Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva 2019

Minulý víkend jsme se s dětmi vydali na vrchol letní sezóny. Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva 2019 se tentokrát konalo v Břidličné.  Na loukách a po lesích Nízkého Jeseníku s výhledy na Praděd byly na programu  sprinty,  štafety trojic a závody s hromadným startem.

První závodní den bylo kam spěchat, na pořadu dne byly dva závody a s tím vše co je se závodem spojené… nástřely, rozcvičky a chuť podat co nejlepší výkon 🙂 Dopoledne jsme vyslali děti do sprintu, kde nejmladší bojovali především s horší střelbou (možná i díky menším zkušenostem s nároučnou střelnicí na nerovné louce), starší předvedli své stabilní výkony a vystoupali na hezká umístění.  Jen ve zkratce 5. Eliška Polonská, 9. Natka Dlabová, 10. Nelča Johnová, 7. Patrik Plecháč, 7. Maty Pokorný. Kompletní výsledky sprintu naleznete zde: https://evidence.biatlon.cz/#/vysledky/20191/35/13

Po sprintu byl čas jen vystát frontu na oběd, dát si dvacet a jít znovu do akce, tentokrát do štafet! Tento závod je zařazován pouze na MČR a i proto je velmi oblíbený.  S trochou nervozity všichni vyčkávali start a museli myslet i na možnost dobíjení tří náhradních ran.  Mladíci se toho nezalekli a do poslední chvíle bojovali o medaile, nakonec to o 4s nedopadlo, ale předvedli super výkon! Maty, Pepča a Miki doběhli na 5.místě. Starší kluci se snažili využít co nejvíc dobíjených ran, hodně si poležěli na střelnici a skončili na 15.místě.  Na závěr jsme postavili ostřílené holky a konečně se přesvědčili o tom, že nemusí nejlíp běžet, ale že jim postačí k úspěchu přesná a rychlá střelba a po položkách 3x 0+0 (ani jedna nemusela dobíjet) si přifrčely do cíle pro krásné  3.místo!!

Druhý den byly v programu hromadné starty, pro někoho výzva, pro někoho boj s psychikou. Tentokrát se téměř všichni polepšili se střelbou a výsledky tomu odpovídaly… Na 4. místě doběhla při svém prvním startu na MČR Niki Plecháčová, 6. Miki Schorný, 7.  Maty Pokorný, 13. Pepča Havel, 14.  Matěj Tauchman a potom přišel velký úspěch u Lukáše Kroupy, který se po skvělé střelbě vyhoupl na 3. místo a to ještě pár metrů před cílem bojoval o stupínek nejvyšší! Další super, ikdyž bramborový úspěch si připsala Eliška Polonská, 10. doběhl Patrik Plecháč a 6. Natka Dlabová.

Celý víkend nás doprovázelo krásné babí léto, na obloze ani mráček a tak co víc jsme si mohli přát… Moc děkujeme organizátorům za skvěle připravené závody, byl to fajn závěr letní sezony.  Úspěšným sportovcům jsme již gratulovali.  Domů jsme všichni odjeli zase o něco zkušenější a s radostí, že se nám zase něco povedlo 🙂

Teď už bude sněžit? Nemusí… Těšíme se na podzimní trénování, trochu změn v tréninku a ladění formy na zimu.