Zhodnocení letošní ustřižené „zimy/nezimy“

Jak psal Petr v předchozím článku, letošní sezonu nás zima zkoušela od počátku až do konce, špatné sněhové podmínky nás omezovaly od listopadu do února a v březnu ji navíc ukončila mimořádná vládní opatření.  Byl to smutný konec sezony, která ovšem byla z pohledu výsledků našich sportovců velmi úspěšná.

Teď již k samotnému shrnutí uplynulé sezony.  Dorostenci zahájili  přípravu na prvním sněhu poslední listopadový týden v Livignu (ITA) a Beitostolenu (NOR). Žákovská skupina vydržela a neodjela za prvním sněhem do zahraničí tak, jako drtivá většina klubů. Od 8.12. využila parádních sněhových podmínek na Černé hoře.  V pozadí všech se skoro tajně připravovala skupina našich veteránů, která měla za cíl úspěšně reprezentovat ČR na Zimních světových hrách veteránů v rakouském Innsbrucku.

Všechny skupiny odvedly v přípravě kus pořádné práce, což potvrzují celkové výsledky. Náš klub skončil v celkovém republikovém žebříčku na krásném 2.místě, hned za Novým Městem n.M. (NMnM). Žactvo, které přes všechny obavy absolvovalo všechny plánované závody, se celkově umístilo na 2. místě, za vítězným KB Krkonoše Vrchlabí. Dorostenci a junioři odzávodili také většinu plánovaných závodů, ač jich mnoho bylo přesunuto do NMnM a dva závody ČP byly zrušeny. Dorost „vyzávodil“ místo čtvrté. Dospělí (u nás „pouze“ junioři a veteráni) vybojovali místo třetí. Bohužel virová pandemie neumožnila dorostencům a dospělým sezonu dokončit.

V Českém poháru jednotlivců ve svých kategoriích zvítězili Kulhánková Anna, Hák Petr, druhé místo získali Hrouda Václav, Kroupa Lukáš, Polonská Eliška a Shorný Mikuláš, místo třetí Kudrnáč Jakub, místo čtvrté Soukup Ondřej, Čech Petr, Berger Ondřej, Plecháč Patrik a Špicarová Karolína, místo páté Johnová Nela a Tauchman Matěj a šesté místo v celorepublikovém žebříčku patřilo Paulusové Lucii a Dlabové Natálii.

Na MČR dorostu a dospělých v NMnM bral náš klub 12 medailí a to: 1.místo: Hák P. (sprint), Hornig V. (Mix štafeta), Voborníkova T.(Mix štafeta), 2.místo: Hornig V. (sprint,stíhací závod), Kulhánková A. (sprint), Čech P. (sprint,stíhací závod) 3.místo: Kudrnáč J. (sprint,stíhací závod), Kocián J. (sprint), Kunčík M. (sprint), Paulusová L. (stíhací závod). Na žákovském MČR byl díky nepříznivým sněhovým podmínkám a počasí upraven celý program a byly zrušeny štafety. Ve sprintu klasickou technikou byla druhá Karolína Špicarová, pro třetí místo si dojel Mikuláš Shorný a Eliška Polonská, a bramborář Lukáš Kroupa nezklamal 😉 Ve vytrvalostním závodu opět klasicy se o čtyři druhá místa zasloužili Lukáš Kroupa, Mikuláš Shorný, Eliška Polonská a Karolína Špicarová, čtvrtý byl Matěj Tauchman. Dalším žákovským vrcholem byla Zimní olympiáda dětí a mládeže (ZODM), která se konala v Karlovarském kraji a i u této akce počasí měnilo původní plány, ve finále se biatlon jel v Jáchymově. Pro náš klub byla velmi úspěšná už nominace, kdy z 8 závodníků Lbc kraje byli 4 z našeho klubu (Nela Johnová, Patrik Plecháč, Linda Buštová a Tom Sucharda). Nejlepšího výsledku dosáhla ve dvou sprintech Nela Johnová 2. a 4.m., Patrik Plecháč byl 2×4., Linda Buštová 6. a 9.m., Tomáš Sucharda 7.a 8.m.. ZODM vítězstvím zakončila štafeta Lbc kraje ve složení Johnová, Křížová a Buštová.

Ani světové soutěže se bez našich závodníků neobešly, na MSJ v Lenzerheide (SUI) nás reprezentovali Víťa Hornig (17.Ind./18.Spr./ 10.Stí./6.Štaf) a Terka Voborníková (36.Ind./ 38.Spr./ 17.Stí./5.Štaf). Na MEJ v Hochfilzenu (AUT) zvítězil v individuálu a druhý byl ve sprintu opět Víťa Hornig, Kuba Kocián byl 10.Ind./43.Spr. a Tereza Voborníková 4.Ind. 4.Spr.. Na YOG v Lausanne (SUI) nás reprezentovali Kudrnáč J. (54.Ind./ 26.Spr./ 5.SingleMix) a Hák P. (53.Ind./ 35.Spr.). V RDJ jsou zařazeni Hornig, Kocián, Kudrnáč, Voborníková. Na Zimních světových hrách veteránů v Seefeldu vybojoval ve sprintu světový mistrovský titul Petr Čech a zároveň byl také stříbrný v individuálním závodu, čtvrté místo ve štafetě vybojoval s L. Holubcem a M. Smetanou. Petr Janda bral 12., 15. a ve štafetě 13. místo. Jaroslav Bedrník 10.,11. a ve štafetě 13. místo.

Všem moc gratulujeme a věříme, že se další sezona ve zdraví rozjede co nejdříve, a my se budeme moct bavit sportem a předvádět, že biatlon umíme 😉

Všem přejeme pevné zdraví…

Za kolektiv trenérů Jan Sucharda