Žáci a jejich první Český pohár

🥈 Matěj Tauchman – M14 – sprint
🥈 Karolína Špicarová – W14 – sprint se sk. s.
🥈 Nikola Plecháčová – W13 – sprint se sk. s.
„Po skoro dvou letech jsme se vydali na závody. Tam kde jsme skončili, jsme zase začali, ano v Letohradě. Pro mnoho dětí první návštěva v tomto městě biatlonu a pro mnoho dětí první zimní závody. Nervozita byla vidět na všech(i trenéři měli předzávodní stres). Program byl nastaven tak, aby se dodrželo vše dle aktuálních opatření. Už jsme zažili hodně, ale tři nástřely v jednom dni ještě ne. Organizátoři měli napilno a musíme smeknout, že to zvládli bravůrně. Zkušenosti jsou znát. Při pohledu na krajinu, kde nebyla ani vločka, byl malý zázrak, že v areálu bylo na tratích přes půl metru sněhu a perfektní podmínky pro závody. Celý víkend byly závody klasickou technikou, “máza” byla tedy na našem týmu a jsme moc vděční, že s námi odjeli profíci ve složení Béďa, Kolda a mladej Kolda.
V sobotu byl na programu sprint, kde jsme bojovali o super umístění. Nejlépe se umístil Matěj Tauchman na druhém místě s bezchybnou střelbou a Karolína Špicarová, taky s bezchybnou střelbou. Ostatním se většinou dařilo střelecky a ve výsledcích byli hodně vysoko.
V neděli byl na programu sprint se skupinovým startem. Startovalo se po 9 sportovcích a závod proběhl na stejných tratích jako v sobotu. V sobotu jsme asi přechválili a v neděli se už střelba tak moc nepodařila. Skupinový start tedy měl jistý vliv na koncentraci závodníků, tedy to je jediná omluva nedělních závodů. Skvělý výsledek udělala Nikola Plecháčová, na střelnici jedno zaváhání, byl to boj do posledních metrů, ale vybojovala 2. místo. Karolína Špicarová měla zase bezchybnou střelbu a doběhla na druhém místě.
Z Letohradu odvážíme cenné zkušenosti, pár super výsledků a těšíme se na další závod následující víkend. Pořadatelům velké díky za super závody.
Petr & Kája”