Nábor nováčků a další letní termíny….

Vlivem vládních opatření musíme s politováním oznámit, že plánovaný „Poslední výstřel“ plánovaný na 17.4. musíme zrušit. Nezoufejte, jakmile to bude možné, plánujeme místo něj brigádu sportovců, po které bude následovat setkání rodičů, trenérů, rozhodčích, sponzorů a dalších našich příznivců se zábavným programem 😉

Další akcí ovlivněnou opatřeními je nábor nováčků, který měl proběhnout 22.4.. V tomto bodě poprosím o šíření informace, že letos nábor proběhne pro děti ročníků 2009 a 2010 tak,  že se noví zájemci telefonicky přihlásí  do 30.4. na telefonickém čísle 777279389, kde si vezmeme kontakt (mail, telefon) a jakmile to opatření dovolí, uspořádáme první trénink pro případné zájemce (před tím jim zašleme  pozvánku). Děkuji, že dáte vědět okolí, že tato akce proběhne právě takto. 

 

 

Dalšími plánovanými akcemi jsou MS v orientačním biatlonu 30. 7. – 2. 8.  – o jeho konání rozhodneme na konci května. 
III.ČP v letním biatlonu 21.-23.8. 2020  a Přesná muška je pořádná fuška 16.09.2020 jsou zatím bez omezení.

ČSB také rozhodlo o dvou variantách průběhu letošní letní sezony a to takto:

LETNÍ BIATLON 2020 – Vážení sportovní přátelé, výbor Českého svazu biatlonu per rollam projednal prohlášení ke stávající nepříznivé situaci, která zasáhla celý sportovní život v ČR. Všichni známe nařízení vlády ČR. Zimní sezóna biatlonu byla ukončena předčasně. Nyní nás čeká sezóna letního biatlonu 2020. Komise letního biatlonu elektronicky projednala nástin průběhu sezóny letního biatlonu na 2020. Z informací, které zatím máme k dispozici, podle prohlášení ministerstva zdravotnictví se počítá s uvolněním hromadných akcí jako jedněch z posledních.

V našem scénáři varianta 1 předpokládáme, že to nebude dříve než na konci května, ve scénáři 2 na konci června. To znamená, že je ohroženo pořádání všech regionálních soutěží a tím i vyhlášené postupové limity na České poháry a M ČR.V případě varianty 1 návrh většiny členů komise letního biatlonu souhlasí pro uspořádání dvou kol ČP v měsíci červnu následovně. Všechny závody otevřít pro všechny kategorie žákovské (mimo přípravky) a kategorie D + D. Vzhledem k velkému nárůstu sportovců na jedno závodiště, bude nutné rozdělit kategorie soutěže na žákovské a D + D. Závodilo by se 4 následné červnové týdny po sobě. 1. kolo ČP 6.–7. června by bylo rozděleno mezi klub biatlonu Staré Město p. L. – žactvo a 13.–14. června klub biatlonu Bystřice p. H. – D+D. 2. kolo ČP 20.–21. června Staré Město – D + D a 27.–28. června Bystřice – žáci.Ve variantě 2 pokud by pokračoval zákaz hromadných akcí ještě v měsíci červnu, bude pokračovat letní sezóna až v měsíci červenci. Pak navrhujeme pouze dva ČP a to 18.–19. července Staré Město p. L. – žákovské kategorie a 25.–26. července Bystřice p. H. D + D. Další ČP by byl v Jilemnici 21.–23. srpna pro všechny kategorie. Komise vypracuje postupové limity na tento ČP. Celá problematika byla konzultována s předsedou STK.

Mgr. Vojtěch Zicháček – předseda komise letního biatlonu

Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na „normální“ začátek další sezony.

Za KB J.Sucharda