SCM OPEN Jilemnice, první zimní závod na domácí půdě

Tento víkend bylo svěřeno našemu klubu pořádání závodu pro talentovanou mládež z celého Česka. Díky dostatečné sněhové pokrývce, kterou zde máme již od poloviny ledna, můžeme naplno trénovat v místním Všesportovním areálu Hraběnka a tedy uspořádání takto velké soutěže doma bylo velmi vítáno mezi trenéry i sportovci našeho klubu.

V sobotu se na standardním okruhu pro kolečkové lyže uskutečnil sprint. Bohužel se nedařilo střelecky a z toho plynulo pouze několik umístění v první desítce – Petr Hák 4. místo, Verča Bergerová 6. místo, Nina Rambová 4. místo. Jediným vítězem s bezchybnou střelbou byl junior Václav Hrouda.

Druhý den přichystala obleva organizátorům závodu nelehký úkol. Kolečková dráha se proměnila během dne v rybník a večerní mráz vytvořil z tratě ledovou dráhu vhodnou spíš pro rychlobruslaře, a tak bylo nutné přeznačit veškeré okruhu a zavést je na přilehlé pole. Naši závodníci se  s touto změnou poprali velmi dobře. Petr Hák skončil na 3 .místě, Jakub Kudrnáč na 2 .místě, Verča Bergerová na 5. místě, Eliška Zástavová na 6. místě, Majda Bergerová na 4 .místě, Nina Rambová na 8. místě, Václav Hrouda na 4. místě a Lukáš Pajer na 5. místě.

V následujících dvou týdnech máme prostor pro vyladění a 22.-24. února hurá na MČR do Nového Města na Moravě na předposlední závod sezony. Zatím držíme první místo v hodnocení klubových soutěží a doufáme, že prvenství udržíme až do konce.

Děkujeme organizátorům a rozhodčím, bez kterých bychom takto velký závod nedokázali uspořádat. patří Vám velký DÍK.

Děkujeme také fanouškům, kteří zavítali do areálu

.