MČR V BIATLONU NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH

Poslední prázdninový víkend jsme vyrazili s dorostenci a juniory na MČR  na kolečkových lyžích do Letohradu. Počasí se především na sobotní sprint a večerní supersprint nevydařilo,  ale v neděli vysvitlo slunko a podmínky pro stíhací závod byli na výbornou. Závodů se účastnilo mnoho zahraničních závodníků a tím byla konkurence velice velká.  Při sobotním sprintu se v dorostenkách A umístila Nella Benešová na třetím místě a získala první cenný kov pro Jilemnici. V dorostencích A se umístil na čtvrtém místě Petr Hák. Tím, že závod vyhrál polský závodník, tak Petr získal bronzovou medaili v rámci MČR. V dorostenkách B se do první desítky dostala Nina Rambová na 7. místě. V dorostencích B na 6. místě Miloš Pokorný a 10. Marek Grusz.  V juniorkách zaostala o 5 sekund za vítězkou Tereza Voborníková a získala stříbrnou medaili. Mezi Juniory se do Top10 dostal pouze Víťa Hornig na 6. místě.  Do večerního supersprintu se  do finálových rozjížděk dostali pouze Tereza Voborníková a Vítězslav Hornig. Terka bohužel nedostřelila a skončila za osmičkou nejlepších. Víťa  rychlou a přesnou střelbou skončil na 7. místě.

V nedělním stíhacím závodě se v dorostenkách A na čtvrtém místě  umístila Nella Benešová a na pátem Monika Martinková. V dorostencích A stejně jako v sobotním sprintu obhájil mistrovský bronz Petr Hák.  V dorostenkách B se nejvíce dařilo Magdaleně Bergerové, která skončila šestá. V dorostencích B se podařilo Miloši Pokornému získat bronz, Grusz Marek skončil na sedmém místě.  Mezi Juniorkama se tentokrát se střelbou nevypořádala Tereza Voborníková a skončila čtvrtém místě. Naopak Víťa Hornig rychlým během a přesnou muškou až na poslední položku získal stříbro.

Další víkend se těšíme na Jilemnické tratě. Čeká nás III. kolo českého poháru v letním biatlonu, tak věříme v silnou domácí podporu fanoušků. Přijďte nás povzbudit 🙂