Žákovské léto 3/4 – II. ČP Jilemnice a poslední týden dlouhých prázdnin

Ve dnech 22.-23.8. jsme jako klub biatlonu KB Jilemnice pořádali II. kolo ČP v letním biatlonu. Přípravy byly náročné, ale po loňské zkušenosti jsme už věděli do čeho jdeme a zládli jsme to celkem v poklidu. V pátek 21.8. bylo přípraveno na oficiální tréninky a druhý den se začlo na ostro startovat. Během víkendu nás čekal první den sprint se štafetovou střelbou, druhý den čistý sprint. Mimo závodního programu jsme také zorganizovali skromné a velmi dojemné poděkování Verče Vítkové, za její dlouholetou reprezentaci nejen české republiky, i našeho klubu.

Výsledky sobotního závodu najdete zde:

Nejvíce se závod povedl závod Mikimu Shornému, ten vyhrál. Lukáš Kroupa si doběhl pro 3. místo a ostatní sbírali zkušenosti.

Druhý den byl na programu sprint, tedy stejná trať, jen bez dobíjení a možnosti využít tři náhradní „náboje“.

Výsledky tohoto závodu najdete zde:

Tentokrát si pro medaili zaslouženě doběhl Matěj Tauchman, byl třetí a hned za ním Josef Havel, který předvedl skvělý výkon!Lukáš Kroupa obhájil 3.místo a Natka Dlabová těsně nedosáhla na bednu a byla čtvrtá. Ostatní si odnáší velké zkušenosti, které můžou využít na dalších závodech.

Za rok, tedy snad zase naviděnou v Jilemnici.