Zima/nezima… A k tomu zakončena předčasně, překvapivě za to nemůže nedostatek sněhu!

Letošní zima, která nás zkoušela od počátku až do konce,  je u konce. Oproti ostatním klubům jsme měli výhodu v dostupnosti kvalitních sněhových podmínek na Horních Mísečkách, ač to bylo s dojížděním. Žactvo přes všechny obavy absolvovalo všechny plánované závody, i když třeba upravené s ohledem na sněhovou situaci v daném místě. Dorostenci a junioři odzávodili taky většinu plánovaných závodů, ale mnoho jich bylo přesunuto do Nového Města na Moravě, kde byly podmínky pro závodění celoročně nejlepší. Toho cestování bylo zkrátka víc než dost a budeme se těšit na další, věřme, že určitě povedenější zimu. A jak jsme si jako klub vedli? V konkurenci ostatních, kvalitativně více a více rostoucích klubů jsme se neztratili. V žákovské kategorii jsme obhájili druhé místo, hned za sousedním KB Krkonoše Vrchlabí.  Dorost a junioři „vyzávodili“ místo čtvrté. Bohužel virová pandemie neumožnila sezonu dokončit a několik závodů ČP se zrušilo.

Konec sezony jsme si představovali jinak, sněhu na horách je mnoho ještě dnes a mohli jsme se prohánět na hřebenech, bohužel opatření organizovaný trénink nedovolují. Pozávodní období, kdy se už lyžuje jen pro radost, jsme tedy museli oželet, i když pár tréninků jsme stihli! Žáci si dali tradiční „lážo plážo“ výlety s dopomocí lanovky a následné sjezdy po svahu, večerní lyžování na sjezdovkách či prázdninové sjezdové lyžování ve snow parku ve Vítkovicích.  Dorostenecká skupina využila lomnický hokejový stadion k několika tréninkům na bruslích a skvělé podmínky na Horních Mísečkách k pohodových výletům.

Aktuálně se s dětmi nescházíme. V omezených počtech trenérů se věnujeme areálu Hraběnka. Po vichřici zůstala v lesích doslova spoušť, pálíme opadané větve ze stromů (vždy hlásíme hasičům, městu a oheň máme pod kontrolou), hrabeme a připravujeme areál na „lepší časy“… Mimo úklid jsme stihli rozebrat Vrchlabskou střelnici( není to konkurenční boj, ba naopak, realizuje se tam nová střelnice, která umožní závody ČP), vytyčujeme nové stezky po Hraběnce, připravujeme ochrannou barieru do jedné ze zatáček, opravujeme přírodní překážky nad střelnicí, hodně času věnujeme servisu a nastřelování zbraní, výběru diabol, plánujeme novou sezonu a vyčkáváme, kdy se zase všichni potkáme! Děti odpočívají a pokud opatření potrvají delší dobu, jsme připraveni jim zasílat tréninkové plány,  aby se úplně nenudily.

Všem přejeme pevné zdraví, a aby jsme se zase všichni potkali a mohli se co nejdřív bavit sportem. 

Těšíme se na Vás.

KB Jilemnice