Medaile z Mistroství světa juniorů a dorostenců v estonském Otepaa

Letošní mistrovství světa juniorů a dorostenců v biatlonu se uskutečnilo v estonském Otepaa ve dnech 26.2 – 2.3. 2018. Z našeho klubu se nominovali: dorostenci –  Tereza Voborníková, Vítězslav Hornig a Jakub Kocián. Všichni tři se ve světové konkurenci neztratili!
V mrazivém a větrném počasí, kdy teplota klesala k hranici regulérnosti (-16 °C), si Víťa přiváží dva cenné kovy v podobě jedné stříbrné medaile ze štafety a jedné bronzové medaile ze sprintu. Bohužel, skvělou startovní pozici do stíhačky mu překazila nemoc :-(.
Tereza Voborníková si výborně vedla ve sprinterském závodě, kde obsadila páté místo, pouhých 10 vteřin od medaile. Další páté místo si odváží ze štafetových závodů, kde pěkným výkonem štafetu vytáhla v posledním úseku na tuto pozici. V dalších závodech obsadila 20. místo – stíhací závod. Ve vytrvalostním závodě obsadila 29. místo.
Jakub Kocián si odvezl krásné 19. místo z vytrvalostního závodu, 11. místo ze štafety (juniorské), 44. místo ze sprintu a 35. místo ze stíhacího závodu.

Všem třem nadějným dorostencům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve sportovní kariéře.