Žáci a jejich jarní příprava

Čas letí, je to chvilka, co roztál poslední sníh, a naši žáci se opět připravují na další sezónu. Na konci května už měli za sebou 4 regionální závody, které absolvovali z plné přípravy. Tři z těchto závodů byly nominační na významný celorepublikový závod, který budete moci sledovat v TV – Olympiádu dětí a mládeže (ODM). Ta se letos koná u nás v Libereckém kraji ke konci června a to v Jablonci nad Nisou a Liberci. Do programu je poprvé zařazen i letním biatlon. Na tyto závody je nominováno za každý kraj 8 závodníků ve 4 kategoriích. Za náš klub se nominovalo hned 6 závodníků, z toho 4 (Natálka Dlabová, Tomáš Sucharda, Lukáš Kroupa a Karolína Špicarová) za Liberecký kraj a dva za kraj Královéhradecký (Mikuláš Shorný a Eliška Polonská) – pozn. záleží na místě trvalého bydliště. Výborné výkonnosti žáků (což dokazuje počet nominovaných na ODM) pomohlo i pestré soustředění tady v Jilemnici, kdy jsme za krásného počasí absolvovali nejen střelecké tréninky, ale i překážkový závod (obdobu Gladiator Race), dále 21 km dlouhý „koloběh“, či sjetí Jizery na kánoích.

A co nás ještě po perné a úspěšné jarní přípravě čeká? Do prázdnin to bude ještě II. ČP v Bystřici pod Hostýnem, pak o prázdninách soustředění na Pastvinské přehradě a další opět tady v Jilemnici. Po prázdninách pak domácí III.ČP následované zářijovým MČR v letním biatlonu.

Těšíme se na další úspěchy a hlavně legraci při sportování 😉