Start biatlonové sezóny v Novém Městě na Moravě

Biatlonová sezóna 2018 byla zahájena 29. – 30. 12. závody I. ČP v Novém Městě na Moravě. 29.12. byly na programu sprinty a 30.12. závody s hromadným startem. Výborného výsledku v kategorii dorostenci A dosáhl Miloš Pokorný, který s bezchybnou střelbou vyhrál. Na čtvrtém místě se umístil Jakub Kudrnáč, šestý doběhl Marek Hasman, osmý Lukáš Paulus a dvanáctý Matěj Mikšík.
V dorostenkách A se našim závodnicím střelecky nedařilo. Zuzka Paulů doběhla devátá, Nina Rambová dvanáctá.
V dorostenkách B doběhla Renata Trejbalová na pátém místě, Magda Bergerová devátá. V juniorech se v mezinárodní konkurenci umístil na čtvrtém místě Víťa Hornig, Václav Hrouda na sedmém a Lukáš Pajer na osmém místě. V mužích C slavil vítězství Petr Čech.
 
V sobotních závodech s hromadným startem se nám dařilo o kus lépe. V kategorii dorostenců A doběhl na druhém místě Miloš Pokorný.
V dorostenkách B vyhrála Tereza Voborníková a hned za ní skončila Magda Bergerová. Kategorii dorostenců B vyhrál také náš závodník Jakub Kocián, osmý skončil Jirka Chmelík a jedenáctý Marek Grusz.
Víťa Hornig v kategorii juniorů skončil druhý, Václav Hrouda čtvrtý a Lukáš Pajer šestý, Petr Čech opět ovládl kategorii mužů C.

Tomáš Holubec