Dorostenci jsou ve finiši

Za velmi větrného a přesto slunečného počasí se v NMNM konal poslední český pohár v biatlonu. Závodilo se již od čtvrtka, kdy byly na programu smíšené dvoučlenné štafety. V tomto závodu se nám extrémně dařilo, v kategorii staršího dorostu zvítězila štafeta ve složení Dája Tomášková a Tonda Hron (startovalo 52 dvojic), v kategorii MW16 zvítězila štafeta ve složení Valerie Křížová a Maty Menoušek, druhá byla štafeta ve složení Illona Plecháčová a Patrik Plecháč. V kategorii juniorů brali stříbro Majda Bergerová a Mára Hasman.
V pátek byl na programu supersprint. V kvalifikaci, ze které postupovalo 30 žen napříč kategoriemi (W16-JW) uspěly: Anna Kulhánková (2m.), Lucie Paulusová (10m.), Rozálie Šulcová (14.m), Daniela Tomášková (17.m), Denisa Brunátová (23.) a Valerie Křížová. Ve finále pak bylo pořadí následující: 4.m Lucie Paulusová, 6.m Denisa Brunátová, 7.m Valerie Křížová, 17.m Daniela Tomášková, 26.m Anna Kulhánková a 30.m Rozálie Šulcová.
V kvalifikaci mužů (M16-JM) do třicítky nejlepších postoupili: Antonín Hron (16.m), Matěj Kunčík (26.m) a Tomáš Sucharda (28.m). Ve finále pak bylo pořadí následující: 1.m Matěj Kunčík, 4.m Antonín Hron a 7.m Tomáš Sucharda.
V neděli se jel poslední závod sezóny a to sprint. Ve své kategorii zlato získala Valerie Křížová, stříbro Marek Hasman, bronz získali Denisa Brunátová, Matyáš Menoušek a Antonín Hron, 4.místo Anna Kulhánková, Kateřina Mečířová, Patrik Plecháč a Tomáš Sucharda v top 10 byli Daniela Tomášková (7.m), Kunčík Matěj (10.m).
V celostátním žebříčku dorosteneckých kategorií stále vedeme, ale ještě do finálního umístění mohou zasáhnout výsledky z mezinárodních závodů EYOF, které se konají příští týden ve Vuokatti (FIN), kde také máme želízko v ohni a to Petra Háka.
V republikových žebříčcích jednotlivců se nejlépe umístili:
M16 Patrik Plecháč (5.m) a Matyáš Menoušek (7.m)
W16 Illona Plecháčová (1.m), Valerie Křížová (2.m), Kateřina Mečířová (8.m), Natálie Martinková (9.m)
M17 Antonín Hron (2.m), Tomáš Sucharda (6.m)
W17 Daniela Tomášková (5.m)
M19 Petr Hák (1.m) a Matěj Kunčík (10.m)
JM Lukáš Paulus (2.m), Jakub Kudrnáč (8.m) a Marek Hasman (10.m)
JW Magdaléna Bergrová (3.m)
M Václav Hrouda (1.m)
M46 Petr Čech (3.m)
Biatlonisté však s tréninkem úplně nekončí, využijeme parádních sněhových podmínek na H.Mísečkách a 26.3.2022 a na apríla si ještě zazávodíme s kolegy běžci.
Všichni zaznamenáváme posun k lepšímu, alespoň v covidové oblasti, kde už pořadatelé mohli ohodnotit výkony nejlepších a vyhlašovali je před zraky diváků i závodníků
V závěru díky všem závodníkům za předvedené výkony, trenérům a učitelům za jejich podporu a práci. Sezónu definitivně uzavřeme 9.4. „Posledním mazáním“ a poté se budeme těšit na sezónu novou, pod číslem 2022/23. 😉
Za trenéry Jan Sucharda
 
foto: marekambrozcom, Tomáš Hermann | Český biatlon