Archiv rubriky: AKTUALITY

NMNM podruhé, tentokrát v žákovském podání

Za jarního počasí hostilo Nové Město na Moravě první ČP žáků. Tři sta závodníků soutěžilo v sobotu ve vytrvalostním závodu a v neděli ve sprintu, poprvé byly kategorie rozděleny po ročnících. Úvod sezóny se nám povedl. V sobotu se Patrikovi podařilo v kategorii B1 čtvrté místo, Tomovi v kategorii B2 obsazené 39 závodníky 11.místo. Nela měla bezchybnou střelbu a to jí mezi 39 závodnicemi v kategorii B1 vyneslo na stupínek nejvyšší, na místě třetím se s jednou chybou umístila Natálka. V kategorii B2 v konkurenci 45 závodnic se Linda dělila o páté místo, Sára s pěti nezásahy na místě 21., kousek za ní Bára se šesti nezásahy skončila na 23. místě a Simona se třemi na místě 25.  Mezi 32 závodníky kategorie C1 se díky třem čistým položkám Ondra Berger umístil na pěkném 5.místě. V konkurenci 43 závodnic kategorie C1 zazářila Lucka Paulusová, která i s jedním nezasaženým terčem vyhrála nejen ve své kategorii, ale na stejných tratích porazila i dalších 38 konkurentek v kategorii C2.  Lucka Bermannová si udělala radost bezchybnou střelbou a 7.místem, stejný parádní střelecký výkon předvedla Róza a také s bezchybnou střelbou skončila na místě 14.,  Terka Dlabová se zlepšuje v běhu, střelecky to umí líp a sbírá zkušenosti, skončila šestnáctá. Kousek za ní se umístila na 18 místě Terka Buďárková. Se šesti chybami se na 29.místě umístila Aneta, která také zkušenosti teprve sbírá.  V kategorii C2 se na místě šestnáctém umístila Verča se dvěma chybami, Eliška Zástavová kousek za ní s chybami třemi na místě dvacátém.

Nedělní závody se opět vydařily Nele, která opět střílela bezchybně a opět v konkurenci 39 závodnic kategorie B1 vyhrála, hned za ní se na druhém místě  s dvěma trestnými koly umístila Natálka.  Linda se v kategorii B2  umístila na pěkném 8. místě, Sára si v té samé kategorii dokázala, že umí dát nulu alespoň v jedné položce, tak už to snad bude jen a jen lepší, tentokrát to dalo na místo sedmnácté, Bára s pěti koly nemohla pomýšlet moc vysoko, ale díky pěknému běhu to dopadlo na 22. místo. Síma skončila na 25.místě a takřka dosáhla na postup na MČR. Tomáš se  kategorii chlapců B2 umístil díky dvěma chybám na druhé položce na 12. místě.  Ondra v C1 byl s nulou o 1,3s čtvrtý. Lucka Paulusová se tentokrát nevyhnula dvěma chybám a skončila pátá, kousek za ní na místě sedmém byla s nulou Lucka Bermannová, na místě desátém také s nulou Terka Buďárková, Róza se dvěma chybami byla šestnáctá a hned za ní Terka Dlabová se třemi chybami na místě sedmnáctém.  Aneta se také přiblížila postupovým osmdesáti bodům, snad to vyjde tento víkend. V žákyních C2 se nejlépe umístila Eliška Z., která střílela bezchybně a obsadila 10. místo.  Verča se tentokráte netrefila a se dvěma koly skončila na 18.místě. Podrobněji se můžete na výsledky podívat zde.

Tento víkend závodíme v Letohradu, doufejme, že se nám podaří navázat na tyto úspěchy. 

Start biatlonové sezóny v Novém Městě na Moravě

Biatlonová sezóna 2018 byla zahájena 29. – 30. 12. závody I. ČP v Novém Městě na Moravě. 29.12. byly na programu sprinty a 30.12. závody s hromadným startem. Výborného výsledku v kategorii dorostenci A dosáhl Miloš Pokorný, který s bezchybnou střelbou vyhrál. Na čtvrtém místě se umístil Jakub Kudrnáč, šestý doběhl Marek Hasman, osmý Lukáš Paulus a dvanáctý Matěj Mikšík.
V dorostenkách A se našim závodnicím střelecky nedařilo. Zuzka Paulů doběhla devátá, Nina Rambová dvanáctá.
V dorostenkách B doběhla Renata Trejbalová na pátém místě, Magda Bergerová devátá. V juniorech se v mezinárodní konkurenci umístil na čtvrtém místě Víťa Hornig, Václav Hrouda na sedmém a Lukáš Pajer na osmém místě. V mužích C slavil vítězství Petr Čech.
 
V sobotních závodech s hromadným startem se nám dařilo o kus lépe. V kategorii dorostenců A doběhl na druhém místě Miloš Pokorný.
V dorostenkách B vyhrála Tereza Voborníková a hned za ní skončila Magda Bergerová. Kategorii dorostenců B vyhrál také náš závodník Jakub Kocián, osmý skončil Jirka Chmelík a jedenáctý Marek Grusz.
Víťa Hornig v kategorii juniorů skončil druhý, Václav Hrouda čtvrtý a Lukáš Pajer šestý, Petr Čech opět ovládl kategorii mužů C.

Tomáš Holubec

 

V neděli 5.11.2017 jsme společnými silami s klubem OK Jilemnice uspořádali na Masarykově náměstí čtvrtý ročník kombinovaného závodu „MISTROVSTVÍ JILEMNICE V ORIENTAČNÍM BIATLONU 2017“.  V centru Jilemnice se sešlo 133 závodníků a v osmi kategoriích se s mapou v ruce utkalo o mistrovské tituly.  Závod probíhal tak, že se závodníci po absolvování první části orienťácké tratě (tentokrát i s adrenalinem na štaflích při překonávání plotu OSP) dostali na vzduchovkovou střelnici, kde si za asistence zkušených biatlonových závodníků odstříleli pět ran s minutovou penalizací za každý nezasažený terč a poté pokračovali do druhé části orienťáku a těsně před cílem je na náměstí čekal těžký závěr v podobě micro-o (orienťácký labyrint).  Závodníci si v cíli pochvalovali závodní trať i možnost vyzkoušet střelbu ze závodní zbraně. Každý ze závodníků dostal v cíli sladkou odměnu v podobě lízátka a první tři v každé kategorii byli při slavnostním vyhlášení odměněni věcnými cenami od našich sponzorů. Věříme, že i v příštím roce si všichni zájemci o kombinaci orientačního běhu a biatlonu nenechají ujít již pátý ročník tohoto již tradičního závodu, už v nově vybudovaném areálu Hraběnka.

Akci podpořili:

Grantový program Města Jilemnice 2017
Sportovní centrum s.r.o.
Delta Plecháč s.r.o.
Nářadí Hornig s.r.o.
Salience a.s.
KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o.
To pravé ořechové
DELFI spol. s r.o. 
Vinárna „Pod Věží“ 
Kuželna – Josef Král
TISKÁRNA VOBORNÍK s.r.o.
Cukrárna u Kateřiny
APARTMÁNY ŠNEK BENECKO
Díky moc!

Výsledky najdete zde a fotografie od pana Nováka najdete tady.

MISTROVSTVÍ JILEMNICE V ORIENTAČNÍM BIATLONU 2017

V neděli 5. listopadu od 12:30 hodin uvítá jilemnické náměstí již třetí (s nultým ročníkem čtvrtý) ročník tohoto zajímavého závodu. Věříme, že nám vyjde počasí a že účast bude minimálně stejná nebo hojnější než v předchozích letech. Těšíme se na Vás, ať v roli závodníků nebo diváků.

MISTROVSTVÍ JILEMNICE V ORIENTAČNÍM BIATLONU 2017 – ROZPIS


Pořadatel: Klub biatlonu Jilemnice, z.s. a Orientační klub OK Jilemnice, z.s.

Datum: neděle 5. listopadu od 12:30 hodin

Centrum závodu: Jilemnice, Masarykovo náměstí

Způsob závodu: orientační běh – střelba (vzduchovka) – orientační běh.  Závodník vybíhá s mapou na první orientační úsek a dobíhá na střelnici, kde podle pokynů obsluhy střelnice odstřílí pět ran, vybíhá na druhou orientační část a závod končí oražením cílové jednotky v cíli. Ve druhé orientační části před cílem bude použit formát micro-o (včetně umělých překážek). Penalizace za nesestřelení každého jednoho terče je 1 minuta.

Kategorie:

M/W 12

M/W 18

M/W 35

M/W 35+

Věk:

8 – 12

13 – 18

19 – 35

36 – 99

Styl střelby:

vleže s oporou

vleže bez opory

vleže bez opory

vleže bez opory

Počet ran:

5

5

5

5

Přihlášky: na e-mail prihlasky@ok-jilemnice.cz do 2.11.2017

Startovné: dobrovolné dle možností

Prezentace: 5. 11. 2017 od 12:30 do 13:30 na náměstí

Mapa: Jilemnice 1: 4 000 + Náměstí 1:1 000, nebude vodovzdorně upravena

Terén: typicky městský s parkovými prvky, ne úplně rovina

Systém ražení: časomíra SPORTIdent, čipy budou k zapůjčení

Program:

  • 12:30 – 13:30 nástřel (osoba 5ran)
  • 13:00 a 13:15 výklad
  • 13:30 start 1. závodníka (start 00)
  • 15:30 vyhlášení výsledků (čas se může změnit)

Poznámky: zbraně a munici zajišťuje KB Jilemnice,z.s., lampióny a čipy OK Jilemnice, z.s.

Upozornění: cesta závodním prostorem z náměstí na střelnici bude značena oranžovými fábory (pěší zónou přes Tyršovo nám. za školou k Sanu a po schodech) všichni účastníci jsou povinni respektovat příkazy pořadatele závodníci se účastní na vlastní nebezpečí, za nezletilé odpovídají rodiče.

Výsledkové listiny: na místě a na stránkách www.kbjilemnice.cz a www.ok-jilemnice.cz

Pravidla: vlastní s přihlédnutím k Pravidlům IBOF

Akci podporují:

Město Jilemnice – GP 2017, Klub biatlonu Jilemnice, Orientační klub OK Jilemnice , DELFI s. r.o., KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o., Nářadí Hornig s.r.o., Sportovní centrum s.r.o., Kuželna -J.Král, Vinárna „Pod Věží“, Cukrárna u Kateřiny, To pravé ořechové a TISKÁRNA VOBORNÍK s.r.o..

 

 

Dvě mistrovská vystoupení našich dorostenců a juniorů

Dorostenecká část KB Jilemnice se letošní letní sezonu zúčastnila dvou Mistrovství České republiky. 

První bylo MČR na kolečkových lyžích, které proběhlo 8.-10.9.2017 v Letohradě. Závodilo se ve sprintu, supersprintu a poté v závodě stíhacím. Dařilo se nám hodně, získali jsme 9 medailí a dalších devět umístění do 6.místa. Tituly získali Jakub Kocián, Tereza Voborníková a Miloš Pokorný dokonce dvakrát. Druhé místo obsadil Jakub Kocián a tření místa získali Tereza Voborníková, Jakub Kudrnáč, Renáta Trejbalová a Vítězslav Hornig. Dále 4.místo získala Zuzana Paulů (2x) a Matěj Mikšík. Pak 5.místa získali Renáta Trejbalová, Lukáš Paulus a Jakub Kudrnáč. A 6.místo získal Jakub Kudrnáč.

Druhé místo kam jsme o tři týdny později zavítali na MČR  v letním biatlonu byla Bystřice pod Hostýnem. Závodilo se v krosovém biatlonu a to v disciplínách sprint, supersprint a závod s hromadným startem. Toto Mistrovství republiky bylo ještě úspěšnější než MČR na kolečkových lyžích. Hvězdou Mistrovství se stala Tereza Voborníková, která mistrovsky ovládla všechny tři závody a třikrát zvítězila. Ostatní naši závodníci získali 13 medailí, celkem jsme tady získali 16 medailí. Druhá místa obsadili Matěj Mikšík, Magdaléna Bergerová (2x), Ondřej Soukup, Lukáš Pajer a Miloš Pokorný. Na třetích místech se umístili Nina Rambová (2x), Marek Grusz (2x), Matěj Mikšík (2x) a Štěpán Ševčík. Za zmínku stojí i další umístění do 6.místa a těch bylo sedm. Konkrétně 4.místa získali Jakub Kudrnáč, Matěj Mikšík, Lukáš Pajer a Štěpán Ševčík. Na 5.místě se umístili Zuzana Paulů (2x) a Václav Hrouda. 

Letní sezóna se nám náramně vydařila a náš klub byl zase hodně vidět. Nedočkavě vyhlížíme zimní sezónu a věříme, že nám přinese odměnu za letní přípravu.

Za KB Jilemnice Jakub Havel, foto Magda Bergerová

„Přesná muška je pořádná fuška 2017“

Uběhl rok a opět jsme uspořádali v rámci Týdne mobility již tradiční akci „Přesná muška je pořádná fuška“.  Ve středu 20.9.2017 se za sokolovnou na vzduchovkové střelnici sešlo 94 zájemců o střelbu ze špičkových biatlonových zbraní Steyer. Za slunečného počasí se v deseti kategoriích soutěžilo, kdo sestřelí víc terčů, maximum bylo deset.  Střílelo se ze vzduchové pušky na mechanické terče o průměru 35 mm a to na vzdálenost 10m. V případě shodného výkonu byl prováděn rozstřel tzv. „náhlá smrt“ (v případě zásahu jednoho, musel další sestřelit, pokud terč další zájemce nesestřelil, umístil se za prvním). Výsledky si můžete přečíst níže. Po závodním klání se každý závodník mohl občerstvit a opéct si párek. Následovalo vyhlášení výsledků a předání věcných cen. Závodníků oproti loňskému roku opět trochu přibylo a jsme za to rádi, věříme, že příští rok se již sejdeme v novém areálu na nové střelnici. Děkujeme všem za účast a také  děkujeme všem našim příznivcům a sponzorům:

Město Jilemnice – Ing. Jana Čechová

Sportovní centrum – Ing. Jaroslav Hornig

Nářadí Hornig s.r.o. – Vítězslav Hornig

To pravé ořechové – manželé Havlovi

DELFI spol. s r.o. – Ing. Václav Mečíř

KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o. – Evžen Malý

Vinárna „Pod Věží“ – Jan Lukeš

Kuželna – Josef Král

TISKÁRNA VOBORNÍK s.r.o.

Cukrárna u Kateřiny
Díky moc!

Výsledková listina
Kategorie: Clapci do 10 let (15 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Tomáš Novotný 10r
2 Jan Korbelář 10r
3 Vítek Oždian 10r
Kategorie: Děvčata do 10 let (15startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Olivie Marečková 10r
2 Andrea Šišková 10r
3 Tereza Košťáková 10r
Kategorie: Chlapci 11-13 let (4 startující)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Martin Svoboda 8r
2 Daniel Hrubý 8r
3 Matthew Krčík 6r
Kategorie: Dívky 11-13 let (10 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Aneta Novotná 10r
2 Marie Hromádková 10r
3 Kateřina Hromádková 10r
Kategorie: Dívky 14-17 let (2 startující)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Hana Trojanová 7
2 Viktorie Vydrová 6
       
Kategorie: Chlapci 14-17 let (2 startující)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Michal Schütz 10
2 Vojtěch Novotný 6
       
Kategorie: Muži nad 18 let (10 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Petr Matouš 9r
2 Tomáš Kuklík 9r
3 Miloš Valdman 9r
Kategorie: Ženy nad 18 let (10 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Pavla Kinslová 10r
2 Martina Preiselerová 10r
3 Iveta Fišerová 10r
Kategorie: Smíšená biatlonisté mladší (18 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Veronika Bergerová 10
2 Simona Kukučková 8r
3 Tereza Buďárková 8r
Kategorie: Smíšená biatlonisté starší (8 startujících)
Pořadí Jméno Příjmení Výkon
1 Ondřej Soukup 10r
2 Nina Rambová 10r
3 Magdaléna Bergerová 10r
  Celkově 94 startujících * r – roztřel náhlá smrt  

Mistrovství republiky žáků v letním biatlonu – Letohrad

Mistrovství republiky žáků v letním biatlonu se za deštivého počasí konalo v Letohradu 15 – 17. 9. 2017. Byl to poslední závod letošní letní sezóny během které si 297 závodníků v šesti kategoriích zajistilo postup nutný k boji o  mistrovské tituly.

Sobota začala klasickým sprintem.  V žácích A se náš jediný zástupce Lukáš K. umístil díky horší střelbě (3 trestné okruhy) na pěkném 5. místě.  V žákyních A Eliška P. přeběhla trestné kolo a špatně se vrátila, což pravidla trestají nekompromisní diskvalifikací, tentokráte bohužel ze stříbrné pozice.  Je to sice kruté poučení, ale právě tyto „přešlapy“z letních závodů přinášejí  zkušenosti a větší jistotu do dalších závodních klání. Patrik jednou minul a doběhl si pro velmi hezké desáté místo.  Tomáš nemohl s pěti trestnými koly pomýšlet na hezké umístění, skončil na 37.místě.  Bronzovou medaili vybojovala bezchybnou střelbou a rychlým během Natálka.  Linda si se dvěma trestnými koly doběhla pro pěkné patnácté místo.  Ondra se nepotkal s běžeckou formou a dvě kola mu boj o pěkné umístění neulehčila.  Terezie D. si udělala radost jedním kolem a výsledným sedmým místem. Lucka P. se dvěma koly nemohla pomýšlet na svoje standardní umístění do desítky, skončila na dvanáctém místě. Hned za ní skončila s bezchybnou střelbou Terka B., a následovala je Eliška Z. , která se také s bezchybnou střelbou umístila na místě patnáctém. Verča, která se těší na zimu, byla s jedním kolem dvacátá pátá a po tréninkové pauze závodící Róza byla na místě dvacátém osmém. Lucka B. střílela za 5 a tomu odpovídalo i umístění v sedmé desítce. 

Odpoledne nás čekaly štafety. Preferujeme klubové štafety, proto jsme mladší rychlíky z kategorie A „postaršili“ rychlokurzem manipulace se zbraní s řemeny do kategorie B.  Musím říct, že se s tím poprali velice srdnatě a předvedli slušný výkon. Kluci v „Béčkách“ ve složení Tomáš S., Lukin K. a Patrik P. skončili na 13.místě.  O něco lépe si vedly Linda, Eliška P. a Natálka D., skončili na pěkném sedmém místě.  Ondra startoval ve štafetě s Vrchlabím, dal si jedno trestné kolo a skončili na na místě osmém.  V nejstarších děvčatech jsme postavili dvě štafety.  Jedna, ve složení Verča, Lucka B. (ta si spravila chuť bezchybnou střelbou) a Róza, se umístila na sedmém místě a druhá štafeta, ve složení Terezka B., Terka D. a Eliška Z. skončila na místě desátém (celkem v této kategorii startovalo 23. štafet).

 V neděli byly na pořadu dne  závody s hromadným startem. Začali jsme ziskem mistrovského titulu, o který se postaral Lukáš K.. Ten střílel za jedno TK a vybíhal na trať na druhém místě, cestou do cíle však stihnul doběhnout a poté přesprintovat vedoucího závodníka a jeho upřimná radost na stupních vítězů nám všem byla odměnou 😉 Hned v další kategorii si pro bronzovou medaili, ač s dvěma TK, doběhla Eliška P..  Poté se nám již tolik nedařilo střelecky, Patrik už nepotvrdil pěknou sobotní  střelbu a se dvěma TK skončil na 21.místě. Tomáš také se dvěma TK běžel o něco pomaleji než Patrik a byl na místě třicátém.  Natka D. střelecky nevybočila (také dvě TK), ale díky rychlému běhu  získala  pěkné šesté místo.  Linda se čtyřmi TK skončila třicátá první,  Lucka se dvěma TK a bolavým krkem na místě čtrnáctém. Terka D. se třemi koly na 22. místě. Terka B. se dvěma TK na 31. místě. Eliška Z. se s pěti TK umístila na 34.místě a Róza se dvěma na místě třicátém osmém, Verča na začátku šesté desítky. Ze zdravotních důvodů v neděli nestartovali Ondra a Lucka B.. 

Výsledky z celé sezóny nás směřovaly na pěkné umístění i v soutěži družstev, bohužel MČR nebylo úplně vydařené a tak nám necelých osm bodů chybělo na celkové třetí místo,  v konečném pořadí v republikovém žebříčku nám patří nakonec páté místo.

Pochvalu za svou celoroční snahu zaslouží Ti, co se v celkovém žebříčku umístili do první desítky celkového žebříčku jednotlivců. Na šestém místě se ve své kategorii umístil Lukáš K.,  na místě třetím Eliška P. a na místě druhém Natálka D.. Velká gratulace.

Více výsledků najdete zde:

  http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Přesná muška je pořádná fuška

Právě dnes 20. září 2017 v 15.00 hodin se chystá na vzduchovké střelnici v areálu jilemnického parku za sokolovnou (vedle volejbalových a tenisových kurtů) akce

„Přesná muška je pořádná fuška“ – více informací níže 😉

 

Biatlon pro veřejnost
Biatlon pro veřejnost

 

Biatlonová střelba
Biatlon pro veřejnost

 

Chceš si vyzkoušet jak máš přesnou mušku?

Tak přijď dne 20. září 2017 v 15.00 hodin na vzduchovkovou střelnici v areálu stadionu za sokolovnou vedle volejbalových a tenisových kurtů, kde budeme soutěžit ve střelbě ze špičkových závodních biatlonových vzduchových pušek Steyer.

Program:
15.00 – 15.20 přihlášky
15.30 – začátek soutěží
cca v 17.30 – vyhlášení výsledků

Soutěžit se bude v těchto kategoriích:
1-2/ Kluci a holky : do 10 let
3-4/ Hoši a dívky : 11 – 13 let
5-6/ Chlapci a děvčata : 14 – 17 let
7-8/ Muži a ženy : od 18 let

První tři soutěžící v každé kategorii budou odměněni diplomem a drobnými cenami. Soutěžit se bude i v případě deštivého počasí. Aktuální informace najdete na www.kbjilemnice.cz.

Těšíme se na Vaši účast.