Letní, Covidem poznamenaná, sezóna je za námi…hodnocení

Už jarní rozjezd sezóny, kdy náš klub pořádá nábor nováčků, byl ovlivněn přijatými opatřeními. Letošní nábor dětí ve věku 10let proběhl „distančně“ po telefonu, a fyzicky jsme se sešli až na prvním tréninku, až když to situace dovolila. Další akcí, kterou jsme byli nuceni zrušit/přesunout, bylo plánované MS v orientačním biatlonu, které se mělo konat 30. 7. – 2. 8., společně s OK Jilemnice jsme rozhodli, že MS přesuneme na termín 29.7.-1.8.2021, kdy věříme, že už bude lépe 😉  Za zvýšených hygienických opatření se nám podařilo úspěšně zrealizovat II.ČP v letním biatlonu, který se konal 21.-23.8. , tradiční akci pro veřejnost „Přesná muška je pořádná fuška“ a těsně před opětovným zavedením omezujících opatření i regionální závod žáků v obratnostním biatlonu (10.10.). Všechny akce byly po pořadatelské i sportovní stránce vydařené.

Co se přípravy týká, tak koncem května jsme se dočkali, mohli jsme vyrazit nejen do tréninkové dřiny, ale i vstříc dalším společným zážitkům. Žáčci začali minisoustředěním na Hraběnce, kde proběhly tréninky střelby, využívali koloběžek, kolečkových lyží, posilování, her a běhu na dráze i v terénu, výlet na lodích ze Spálova na Malou Skálu byl třešničkou. V konkurenci Vrchlabských a Harrachovských biatloňáků proběhl obratnostní závod. Pod dohledem Kateřiny Emmons nejen stříleli, ale i snídali, celé skupině k snídani připravila míchaná vajíčka 😉 Příprava pokračovala i přes prázdniny, kde opět dominovala pestrost tréninků, krom běžného tréninku jsme zařadili bobovou dráhu, lanový park, plavení na lodích, koupačku, cyklovýlety, kurz potápění, opékání buřtů či spaní pod širákem. Soustředění v Kamenické Šenově bylo především „veselé“… Celkově byl žákovský plán splněn, zážitků máme víc jak mnoho. Po „rozvolnění“ jsme začali také závodit. Regionální závod v Harrachově byl deštivý, výsledky byly super, Kamča Klouzová a Miki Shorný vyhráli, Matěj Tauchman a Patrik Plecháč byli 2., Lukáš Kroupa a Tomáš Svatý na 3.m. Týden poté proběhl I. ČP ve St.Městě p.L.. Skvělý výkon podal Miki Shorný, byl 2., Matěj Tauchman a Niki Plecháčová skončili 3.. Na domácím II.ČP potvrdil skvělou formu Miki Shorný, zvítězil, Lukáš Kroupa a Matěj Tauchman byli 3., Pepa Havel a Natka Dlabová skončili na 4.m. Na MČR v Kosmonosech získal dvojnásobný titul Miki Shorný, Matěj Tauchman mu kryl záda na 2.m. a Pepa Havel skončil 4.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedl a zvítězil Miki S. a Matěj T. byl 3., v klubech jsme mezi žáky skončili na pěkném 5.místě. V rámci domácího ČP proběhlo i emocemi nabité loučení Veroniky Vítkové s její bohatou sportovní kariérou, za klub jsme jí poděkovali kyticí a popřáli jí hodně štěstí a zdraví v další životní etapě.

Na domácí půdě se začali připravovat i obě (mladší/starší) dorostenecké skupiny. Tréninky probíhaly velmi tradičně na kolečkových lyžích, běžecky nebo na kolech. Začátkem srpna obě skupiny odjely na první soustředění této sezóny. Skupina mladších absolvovala prvních 5 dnů v Jilemnici a poté se vydala do N.Města n.M. Na Vysočině si sportovci měli možnost vyzkoušet nástrahy místní střelnice a asfaltové dráhy a poté se přesunuli do Letohradu, kde je na tréninky přijela omrknout a poradit jim Kateřina Emmons. Skupina starších dorostenců se začátkem srpna přesunula na 14 dnů do Jablonce n.N.. Program byl stejný jako u mladšího dorostu, tedy tréninky na kolečkových lyžích, na kole, běžecké tréninky a posilovna. Poté se rovněž v rámci přípravy zúčastnili ČP na domácí půdě. Nejlépe si vedla Majda Bergerová, která získala stříbrnou medaili a v neděli dokázala zvítězit. Zvítězil i Tonda Hron, Marek Grusz 2.m., Dája Tomášková a Eliška Zástavová 4.místo. Soutěžení pokračovalo MČR na kol. lyžích v letohradském areálu. Mistrovský dabl vybojovala Tereza Voborníková a Tonda Hron, další titul a 3. místo získal Kuba Kudrnáč, vicemistryní se stala Denisa Brunátová, 3. a 4.m. získal Víťa Hornig, Petr Hák byl 3. a na čtvrtém Mára Hasman. Týden poté se v témž areálu konalo MČR dorostu a dospělých v letním krosovém biatlonu. Opět jsme se neztratili, Anička Kulhánková dokázala získat skvělé 3. místo, 2. a 4. byl Ferda Jansa, roli favoritky v kategorii juniorek potvrdila Majda Bergerová a získala titul mistryně republiky a 2.m, Marek Grusz místo 2. a 3., Vašek Hrouda skončil na místě 3.. V celorepublikovém žebříčku si po zásluze nejlépe vedla Majda Bergerová – zvítězila a na 3. místo dosáhl Marek Grusz, pěkných výsledků v celkovém hodnocení dosáhli čtvrtá Dája Tomášková a Tonda Hron. V soutěži družstev dorostu a juniorů získal jilemnický klub skvělé 3. místo. Na další sezónu se pečlivě připravují i naši veteráni, kterým v březnu Covid zrušil cíl jejich loňské přípravy – MS Masters v Kontiolahti.

Ale nejen tréninkem a závody jsme byli živi, v průběhu léta se nám podařilo v areálu na Hraběnce vybudovat volejbalové hřiště a přístřešek pro posilovací stroj, obě sportoviště jsou volně přístupná veřejnosti, půjčení volejbalové sítě a kůlů je po dohodě možné.

Doufáme, že v blížící se zimní sezóně budeme moci předvést vše, co jsme přes léto natrénovali, proto všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na pokud možno „normální“ začátek zimní sezony.

V závěru moc děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům:

Krajský úřad Liberec, Město Jilemnice, Sportovní centrum s.r.o., Salience a.s., Autocamp Špindl, Nářadí Hornig s.r.o., DELFI spol. s r.o., Hendrych & synové s. r. o., DELTA PLECHÁČ, s.r.o., KNIHKUPECTVÍ U MALÝCH s.r.o., To pravé ořechové – manželé Havlovi, LENTUS, spol. s r.o., Auto doplňky TOMA AUTO, Kablo Vrchlabí s.r.o., KOBRA HB s.r.o., NETAIR, s.r.o., InfoStřechy.cz, Stavební firma Hanuš s.r.o., Royal Bay Studenec, Tauchman SWS, s.r.o., Vinárna „Pod Věží“, Kuželna – Josef Král, Věra Havlová & Vítězslav Ulman, Hotel Žalý, Horský hotel Kubát.