MČR Nové město na Moravě 2018

MČR v biatlonu dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě
KB Jilemnice celkem získal 9 medailí a z toho 5 mistrovských titulů!

Ve Vysočina aréně se ve dnech 9. – 11. března 2018 konal poslední závod ČP a zároveň MČR.
V pátek byly na programu smíšené štafety dvojic.Náš klub měl zastoupení jen v dorostenecké kategorii, celkem jsme do závodu nasadili sedm dvojic.Nejúspěšnější dvojicí byli Tereza Voborníková a Jakub Kocián, kteří v této disciplíně získaly mistrovský titul pro KB Jilemnice.
V sobotu se jely sprinty.V kategorii dorostenců A vyhrál Jakub Kudrnáč, na čtvrtém místě byl Miloš Pokorný a hned za ním na pátém místě Hasman Marek.
V dorostenkách A přidala další výborné umístění Nina Rambová, která si vyjela stříbro.
V kategorii dorostenek B slavila suverénní vítězství Tereza Voborníková, devátá skončila Renata Trejbalová.
V kategorii dorostenců B skončil Jakub Kocián na třetím místě, pouhých dvanáct vteřin od zlata.
V kategorii juniorů obsadil Václav Hrouda osmé a hned za ním Lukáš Pajer deváté místo.
V mužích C slavil mistrovský titul Petr Čech.

V nedělním stíhacím závodu (sportovci startují v pořadí výsledků sobotního sprintu, ale s pětivteřinovým intervalem).
V dorostencích A na druhém místě doběhl Miloš Pokorný, šestý skončil Marek Hasman a desátý Marek Mikšík.
V dorostenkách A  skončila sedmá Nina Rambová, desátá Zuzana Paulů.
Třetí vítězství přidala v kategorii dorostenek B Tereza Voborníková, na šestém místě Renata Trejbalová.
V dorostencích B doběhl na šestém místě Jakub Kocián.
Junioři Václav Hrouda a Lukáš Pajer doběhli na šestém a osmém místě.
V mužích C utrpěl letošní první porážku Petr Čech, skončil na druhém místě.

Všem sportovcům děkujeme za letošní sezónu.V kategorii dorostu jsme se celkově umístili na čtvrtém místě, 32 bodů za vítězným SKP Kornspitz, loni to bylo 102 bodů!Ve společné soutěži (s žákovskými kategoriemi) jsme se umístili na druhém místě za vítězným