II.ČP Jablonec nad Nisou 14.-15.1.2017

O víkendu 14.-15.1.2017 jsme se zúčastnili II. ČP dorostu a dospělých v Jablonci. Byl to zároveň druhý nominační víkend pro dorost na EYOF a Olympijské naděje. Sobota byl sprint a neděle stíhací závod.

Se sobotními závody jsme byli takřka spokojeni, i když nějaké chyby a trestná kola byla. V dorostenkách A nejlépe skončila Renáta Trejbalová, která obsadila 2.místo, Magda Bergerová brala po nemoci 6.místo, Emma Pokorná 14.místo, hned za ní na 15.místě skončila Míša Petříková. Terka Voborníková obsadila v dorostenkách B 10.místo. Dorostenci B a naše nejsilněji obsazená kategorie se umístila také v popředí. Víťa Hornig si vyjel po nemoci 2.místo za jeho největším soupeřem Mikulášem Karlíkem z Letohradu, Lukáš Pajer bral 5.místo, Kuba Kocián 6.místo, Váša Hrouda 10., 12.Jirka Chmelík a na 15.místě skončil Ondra Soukup. Juniorka Eliška Votočková skončila na 6.místě. Mezi muži A skončil Štěpán Ševčík na 6.místě a Petr Čech mezi muži C opět zvítězil.

Neděle dopadla pro naše mladé dorostenky o něco hůř, protože se jim úplně nepovedla střelba. Nejlépe dopadly Magda Bergerová a Renáta Trejbalová, které skončily na 8. a 9.místě. Emma Pokorná skončila 15. a Míša Petříková 19. V dorostenkách B máme Terku Voborníkovou, která skončila na 10.místě. V dorostencích B skončil na 3.místě Kuba Kocián a hned za ním na 4.místě Víťa Hornig a tím se oba dva nominovali na únorový festival mládeže EYOF, který se koná v Tureckém Erzurumu. Ostatní se seřadili za sebou od 14. do 19. místa. A to Váša Hrouda, Ondra Soukup, Lukáš Pajer a Jirka Chmelík. V juniorkách Eliška Votočková vybojovala 3.místo. V mužích A se Štěpán Ševčík posunul na 4.místo a Petr Čech opět ovládl kategorii muži C.

Jakub Havel