MISTROVSTVÍ JILEMNICE V ORIENTAČNÍM BIATLONU 2014

V neděli 9.listopadu 2014 uspořádali společnými silami Orientační klub OK Jilemnice a Klub biatlonu KB Jilemnice na Masarykově náměstí nultý ročník kombinovaného závodu „MISTROVSTVÍ JILEMNICE V ORIENTAČNÍM BIATLONU 2014“. O co šlo? Byly spojeny dva sporty náročné nejen fyzicky, ale i duševně. Závod spojil orientační běh se střelbou ze vzduchové pušky. Přes sto závodníků v osmi kategoriích vybíhalo s mapou na první úsek orienťácké tratě umístěné v Sokolském parku, po jejím absolvování se vrátili opět na náměstí a zde na vzduchovkové střelnici odstříleli pět ran s minutovou penalizací za každý nezasažený terč. Po odstřílení vybíhali na druhou část orienťáku umístěného v Zámeckém parku, závod končil oražením cílové jednotky v cíli. Nultý ročník odpověděl na otázku, zda má smysl organizovat i technicky náročné, o to však zajímavější, závody v centru města pro širokou veřejnost. Každý a v každém věku si mohl zkusit jak „chutnají“ tyto dva sporty, co obnáší přemýšlení nad mapou, co obnáší střelba po fyzickém zatížení. Ostatně samotní závodníci, kterých se reportérka Gábina Jakoubková v reportáži http://www.gymjil.cz/tv/orientacni-
biatlon-v-jilemnici/ ptala na obtížnost jednotlivých disciplín, nebyli jednotní, některým přišla těžší orienťácká trať, druhým zase naopak střelba. Přes to všechno se drtivé většině zúčastněných závod líbil.

Věříme, že tento nultý ročník odstartoval další tradici, která podpoří sportování všech věkových kategorií a přesvědčí o tom, že sport má v Jilemnici nejen tradici, ale i současnost a doufejme, že ve Všesportovním areálu Hraběnka lepší budoucnost.

Akci podpořili: Město Jilemnice – Grantový program 2014

Klub biatlonu KB Jilemnice www.kbjilemnice.cz

Orientační klub OK Jilemnice www.ok-jilemnice.cz

Železářství Hornig

Sportovní centrum