Mistrovství republiky žáků v letním biatlonu – Letohrad

Mistrovství republiky žáků v letním biatlonu se za deštivého počasí konalo v Letohradu 15 – 17. 9. 2017. Byl to poslední závod letošní letní sezóny během které si 297 závodníků v šesti kategoriích zajistilo postup nutný k boji o  mistrovské tituly.

Sobota začala klasickým sprintem.  V žácích A se náš jediný zástupce Lukáš K. umístil díky horší střelbě (3 trestné okruhy) na pěkném 5. místě.  V žákyních A Eliška P. přeběhla trestné kolo a špatně se vrátila, což pravidla trestají nekompromisní diskvalifikací, tentokráte bohužel ze stříbrné pozice.  Je to sice kruté poučení, ale právě tyto „přešlapy“z letních závodů přinášejí  zkušenosti a větší jistotu do dalších závodních klání. Patrik jednou minul a doběhl si pro velmi hezké desáté místo.  Tomáš nemohl s pěti trestnými koly pomýšlet na hezké umístění, skončil na 37.místě.  Bronzovou medaili vybojovala bezchybnou střelbou a rychlým během Natálka.  Linda si se dvěma trestnými koly doběhla pro pěkné patnácté místo.  Ondra se nepotkal s běžeckou formou a dvě kola mu boj o pěkné umístění neulehčila.  Terezie D. si udělala radost jedním kolem a výsledným sedmým místem. Lucka P. se dvěma koly nemohla pomýšlet na svoje standardní umístění do desítky, skončila na dvanáctém místě. Hned za ní skončila s bezchybnou střelbou Terka B., a následovala je Eliška Z. , která se také s bezchybnou střelbou umístila na místě patnáctém. Verča, která se těší na zimu, byla s jedním kolem dvacátá pátá a po tréninkové pauze závodící Róza byla na místě dvacátém osmém. Lucka B. střílela za 5 a tomu odpovídalo i umístění v sedmé desítce.

Odpoledne nás čekaly štafety. Preferujeme klubové štafety, proto jsme mladší rychlíky z kategorie A „postaršili“ rychlokurzem manipulace se zbraní s řemeny do kategorie B.  Musím říct, že se s tím poprali velice srdnatě a předvedli slušný výkon. Kluci v „Béčkách“ ve složení Tomáš S., Lukin K. a Patrik P. skončili na 13.místě.  O něco lépe si vedly Linda, Eliška P. a Natálka D., skončili na pěkném sedmém místě.  Ondra startoval ve štafetě s Vrchlabím, dal si jedno trestné kolo a skončili na na místě osmém.  V nejstarších děvčatech jsme postavili dvě štafety.  Jedna, ve složení Verča, Lucka B. (ta si spravila chuť bezchybnou střelbou) a Róza, se umístila na sedmém místě a druhá štafeta, ve složení Terezka B., Terka D. a Eliška Z. skončila na místě desátém (celkem v této kategorii startovalo 23. štafet).

V neděli byly na pořadu dne  závody s hromadným startem. Začali jsme ziskem mistrovského titulu, o který se postaral Lukáš K.. Ten střílel za jedno TK a vybíhal na trať na druhém místě, cestou do cíle však stihnul doběhnout a poté přesprintovat vedoucího závodníka a jeho upřimná radost na stupních vítězů nám všem byla odměnou 😉 Hned v další kategorii si pro bronzovou medaili, ač s dvěma TK, doběhla Eliška P..  Poté se nám již tolik nedařilo střelecky, Patrik už nepotvrdil pěknou sobotní  střelbu a se dvěma TK skončil na 21.místě. Tomáš také se dvěma TK běžel o něco pomaleji než Patrik a byl na místě třicátém.  Natka D. střelecky nevybočila (také dvě TK), ale díky rychlému běhu  získala  pěkné šesté místo.  Linda se čtyřmi TK skončila třicátá první,  Lucka se dvěma TK a bolavým krkem na místě čtrnáctém. Terka D. se třemi koly na 22. místě. Terka B. se dvěma TK na 31. místě. Eliška Z. se s pěti TK umístila na 34.místě a Róza se dvěma na místě třicátém osmém, Verča na začátku šesté desítky. Ze zdravotních důvodů v neděli nestartovali Ondra a Lucka B..

Výsledky z celé sezóny nás směřovaly na pěkné umístění i v soutěži družstev, bohužel MČR nebylo úplně vydařené a tak nám necelých osm bodů chybělo na celkové třetí místo,  v konečném pořadí v republikovém žebříčku nám patří nakonec páté místo.

Pochvalu za svou celoroční snahu zaslouží Ti, co se v celkovém žebříčku umístili do první desítky celkového žebříčku jednotlivců. Na šestém místě se ve své kategorii umístil Lukáš K.,  na místě třetím Eliška P. a na místě druhém Natálka D.. Velká gratulace.