Dorostotenci bojovali o nominace na MS na II. čp v Jablonci nad Nisou

I přes nepříznivé podmínky, které stále pokračují, se podařilo se v Jablonci nad Nisou uspořádat II. kolo Českého poháru pro kategorie dorostu a dospělých, který byl i pro starší dorostence a juniory závodem nominačním na mistrovství světa. Více než 200 sportovců závodilo o víkendu 11. a 12. ledna na 1650 metrů dlouhém a technicky i fyzicky náročném okruhu.

V prvním sobotním sprintu obsadila jilemnická výprava 4. a 5 . místa.

Zasloužili se o ně v mladších dorostenkách Lucka Paulusová a Anička Kulhánková, v mladších dorostencích Ondřej Berger a Matěj Kunčík a ve starších dorostenkách a juniorech Magda Bergerová a Nina Rambová, Ondřej Soukup a Václav Hrouda

Druhý den se jilemnické výpravě dařilo lépe a pro vítězství si dojela v mladších dorostenkách Anička Kulhánková. Na druhém místě figurovala Lucka Paulusová, ale pro zmatek na startu a vyjetí na trať bez čipů byla diskvalifikována. Dalším medailový úspěch zajel na 2. místě Ondra Berger. Ve starším dorostu se na 6. místě umístil Matěj Mikšík, 7. místě Mára Hasman a na 8. místě Majda Bergerová. V juniorech Vašek Hrouda na 4. místě a Ondřej Soukup na 6. místě.