Nominace OHN

Díky výjimce, kterou udělilo Ministerstvo zdravotnictví, mohl biatlonový areál v Letohradu hostit ve dnech 18. – 19.2. jediný dorostenecký závod, který se v letošní prapodivné sezóně vůbec konal. Závody byly pojaty v rámci nominace na EYOF, který by se měl konat ve finském Vuokatti na začátku příští sezóny a na soutěž olympijských nadějí, která se měla konat následující víkend v Polsku. Závodů se však mohl účastnit pouze užší výběr sportovců, kteří by nejlépe reprezentovali právě na výše zmiňovaných akcích.

Ve čtvrtek byl na programu sprint, kde se jilemnické barvy mezi ostatními sportovci z celé republiky rozhodně neztratily. Z děvčat si nejlépe vedla Dája Tomášková (kat. W16), která obsadila 3. místo, v kategorii W17 na nejvyšší příčku vystoupala Lucka Paulusová a na stupních jí doplnila ještě druhá Anička Kulhánková. Z nejmladších chlapců si nejlépe vedl Tonda Hron, který obsadil 2. místo. V kategorii W17 nám medailové umístění zajistil třetí Matěj Kunčík a v nejstarší kategorii chlapců se druhým místem blýskl Petr Hák.

V pátek se konal stíhací závod, do kterého sportovci startovali podle umístění z předchozího dne, avšak s 15ti sekundovými rozestupy. Vyhlášeni pak byli sportovci podle čistých časů, po odečtení startovního manka. Po bezchybné střelbě vystoupala na nejvyšší stupínek Dája Tomáškova a ve starších dívkách obsadily stupně vítězů druhá Anička Kulhánková a třetí Lucka Paulusová. V chlapeckých kategoriích byl z jilemnických sportovců vidět opět Tonda Hron, který v nejmladší kategorii zvítězil a Tom Sucharda, který byl třetí. Ve starší kategorii jsme měli opět dvojnásobné zastoupení na pomyslných stupních vítězů, které obsadili druhý Matěj Kunčík a třetí Ferda Jansa. V nejstarší dorostenecké kategorii dosáhli na pěkná umístění čtvrtý Mára Hasman a pátý Petr Hák.

Z letohradského Šedivského lomu si tak jilemničtí sportovci odvezli 4 platné vstupenky na závod olympijských nadějí pro Dáju Tomáškovou, Lucku Paulusovou, Aničku Kulhánkovou a Petra Háka. Díky epidemiologické situaci, která teď omezuje celý svět, byl však závod zrušen.

Všem sportovcům gratulujeme a doufáme, že jim sportovní forma a hlavně motivace vydrží až do nadcházející sezóny.