II.ČP dorostu a juniorů

Ve dnech 13. – 14. ledna 2018 proběhlo v Jablonci nad Nisou II. kolo ČP. Tyto závody původně byly  v závodním kalendáři jako MČR, ale z důvodu špatných sněhových podmínek proběhly jako klasický ČP a to pouze v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Po oba dny byl na programu sprint.
  
 V kategorii dorostenců A obsadil v sobotu Miloš Pokorný první a Jakub Kudrnáč druhé místo, na pěkném šestém místě doběhl Matěj Mikšík. Další vítězství přidala v kategorii dorostenek B Tereza Voborníková. Jakub Kocián v kategorii dorostenců B obsadil druhé místo o pouhé 2 vteřiny za prvním. Na devátém místě skončil Ondřej Soukup.  V juniorech se na druhé místo probojoval Víťa Hornig, na šestém místě skončil Václav Hrouda.
 
V neděli v kategorii dorostenci A zopakoval umístění na stupních vítězů třetím místem Jakub Kudrnáč, pátý skončil Miloš Pokorný, šestý Matěj Mikšík a osmý Marek Hasman. V dorostenkách A skončila Zuzana Paulů na čtvrtém místě, pouhých 8 vteřin od třetího místa. Nina Rambová se umístila na pěkném osmém místě.  V  kategorii dorostenek B získala také druhé medailové umístění za třetí místo. V dorostencích B doběhl na čtvrtém místě Jakub Kocián, pouhé 2 vteřiny od třetího místa, Ondřej Soukup na desátém místě.
V juniorech zopakoval stejné umístění jako předchozí den (2. místo) Víťa Hornig, Lukáš Pajer sedmý, Václav Hrouda osmý. 

První dva ČP byly nominační pro MEJ a z našeho klubu se nominovali Víťa Hornig, Jakub Kocián. V kategorii juniorek musí ještě zabojovat o postup Tereza Voborníková.

Tomáš Holubec