Žákovské léto 1/4

Byla by škoda, kdyby jsme vám něco „zatajili“, postupně tedy odprezntujeme celé léto, tak jak jsme si ho užili!

Po rozvolnění jsme mohli konečně oficiálně závodit. Už i s nováčky, které biatlon v našem kraji oslovil jsme vyrazili na regionální vytrvalostní závod do Harrachova. Závod byl „holinkový“, byl to takový ten nekonečný jarní déšť, pršelo i ze stran, voda všude… Což ničemu nezabránilo a všichni do závodu šli na 100%. Výsledky jsme neočekávali, ale za každý úspěch jsme samozřejmě moc rádi. Na bednu hned na svém prvním závodě doběhla Kamča Klouzová, která vyhrála. 5. místo obsadila Niki Plecháčová. Miki Shorný vyhrál ve své kategorii, hned za ním byl jeho tréninkový rival Matěj Tauchman. Jíťa Erlebachová si vezla domů bramboru, Lukáš Kroupa byl na 3. místě a na bednu vyskočil i 3. Tomáš Svatý a 2. Patrik Plecháč. Z našeho pohledu super výsledky!

Už týden po regionálním závodě byl v kalendáři další závod a to o něco vyšší kategire, I. Český pohár ve Starém městě pod Lanštejnem. Na tomto závodě mohli závodit všichni, odjeli jsme v plném počtu, až dolu na jih. V plnánu byl vytrvalostní závod a sprint. V pátek jsme se rozkoukali, potrénovali a v sobotu hurá do závodu. Skvělý výkon podal Matěj Tauchman a skončil třetí. Ostatní si závod tzv. „odstřelili“ a na bednu nedosáhli, asi vítr?  Druhý den to bylo o dost lepší, skvělý výkon předvedla Kamča Klouzová, na střelnici neminula žádný terč a dosprintovala na 4. místě!Stejně super závod si zaběhla Niki Plecháčová, ta netrefila pouze jeden terč a doběhla třetí. Miki Shorný si opravil sobotu, minul pouze jednou a byl druhý. Bezchybný byl na střelnici taky Petrik Plecháč a ve velké konkurenci doběhl na perfektním 5. místě.

Během víkendu jsme viděli perfetkní výkony našich sportovcu, i tech, které konkrétně nezmiňujeme. Celý víkden bylo slunečné počasí, občas až nadměrné horko, ale závody jsme si užili a děkujeme pořadatelům za perfektně odvedenou práci, tak jako vždy. 😉