Deštivý, ale vydařený víkend dorostu a juniorů

Poslední zářijový víkend čekala skupinu dorostenců a juniorů poslední velká letní akce. V letohradském Šedivském lomu se konalo MČR dorostu a dospělých v letním biatlonu a jilemničtí sportovci se mezi elitou letních biatlonistů rozhodně neztratili. V sobotu byly na programu vytrvalostní závody, kdy dopolední silný déšť proměnil místní běžecké tratě na kluzké a bořivé bahno. I přes tyto podmínky a především díky téměř excelentní střelbě (2-0-0-0) dokázala Anička Kulhánková, po dlouhé tréninkové pauze, získat skvělé 3. místo. Na další pěkná umístění dosáhli mezi dorostenci ještě 5. Dája Tomášková, 5. Tom Sucharda, 4. Ferda Jansa a 6. Monika Martinková. Sobotní odpoledne bylo v režii juniorů, kdy roli favoritky v kategorii juniorek potvrdila Majda Bergerová a získala tak titul mistryně republiky. Jilemničtí sportovci však byli vidět i mezi juniory, kde obsadil Marek Grusz místo 2. a Vašek Hrouda ho doplnil na stupních vítězů na místě 3.

V neděli se počasí umoudřilo a na sportovce čekaly sprinty. Dopoledne se o medaile opět prali dorostenci, mezi kterými dosáhl nejlepších výsledků Ferda Jansa, který obsadil 2. místo. Další sportovci se na nejvyšší příčky nedokázali probojovat především díky chybám na střelnici. Odpoledne mezi juniorkami opět zářila Majda Bergerová, která i přes 3 chyby na stojce obsadila 2. místo. Mezi juniory přidal další cenný kov Marek Grusz, který byl 3. a Vašek Hrouda ho doplnil pěkným 5. místem.

Po vyhlášení všech medailistů z nedělního závodu bylo na programu ještě vyhodnocení a ocenění nejlepších sportovců z celé letní sezóny, kde byla nejvýše oceněnou v kategorii juniorek Majda Bergerová. V kategorii juniorů dosáhl na 3. místo Marek Grusz a 5. byl ve stejné kategorii Vašek Hrouda. Dalších pěkných výsledků v celkovém hodnocení dosáhli čtvrtá Dája Tomášková a na stejném místě Tonda Hron. V soutěži družstev dorostu a juniorů získal jilemnický klub skvělé 3. místo.

Všem sportovcům moc gratulujeme a přejeme, ať jim zdraví a nasazení vydrží i celou zimní sezónu.