letního biatlonu 2020. Komise letního biatlonu elektronicky projednala nástin průběhu sezóny letního biatlonu na 2020. Z informací, které zatím máme k dispozici, podle prohlášení ministerstva zdravotnictví se počítá s uvolněním hromadných akcí jako jedněch z posledních.

V našem scénáři varianta 1 předpokládáme, že to nebude dříve než na konci května, ve scénáři 2 na konci června. To znamená, že je ohroženo pořádání všech regionálních soutěží a tím i vyhlášené postupové limity na České poháry a M ČR.V případě varianty 1 návrh většiny členů komise letního biatlonu souhlasí pro uspořádání dvou kol ČP v měsíci červnu následovně. Všechny závody otevřít pro všechny kategorie žákovské (mimo přípravky) a kategorie D + D. Vzhledem k velkému nárůstu sportovců na jedno závodiště, bude nutné rozdělit kategorie soutěže na žákovské a D + D. Závodilo by se 4 následné červnové týdny po sobě. 1. kolo ČP 6.–7. června by bylo rozděleno mezi klub biatlonu Staré Město p. L. – žactvo a 13.–14. června klub biatlonu Bystřice p. H. – D+D. 2. kolo ČP 20.–21. června Staré Město – D + D a 27.–28. června Bystřice – žáci.Ve variantě 2 pokud by pokračoval zákaz hromadných akcí ještě v měsíci červnu, bude pokračovat letní sezóna až v měsíci červenci. Pak navrhujeme pouze dva ČP a to 18.–19. července Staré Město p. L. – žákovské kategorie a 25.–26. července Bystřice p. H. D + D. Další ČP by byl v Jilemnici 21.–23. srpna pro všechny kategorie. Komise vypracuje postupové limity na tento ČP. Celá problematika byla konzultována s předsedou STK.

Mgr. Vojtěch Zicháček – předseda komise letního biatlonu

Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na „normální“ začátek další sezony.

Za KB J.Sucharda

 

Zhodnocení letošní ustřižené „zimy/nezimy“

Jak psal Petr v předchozím článku, letošní sezonu nás zima zkoušela od počátku až do konce, špatné sněhové podmínky nás omezovaly od listopadu do února a v březnu ji navíc ukončila mimořádná vládní opatření.  Byl to smutný konec sezony, která ovšem byla z pohledu výsledků našich sportovců velmi úspěšná.

Teď již k samotnému shrnutí uplynulé sezony.  Dorostenci zahájili  přípravu na prvním sněhu poslední listopadový týden v Livignu (ITA) a Beitostolenu (NOR). Žákovská skupina vydržela a neodjela za prvním sněhem do zahraničí tak, jako drtivá většina klubů. Od 8.12. využila parádních sněhových podmínek na Černé hoře.  V pozadí všech se skoro tajně připravovala skupina našich veteránů, která měla za cíl úspěšně reprezentovat ČR na Zimních světových hrách veteránů v rakouském Innsbrucku.

Všechny skupiny odvedly v přípravě kus pořádné práce, což potvrzují celkové výsledky. Náš klub skončil v celkovém republikovém žebříčku na krásném 2.místě, hned za Novým Městem n.M. (NMnM). Žactvo, které přes všechny obavy absolvovalo všechny plánované závody, se celkově umístilo na 2. místě, za vítězným KB Krkonoše Vrchlabí. Dorostenci a junioři odzávodili také většinu plánovaných závodů, ač jich mnoho bylo přesunuto do NMnM a dva závody ČP byly zrušeny. Dorost „vyzávodil“ místo čtvrté. Dospělí (u nás „pouze“ junioři a veteráni) vybojovali místo třetí. Bohužel virová pandemie neumožnila dorostencům a dospělým sezonu dokončit.

V Českém poháru jednotlivců ve svých kategoriích zvítězili Kulhánková Anna, Hák Petr, druhé místo získali Hrouda Václav, Kroupa Lukáš, Polonská Eliška a Shorný Mikuláš, místo třetí Kudrnáč Jakub, místo čtvrté Soukup Ondřej, Čech Petr, Berger Ondřej, Plecháč Patrik a Špicarová Karolína, místo páté Johnová Nela a Tauchman Matěj a šesté místo v celorepublikovém žebříčku patřilo Paulusové Lucii a Dlabové Natálii.

Na MČR dorostu a dospělých v NMnM bral náš klub 12 medailí a to: 1.místo: Hák P. (sprint), Hornig V. (Mix štafeta), Voborníkova T.(Mix štafeta), 2.místo: Hornig V. (sprint,stíhací závod), Kulhánková A. (sprint), Čech P. (sprint,stíhací závod) 3.místo: Kudrnáč J. (sprint,stíhací závod), Kocián J. (sprint), Kunčík M. (sprint), Paulusová L. (stíhací závod). Na žákovském MČR byl díky nepříznivým sněhovým podmínkám a počasí upraven celý program a byly zrušeny štafety. Ve sprintu klasickou technikou byla druhá Karolína Špicarová, pro třetí místo si dojel Mikuláš Shorný a Eliška Polonská, a bramborář Lukáš Kroupa nezklamal 😉 Ve vytrvalostním závodu opět klasicy se o čtyři druhá místa zasloužili Lukáš Kroupa, Mikuláš Shorný, Eliška Polonská a Karolína Špicarová, čtvrtý byl Matěj Tauchman. Dalším žákovským vrcholem byla Zimní olympiáda dětí a mládeže (ZODM), která se konala v Karlovarském kraji a i u této akce počasí měnilo původní plány, ve finále se biatlon jel v Jáchymově. Pro náš klub byla velmi úspěšná už nominace, kdy z 8 závodníků Lbc kraje byli 4 z našeho klubu (Nela Johnová, Patrik Plecháč, Linda Buštová a Tom Sucharda). Nejlepšího výsledku dosáhla ve dvou sprintech Nela Johnová 2. a 4.m., Patrik Plecháč byl 2×4., Linda Buštová 6. a 9.m., Tomáš Sucharda 7.a 8.m.. ZODM vítězstvím zakončila štafeta Lbc kraje ve složení Johnová, Křížová a Buštová.

Ani světové soutěže se bez našich závodníků neobešly, na MSJ v Lenzerheide (SUI) nás reprezentovali Víťa Hornig (17.Ind./18.Spr./ 10.Stí./6.Štaf) a Terka Voborníková (36.Ind./ 38.Spr./ 17.Stí./5.Štaf). Na MEJ v Hochfilzenu (AUT) zvítězil v individuálu a druhý byl ve sprintu opět Víťa Hornig, Kuba Kocián byl 10.Ind./43.Spr. a Tereza Voborníková 4.Ind. 4.Spr.. Na YOG v Lausanne (SUI) nás reprezentovali Kudrnáč J. (54.Ind./ 26.Spr./ 5.SingleMix) a Hák P. (53.Ind./ 35.Spr.). V RDJ jsou zařazeni Hornig, Kocián, Kudrnáč, Voborníková. Na Zimních světových hrách veteránů v Seefeldu vybojoval ve sprintu světový mistrovský titul Petr Čech a zároveň byl také stříbrný v individuálním závodu, čtvrté místo ve štafetě vybojoval s L. Holubcem a M. Smetanou. Petr Janda bral 12., 15. a ve štafetě 13. místo. Jaroslav Bedrník 10.,11. a ve štafetě 13. místo.

Všem moc gratulujeme a věříme, že se další sezona ve zdraví rozjede co nejdříve, a my se budeme moct bavit sportem a předvádět, že biatlon umíme 😉

Všem přejeme pevné zdraví…

Za kolektiv trenérů Jan Sucharda

Zima/nezima… A k tomu zakončena předčasně, překvapivě za to nemůže nedostatek sněhu!

Letošní zima, která nás zkoušela od počátku až do konce,  je u konce. Oproti ostatním klubům jsme měli výhodu v dostupnosti kvalitních sněhových podmínek na Horních Mísečkách, ač to bylo s dojížděním. Žactvo přes všechny obavy absolvovalo všechny plánované závody, i když třeba upravené s ohledem na sněhovou situaci v daném místě. Dorostenci a junioři odzávodili taky většinu plánovaných závodů, ale mnoho jich bylo přesunuto do Nového Města na Moravě, kde byly podmínky pro závodění celoročně nejlepší. Toho cestování bylo zkrátka víc než dost a budeme se těšit na další, věřme, že určitě povedenější zimu. A jak jsme si jako klub vedli? V konkurenci ostatních, kvalitativně více a více rostoucích klubů jsme se neztratili. V žákovské kategorii jsme obhájili druhé místo, hned za sousedním KB Krkonoše Vrchlabí.  Dorost a junioři „vyzávodili“ místo čtvrté. Bohužel virová pandemie neumožnila sezonu dokončit a několik závodů ČP se zrušilo.

Konec sezony jsme si představovali jinak, sněhu na horách je mnoho ještě dnes a mohli jsme se prohánět na hřebenech, bohužel opatření organizovaný trénink nedovolují. Pozávodní období, kdy se už lyžuje jen pro radost, jsme tedy museli oželet, i když pár tréninků jsme stihli! Žáci si dali tradiční „lážo plážo“ výlety s dopomocí lanovky a následné sjezdy po svahu, večerní lyžování na sjezdovkách či prázdninové sjezdové lyžování ve snow parku ve Vítkovicích.  Dorostenecká skupina využila lomnický hokejový stadion k několika tréninkům na bruslích a skvělé podmínky na Horních Mísečkách k pohodových výletům.

Aktuálně se s dětmi nescházíme. V omezených počtech trenérů se věnujeme areálu Hraběnka. Po vichřici zůstala v lesích doslova spoušť, pálíme opadané větve ze stromů (vždy hlásíme hasičům, městu a oheň máme pod kontrolou), hrabeme a připravujeme areál na „lepší časy“… Mimo úklid jsme stihli rozebrat Vrchlabskou střelnici( není to konkurenční boj, ba naopak, realizuje se tam nová střelnice, která umožní závody ČP), vytyčujeme nové stezky po Hraběnce, připravujeme ochrannou barieru do jedné ze zatáček, opravujeme přírodní překážky nad střelnicí, hodně času věnujeme servisu a nastřelování zbraní, výběru diabol, plánujeme novou sezonu a vyčkáváme, kdy se zase všichni potkáme! Děti odpočívají a pokud opatření potrvají delší dobu, jsme připraveni jim zasílat tréninkové plány,  aby se úplně nenudily.

Všem přejeme pevné zdraví, a aby jsme se zase všichni potkali a mohli se co nejdřív bavit sportem. 

Těšíme se na Vás.

KB Jilemnice

Žáci mají po biatlonové sezoně! Úspěšné ;-)

Už ve čvrtek  20.2. jsme nasedli do aut a vydali se do Letohradu na MČR žactva. Tomu však přecházelo velké rozhodování a čekání na verdikt pořadatelů, zda se závody vůbec uskuteční… 

Původní myšlenka byla potrénovat na místních tratích už den před oficiálním tréninkem (ten obyčejně bývá dost natěsnaný i  cca 250 závodníky a trénink pak není úplně ideální), důvodů bylo víc, i ten, že se mělo v pátek dopoledne trénovat a odpoledne už měl být první závod – štafety. Vše ale bylo díky počasí jinak, ve čtvrtek nás pořadatelé na tratě nepustili.  Dali jsme si běh a rychlosti na pilinovce v biatlonovém areálu. Celý program závodů se změnil. V pátek se mělo trénovat a následně měl následovat individuální závod – sprint volně namísto původních štafet. V noci ale lilo jak z konve a ráno přišla zpráva, že bruslit se na MČR vůbec nebude a už trénink bude klasicky a navíc bez střelby.  Nikdo se nemohl divit, podmínky byly dost na hraně udržitelnosti… Dopo jsme tedy absolvovali krátké sklouznutí na klasických lyžích, otestovaly je  a dali je připravit na odpoledne. 

V pátek se  sportovci vrhli do sprintu klasickou technikou. Počasí bylo nestále, občas vítr, občas slunce…. a sníh mizel před očima… V závodu si hezké výsledky vybojovali především ti mladší. Na třetím místě dojel Miki Shorný, stejně tak Eliška Polonská, druhá byla Kája Šicarová a bramborář Lukáš Kroupa. 

Kompletní výsledky najdete zde: evidence.biatlon.cz

V sobotu byl připraven vytrvalostní závod opět klasickou technikou. Přes noc trochu přituhlo a první kategorie měly perfektní podmínky pro závod. Ty pozdější, díky delším startovním intervalům měly trať rozbředlou a velmi těžkou. Druhý den se díky přesnějším střelbám vydařil více, brali jsme čtyři druhá místa, o které se zasloužili Lukáš Kroupa, Miki Shorný, Eliška Polonská a Kája Špicarová. Smolíka měl trochu Matěj Tauchman, bral bramboru.

Kompletní výsledky najdete zde: evidence.biatlon.cz

Nedělní štafety kvůli nepříznivé předpovědi počasí byly zrušeny.

Tímto závodem skončila letošní žákovská biatlonová sezóna. Povedeným MČR  jsme se dotáhli v žebříčku družstev na 2. místo a obhájili jsme tak loňské medailové umístění. Ani jednotlivci si nevedli špatně! Druhý v celorepublikovém žebříčku byli Miki Shorný, Lukáš Kroupa i Eliška Polonská. Můžeme být tedy spokojení, děti si zaslouží velkou pochvalu a odměnu (ještě vymyslíme jakou).

Pro pár jedinců to byly poslední žákovské závody, na jaře se rozloučíme s ročníkem 2005 a to Lindou, Tomem a Símou :–(

Výsledky žebříčku klubů zde: evidence.biatlon.cz

Výsledky žebříčku jednotlivců zde: evidence.biatlon.cz

Moc děkujeme za uspořádání závodů Letohraďákům,  s přípravou si mákli víc jak hodně a i díky tomu závody proběhly na velmi dobré úrovni. 

Aktuálně má žactvo po závodní biatlonové sezoně, děti však čeká pár lyžařských závodů a nadále budeme jezdit lyžovat aby jsme využili hezké podmínky, které na horách jsou. A potom už chvilku oddech a naskočíme na nové věci… Jupijou!

Skol

Petr & Hanis

MČR dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě

O víkendu 14 – 16. února jsme závodili na MČR v Novém Městě na Moravě. Na programu byly tři závody – štafetový závod, sprint a start s hromadným startem. 

V pátek ve štafetovém závodě dvojic ve velké konkurenci obsadila 1. místo juniorská štafeta ve složení Voborníková, Hornig.  Na 5. místě se umístil mix ve složení Dusilová a Kuba Kocián. V mladším dorostu dojeli nejlépe na 4. místě Kulhánková, Berger a ve starším dorostu na 6. místě Bergerová Majda s Kubou Kudrnáčem a těsně za nimi na 8. místě Renáta Trejbalová s Petrem Hákem

V sobotním sprintu si pro titul dojel Petr Hák. Pro druhá místa si dojeli Víťa Hornig,  Anička Kulhánková. Třetí místa obsadili Jakub Kocián, Jakub Kudrnáč a Matěj Kunčík.

V neděli byl na programu závod s hromadným startem, který nedopadl nejlépe pro jilemnické závodníky. Nejlépe dojeli na 2. místě Víťa Hornig, 3. místo Kuba Kudrnáč a Lucka Paulusová. Kuba Kocián a Eliška Zástavová brali 4. místa.  Denisa Brunátová pátá a 6. místo Majda Bergerová.

Kompletní výsledky si můžete prohlídnout zde: evidence.biatlon.cz

Domácí vrchol sezony za námi, sezona však nekončí. Budeme závodit ještě na Českém poháruv biatlonu, SCM Cupu a taky se porovnáme s lyžaři na běžeckých závodech.

Skol

Tomáš & Jindra & Tomáš & Česťa

II. ČP žactva v Jablonci nad Nisou

O víkendu  8. a 9.2. jsme závodili na II.ČP v Jablonci nad Nisou. Tento víkend se bruslilo, hned v pátek se museli otestovat lyže a odevzdat na společnou mázu. 

V sobotu byl na plánu sprint oproti původně plánovanému biatlonkrosu. Sněhová situace oproti předchozím týdnům byla o poznání přízivější, ale i přesto organizátoři měli omezené možnosti a připravili kratší trať. Mladíci jeli standartní tři kola, dvě střelby, ale „staříci“ kroužili po první střelbě dvě kola. Většině se hlava nezamotala a závod zvládli bez zaváhání. Celkově se dětem podařilo uspět napříč kategoriemi. Střelecky velmi úspěšný den! Spokojenost tedy i na trenérské straně 🙂 Vyhrála Eliška Polonská, Lukáš Kroupa i Miki Shorný a třetí byl Patrik Plecháč.

Kompletní výsledky sobotního závodu najdete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20200/22/16 

V neděli se všichni postavili na start vytrvalostního závodu. Trestné kolečko se tedy změnilo v techniskou část tratě a v cíli se za každou netrefenou ránu přičítalo 30s. Mladíci stříleli dvakrát a staříci třikrát. Nervozita asi zapravala a někteří si závod velmi pokazili střelbou. Pořadí se trochu promíchalo, ale úspěchy si někteří zase mohli užít… Eliška Polonská obhájila 1.místo, Kája Špicarová brala 3.místo, Lukáš Kroupa 3. místo a Miki Shorný taky 3. místo.

Kompletní výsledky vytrvalostního závodu naleznete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20200/22/17

Ostatní se určitě neztratili, všeobecně se nám(dětem) víkend velmi vydařil. V žebříčku klubů jsme sice stále na 3.místě, ale stáhli jsme KB Letohrad na rozdíl 5b a KB Krkonoše jsou na 1. místě cca o 10b. Přístí týden nás čeká MČR v Letohradě, kde je šance ještě vše ovlivnit 🙂 

Ladíme formu a těšíme se na závěr sezony!!! 

Skol
P&H